Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=155737)

piko36 11-04-2012 21:19

szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica
 
Witam mam problem z układem kier.
focus 1.8 zetec +lpg sekwencja.
na nierównościach szarpie a przyskręcie w prawo kierownica nie wraca w lewo wraca
wymieniłem pare rzeczy z przodu i dalej to samo .
Nawet na prostej bez nierówności gladkiej drodze w prawo dam i leci w rów!
zaobserwowałem jeszcze ze bardzo szybko kierownica reaguje na ruch .
wymieniłem
-łożyska prawe i lewe
-sworznie wachaczy
-końcówki drążków
-łączniki stabilizatorów
-krzyżak na pólosi prawej
-przegub prawy (siadł)
-tuleje i gumy wachaczytez wymieniłem

i problem dalej jest
co moge jeszcze zrobic?
moze maglownica padła?
problem nie pojawił sie odrazy tylkojakby sie nasilał pomału
help.

toldiq 12-04-2012 07:55

Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica
 
sprawdz dobrze zbieżność :)

piko36 12-04-2012 08:36

Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica
 
2 razy sprawdzałęm i to samo po wymianie jednego ze sworzni wahacza jak by troche mniej juz szarpie ale nadal szarpie

Czarek88 28-07-2015 20:29

Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica
 
Witam podobny problem mianowicie..

Moja kierownica w foczce chodzi dość ciężko (nawet ostatnio kolega wsiadł do niej i pytał się dlaczego nie mam tu wspomagania:) ), na nierównościach czuć na kole kierowniczym że podczas jazdy kierownica dziwnie się zachowuje tzn tak jak by skacze nie chodzi płynnie podczas jej skręcania w jedną jak i drugą strone nie są to płynne ruchy w jedną i drugą tylko bardzo wymuszone, trzeba ją trzymać dwoma rękoma bo jak sa nierówności to strasznie nią buja i jest bardzo czuła na najdelikatniejszy ruch.
Czuć także lekkie drgania kierownicy kierownicy (znikają podczas hamowania ! ).
Dodam że nic nie puka nic nie stuka w zawieszeniu byłem na szarpakach niby nic do wymiany poza drążkiem kierowniczym prawym który jest skrzywiony (banan) ale nie wiem czy on akurat miałby wpływ na zachowanie takie auta na drodze, przy okazji zrobiłem pełną geometrie przodu i tyłu bo tył się rozjechał i krzywa była kierownica (oczywiście kazali wymienić drążek i jeszcze raz ustawić auto).
Co może być przyczyną od czego zacząć, czy jest podejrzenie że to magiel i jechać go regenerowac czy może tylko wyregulować, czy może coś innego, czekam na opinie
Dzięki

SRS 28-07-2015 20:32

Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica
 
a jak zgięty drążek to zbieżność jest ok , zacznij od niego , a tak naprawdę to powinieneś wpierw ten drążek wymienić a dopiero robić całą geometrię

Czarek88 29-07-2015 10:05

Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica
 
Tak tylko zobaczyłem go że jest zgięty już po geometrii..
Ale myślę że on nie ma nic do tych objawów które opisuje, dlatego czekam na sugestie

Czarek88 30-07-2015 16:04

Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica
 
Podzieli się ktoś swoimi doświadczeniami?

maol 31-07-2015 09:51

Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica
 
Zacznij od wymiany drążka. O ile statycznie może i da się to ustawić, to ruch przez niego przekazywany już "liniowy" nie jest. Poza tym, co spowodowało skrzywienie drążka? Kolizja? Wielka dziura? Bo to często krzywi też inne elementy...

Czarek88 31-07-2015 19:52

Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica
 
Takiego już kupiłem....Właśnie może coś się innego skrzywiło i pręży bo kierownica za bardzo reaguje na najmniejsze ruchy kierownicą, ale i tak coś mi się wydaje że to będzie jednak maglownica, może by ktoś się wypowiedział kto borykał się z podobnym problemem....Kupiłem już drążek po niedzieli wymiana, ale wątpie czy to coś zmieni.

Ramzesthemaster 03-08-2015 16:27

Odp: szarpie kierownicą na nierównościach i przy skręcie w prawo nie wraca kierownica
 
Witam.
Mam podobny problem. Kierownica bardzo ciężko chodzi, nie odbija przy skręcaniu. Pompa wspomagania sprawdzona i wszystko ok. Teraz celuję w maglownicę. Regeneracja z wymianą to koszt prawie tysiąca złotych, więc zdecyduję się na używaną. I tu moje pytanie. Czy wszystkie focusy (hb,kombi,3D/5D) mają taką samą maglownicę? Czytam ogłoszenia to niemal przy każdym jest opisana pojemność silnika auta, z którego pochodzi, stąd moje wątpliwości, czy maglownica z kombi 1,8 będzie pasowała do hb 1,4. Poza tym, jak to jest z tym, że część ofert ma w opisie ,,maglownica ze wspomaganiem''? Produkowano focusy bez wspomagania?

Czarek88, coś się u Ciebie wyjaśniło?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.