Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 PB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142143)

corneliusab 23-10-2011 10:20

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
W mojej niemieckiej instrukcji obslugi, ktora kazdy dostaje przy zakupie nowego samochodu jest napisane, ze tylko V-ki maja popychacze hydrauliczne, czterocylindrowki tego nie maja, poza tym nalezy sprawdzac popychacze w czterocylindrowkach co 150 tys. km. Jest tez podany luz zaworowy mierzony na zimnym silniku dla ssacych: 0,25mm +/- 0,03 i dla wydechowych: 0,30mm +/- 0,03.

Pozdrawiam

m_g 23-10-2011 10:22

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
No i dlatego , się do tego przymierzę ,w niedalekiej przyszłości :mrgreen:

corneliusab 23-10-2011 10:34

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
Jak sam sie tym interesowalem jak chcialem kupic mk3 to tez jeszcze nie wiedzialem czy to bedzie 2.0 czy V6, to Ci ktorzy juz to robili pisali, ze luz zaworowy ustawia sie poprzez wymiane lub zamiane szklanek po uprzednim ich pomierzeniu. Z uwagi na to, ze kupilem V6 nie interesowalem sie wiecej tym tematem.

Pozdrawiam

darmodziej 23-10-2011 11:06

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
Cytat:

Napisał HPL (Post 1725455)
W MKczy w silnikach 1.8 czy 2.0 (benzyna) czy dekiel zaworów metalowy czy plastikowy, regulacja zaworów odbywa się po przez wymianę szklanek (na grubsze lub cieńsze) nie występuje w nich żadna regulacja hydrauliczna lub też na płytkach

Czy aby na pewno piszesz o wszystkich MK?

corneliusab 23-10-2011 11:15

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
Napewno kolega pisal o mk3, w mk1 i mk2 w Zetec-ach z silvertopem masz hydraulike, w blacktopie z tego co sie orientuje to plytki.

Pozdrawiam

darmodziej 23-10-2011 11:21

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
Nie przyszło mi do głowy, że „MKczy”, to MK trzy.

HPL 23-10-2011 12:34

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 1725497)
Nie przyszło mi do głowy, że „MKczy”, to MK trzy.

A jakby inaczej :) np. mkłan

jendrekmak 23-10-2011 14:43

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
Cytat:

Napisał m_g (Post 1725396)
Czytam w necie ,rozmawiam z ludźmi i ile głosów to tyle opinie

ale na tym forum raczej nie szukałeś bo byś znalazł odpowiedź bo temat był omawiany. podkładki, szklanki czy popychacze? nie wiem dokładnie bo nie widziałem tego na własne oczy ale wymienia się bez demontażu wałków o ile posiadasz specjalne narzędzie więc wygląda na to że są podkładki
temat: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i mój post z numerami i rozmiarami "popychaczy" [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

darmodziej 23-10-2011 15:11

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
Cytat:

Napisał HPL (Post 1725530)
A jakby inaczej :) np. mkłan

Ha, ha, ha. W mkłan są hydrauliczne. ;)

m_g 23-10-2011 16:31

Odp: Regulacja zaworów? Jak to wygląda na prawdę? Każdy podaje inne informacja? 2.0 P
 
Jendrek podałeś mi ten temat i zrobiłeś jeszcze mi większą sieczkę w mózgu :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.