Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/ (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=132406)

welyk 04-06-2011 14:46

Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/
 
Witam,
już od ponad roku szwankuje mi mechanizm podnoszenia szyb przednich - opuszczanie działa bez zarzutu.
Kiedy byłem na przeglądzie w zeszłym roku i powiedziałem o tym diagnoście stwierdził że focusy tak mają, tzn. styki śniedzieją jak się rzadko używa i żebym trochę popstrykał to się poprawi... LOL

więc pstrykam a że działają coraz gorzej to pstrykam bardzo dużo :P więc na pewno cała śniedź wytarta już dawno.
Mam elektryczne tylko przednie szyby jeśli to ma znaczenie. W tej chwili podnoszenie zaskakuje po kilkudziesięciu pstryknięciach...

Czy miał ktoś podobne problemy, czy to kwestia styków czy też kabelki się przecierają itd...
Jak się zabrać do diagnozy/naprawy, rozbierać boczek?

Piotr 1969 05-06-2011 10:19

Odp: Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/
 
Kolego miałem podobny przypadek w moim focusie a mianowicie silniczek wydawał odgłos buczenia i z wielkim ,bardzo wielkim trudem opuszczał i podnosił lewą przednią szybę ,aż przestał. Mechanik dostał sie do silniczka ,który był cały zaśniedźiały i bardzo mocno zabrudzony ,wyczyścił go dokładnie i nasmarował .Szybe otwieram i zamykam normalnie ale silnik troche buczy.Jeżdże z klimą więc rzadko otwieram okna i to mogłobyć przyczyną usterki silniczka,bo fordy podobno tak mają.

Matych 05-06-2011 10:49

Odp: Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/
 
Cytat:

Napisał welyk (Post 1664255)
Witam,
już od ponad roku szwankuje mi mechanizm podnoszenia szyb przednich - opuszczanie działa bez zarzutu.
Kiedy byłem na przeglądzie w zeszłym roku i powiedziałem o tym diagnoście stwierdził że focusy tak mają, tzn. styki śniedzieją jak się rzadko używa i żebym trochę popstrykał to się poprawi... LOL

Nieżle-diagnosta ekspertem o włącznika w focusie,bawią mnie takie opinie panów którzy chcą zabłysnąć przed klijentem jakąś celną uwagą udając wszystko wiedzących.kilka tych włączników rozebrałem ale nie było w nich śniedzi ani nie były one przyczyną usterki jak ktoś opowiada takie bzdury to powinien najpierw wiedzieć jest zbudowany zespół takich wyłączników-one raczej się nie psują bo tam nie ma się co popsuć.Szukałbym usterki raczej w przewodach silniku i mechaniżmie ale oczywiście mogę się mylić A jak jest od strony pasażera ?

welyk 05-06-2011 20:28

Odp: Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/
 
podniesienie szyby pasażera pstryczkiem na drzwiach pasażera nie stanowi problemu, natomiast pstryczkiem na drzwiach kierowcy też trzeba się napstrykać zanim zaskoczy :/
czyli tak jakby z tym przełącznikiem w drzwiach kierowcy coś jednak było nie tak.

bond008 06-06-2011 06:17

Odp: Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/
 
Witam
Ten przełącznik od strony kierowcy działa na tej samej zasadzie co różnego rodzaju piloty np. do TV. Na płytce jest wytrawiony styk. Na tą płytkę jest "położony" taka jakby mata gumowa z widocznymi okrągłymi czarnymi elementami (silikon przewodzący prąd). Opuszczając, podnosząc szybę - powodujemy, że te okrągłe elementy dotykają ścieżek na płytce - przepływa prąd - szyba podnosi się, opuszcza. Wracając do problemy - ja w swoim focusie miałem zaśniedziałe te styki - przeczyściłem - działają. Jeżeli te elementy okrągłe (w gumie ) są zużyte, uszkodzone to można próbować kupić na allegro zestawy naprawcze.

galowy 06-06-2011 09:31

Odp: Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/
 
Ja już nie raz poprawiałem te przełączniki potrafią śniedzieć oraz w dwóch przypadkach miałem przerwaną ścieżkę na płytce.

welyk 25-06-2011 08:31

Odp: Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/
 
Rozebrałem to ustrojstwo i przynajmniej u mnie okazał się że styki nie śniedzieją a wypalają się.
Dostęp jest bardzo prosty, wystarczy podważyć noże, czy płaskim śrubokrętem dolną część podłokietnika na drzwiach.
Odsłania co potrzeba, przełączniki są przykręcone trzeba śrubami do górnej części podłokietnika.
Trzeba je odkręcić a później również rozkręcić całą kasetę w której jest zabudowana płytka drukowana na której operują przełączniki. u mnie oba styki do podnoszenia były całe okopcone, wyczyściłem cienkim paseczkiem papieru ściernego - bardzo drobne oczka.
Podnoszenie szyb działa ale jak się przyjrzałem to iskrzą te styki podczas podnoszenia więc pewnie za jakoś czas się znowu wypalą. Zastanawiam się czy to taka wada czy u mnie coś jest nie tak z instalacją.... :/

Danek27 26-07-2013 11:59

Odp: Mechanizm podnoszenia szyb przednich - nie działa podnoszenie :/
 
Mam Focusa 1 z 2004r. Elektrycznie sterowane są tylko szyby przednie. Przestało działać podnoszenie szyby pasażera włącznikiem na drzwiach pasażera. To znaczy czasami zadziała, mniej więcej tak raz na 20 prób. Opuszczanie działa poprawnie. Poprawnie działa również podnoszenie i opuszczanie szyby pasażera, włącznikiem na drzwiach kierowcy. Wymontowałem włącznik znajdujący się na drzwiach pasażera. Jest to solidna konstrukcja, przełącza na zasadzie przeginania mosiężnych, płaskich sprężynek. Przemyłem go tylko bo praktycznie nie ma dostępu do styków pod sprężynkami. Przy okazji przebadałem go omomierzem i narysowałem sobie jego schemat. Pomimo tego, że omomierz pokazuje, naciskaniu klawiszy, prawidłowo połączenia odpowiednich styków, to w dalszym ciągu ww. usterka nie została usunięta. Mam zatem pytania: 1) Czy sterowanie szybami wykorzystuje "zwykłą" elektrykę, czy może po drodze jest jakaś elektronika? 2). Gdzie dalej szukać przyczyny tej usterki? Pozdrawiam! Danek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.