Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wymienili olej... Wlali za dużo? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=243597)

MadYarpen 30-04-2016 22:10

Wymienili olej... Wlali za dużo?
 
Panowie,

Długo myślałem czy zakładać taki wątek, bo brzmi to co najmniej dziwnie. Ale wyciągam ten bagnet i nie mogę zrozumieć.

Auto kupione miesiąc temu, sprawdzałem wtedy olej, idealnie na miarce było w połowie. Potem po tysiącu km nic nie ubyło więc się ucieszyłem, że wszystko w porządku (FF mk1 brał mi trochę). Co ważne, bez problemu było widać na miarce ile jest oleju.

Pojechałem do warsztatu wymienić olej - specjalnie nie analizowałem który warsztat, bo z taką usługą chyba każdy sobie powinien poradzić.

I ostatnio sprawdzając poziom oleju się zdziwiłem, bo mam wrażenie że jest ponad max. Trudno mi na 100% stwierdzić bo olej świeży to i słabo go widać... No ale kurczę, albo ja lewy jestem i szarpiąc bagnet rozchlapuję olej i tak to wygląda, albo łosie wlały mi za dużo.

Patrząc bo butelce wlali mi mniej więcej 3.7-3.8 litra. Czy w takiej sytuacji możliwe, żeby było go za dużo? A jak tak, czy da się spuścić odrobinę oleju, czy trzeba wszystko i kasa na olej poszła w błoto?

Wybaczcie, ja generalnie umiem sprawdzić poziom oleju. Ale myślałem że jego wymiana to nie jest filozofia. I teraz zgłupiałem.

weuek 30-04-2016 22:39

Odp: Wymienili olej... Wlali za dużo?
 
Na tym forum niedawno czytałem, że do twojego silnika jest zalecenie serwisowe lać ponad max.

krzys1968 30-04-2016 22:39

Odp: Wymienili olej... Wlali za dużo?
 
Niektore mislki olejowe sa tak skontruowane ze spuszczajac olej przez korek spustowy nie ma mozliwosci spuszczenia calosci oleju i zostaje wtedy + - 200ml , i wtedy mechanik nalewa nowy olej wedlug ksiaszki czyli powiedzmy 3,7 i wten sposob jest ponad miarke

Andrzej K. 30-04-2016 22:46

Odp: Wymienili olej... Wlali za dużo?
 
Tak, nie jest to filozofia (nie powinna być), ale takie przypadki z przelaniem oleju się niestety zdarzają. Powód - nonszalancja dramatyczna "fachowca" niestety.
Moja rada - auto ustaw na płaskiej powierzchni i po ok. 5-10min dla pewności sprawdz olej.
Mimo,że jest przezroczysty można ocenić ile go jest.
Stan za niski to wiadomo,ale za wysoki również może narobić "bigosu"
Jeżeli jest faktycznie za wysoki możesz wrócić do magika aby upuścił lub sam dysponując kanałem możesz odkręcić ale nie całkiem śrubę od miski (umiejętnie) i upuścić tyle oleju aby na miarce był w połowie stanu lub delikatnie wyżej.
Nie odwlekaj tematu, bo możesz sobie szkody narobić przez taką głupotę.

weuek 30-04-2016 22:48

Odp: Wymienili olej... Wlali za dużo?
 
Nie trzeba kanału, bo przez dziurę od bagnetu można to bez problemu zrobić strzykawką z wężykiem - (robiłem to w ojca aucie).

Tomasz1983 30-04-2016 22:48

Odp: Wymienili olej... Wlali za dużo?
 
Cytat:

Napisał MadYarpen (Post 2587594)
Panowie,

Długo myślałem czy zakładać taki wątek, bo brzmi to co najmniej dziwnie. Ale wyciągam ten bagnet i nie mogę zrozumieć.

Auto kupione miesiąc temu, sprawdzałem wtedy olej, idealnie na miarce było w połowie. Potem po tysiącu km nic nie ubyło więc się ucieszyłem, że wszystko w porządku (FF mk1 brał mi trochę). Co ważne, bez problemu było widać na miarce ile jest oleju.

Pojechałem do warsztatu wymienić olej - specjalnie nie analizowałem który warsztat, bo z taką usługą chyba każdy sobie powinien poradzić.

I ostatnio sprawdzając poziom oleju się zdziwiłem, bo mam wrażenie że jest ponad max. Trudno mi na 100% stwierdzić bo olej świeży to i słabo go widać... No ale kurczę, albo ja lewy jestem i szarpiąc bagnet rozchlapuję olej i tak to wygląda, albo łosie wlały mi za dużo.

Patrząc bo butelce wlali mi mniej więcej 3.7-3.8 litra. Czy w takiej sytuacji możliwe, żeby było go za dużo? A jak tak, czy da się spuścić odrobinę oleju, czy trzeba wszystko i kasa na olej poszła w błoto?

Wybaczcie, ja generalnie umiem sprawdzić poziom oleju. Ale myślałem że jego wymiana to nie jest filozofia. I teraz zgłupiałem.


Po każdej wymianie oleju w aso mam wrażenie że wlali go ponad max. Biorąc jednak pod uwagę że autko bierze mi około 0,1 litra na 1000 kilometrów to po 2-3 miesiącach schodzi do poziomu max. A faktem jest również że świeżo zalany olej do ecoboosta fatalnie widać na bagnecie żeby nie powiedzieć że prawie nic nie widać:/

weuek 30-04-2016 22:50

Odp: Wymienili olej... Wlali za dużo?
 
Cytat:

Napisał Tomasz1983 (Post 2587618)
Biorąc jednak pod uwagę że autko bierze mi około 0,1 litra na 1000 kilometrów to po 2-3 miesiącach schodzi do poziomu max.

No to jest potwierdzenie - dziedzictwo durateka. :-)

MadYarpen 30-04-2016 23:05

Odp: Wymienili olej... Wlali za dużo?
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2587610)
Na tym forum niedawno czytałem, że do twojego silnika jest zalecenie serwisowe lać ponad max.

Jak to rozumieć? Ma być w przedziale na miarce, czy nie ma?

weuek 30-04-2016 23:23

Odp: Wymienili olej... Wlali za dużo?
 
Czytaj post #6 (bez niepotrzebnego cytatu).

krzys1968 30-04-2016 23:35

Odp: Wymienili olej... Wlali za dużo?
 
wedlug ksiazki serwisowej powinno byc pomiedzy min a max czyli srodek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.