Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Wymiana łożyska skrzyni od strony półosi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=195075)

mkrecikos 10-12-2013 19:36

Wymiana łożyska skrzyni od strony półosi
 
Użytkownicy c max-ów czy zdarzyło się komuś z Was wymieniać łożysko skrzyni biegów od strony lewej półosi. Zdiagnozował mi mechanik zatarcie tego właśnie łożyska i przez to wycieka mi olej ze skrzyni. Pytanie czy uda się to wymienić bez zawożenia skrzyni do zakładu specjalizującego się tylko w skrzyniach biegów bo w Krakowie nie udało mi się takiego znaleźć a najbliższego znalazłem w Siemianowicach. Ewentualnie jeśli ktoś zna jakiś zakład w Krakowie który zjmuje się manualnymi skrzyniami biegów.

SRS 10-12-2013 21:47

Odp: Wymiana łożyska skrzyni od strony półosi
 
Cytat:

Napisał mkrecikos (Post 2121809)
Zdiagnozował mi mechanik zatarcie tego właśnie łożyska i przez to wycieka mi olej ze skrzyni.

to ciekawe zatarte łożysko skrzyni, to chyba nie było oleju w niej lub już tam ktoś pace wkładał.

mkrecikos 10-12-2013 22:48

Odp: Wymiana łożyska skrzyni od strony półosi
 
Cytat:

Napisał srs (Post 2121927)
to ciekawe zatarte łożysko skrzyni, to chyba nie było oleju w niej lub już tam ktoś pace wkładał.

Łożysko się posypało więc olej chyba miał się prawo wylać?

C-sław 11-12-2013 07:43

Odp: Wymiana łożyska skrzyni od strony półosi
 
Witam, trochę nie jasna jest dla mnie Twoja awaria. Jakie masz objawy i na jakiej podstawie mechanik stwierdził że posypało się łożysko w skrzyni? Nie spotkałem się jeszcze w żadnym samochodzie żeby poszło łożysko na układzie różnicowym jest to teoretycznie nie możliwe. No chyba że jeździłeś bez oleju.
Moja diagnoza (acz kolwiek na podstawie najpopularniejszych usterek skrzyni i półosi oraz swojego doswiadczenia) jest taka: Masz do wymiany przegub wewnętrzy lewej półosi który bardzo często oprócz wyrobienia się w środku i powodowania drgania samochodu podczas przyspieszania, wyrabia się w łożysku i ma bicie, co za tym idzie wyrabia się simering i wycieka olej. Większość mechaników wyczuwając taki luz stawia na łożysko w środku skrzyni. Nic bardziej mylnego, wymiana przegubu lub (lepiej) całej półosi i simeringa załatwia sprawę. Najlepiej za nim zdejmiesz skrzynię poproś mechanika żeby zdjął półoś i sprawa będzie jasna. Pozdrawiam.

Rafał A.(antek) 11-12-2013 09:41

Odp: Wymiana łożyska skrzyni od strony półosi
 
tez dla mnie dziwna usterka, napisz cos wiecej.

mkrecikos 11-12-2013 12:34

Odp: Wymiana łożyska skrzyni od strony półosi
 
Więcej będzie coś wiadomo jutro jak mechanik rozbierze półoś. Najgorsze że skrzynia chodziła bez oleju który wyciekła w trakcie jazdy, a skrzynia zachowywała się normalnie czyli żadnych zgrzytów i ciężkiego wbijania biegów. Sam był zdziwiony że że nie ma takich objawów. Po pobieżnych oględzinach półosi są na niej ślady spiekania z łożyskiem widoczne gołym okiem bo półoś się wysuwa.

SRS 11-12-2013 12:39

Odp: Wymiana łożyska skrzyni od strony półosi
 
Cytat:

Napisał C-sław (Post 2122022)
Witam, trochę nie jasna jest dla mnie Twoja awaria. Jakie masz objawy i na jakiej podstawie mechanik stwierdził że posypało się łożysko w skrzyni? Nie spotkałem się jeszcze w żadnym samochodzie żeby poszło łożysko na układzie różnicowym jest to teoretycznie nie możliwe. No chyba że jeździłeś bez oleju.
Moja diagnoza (acz kolwiek na podstawie najpopularniejszych usterek skrzyni i półosi oraz swojego doswiadczenia) jest taka: Masz do wymiany przegub wewnętrzy lewej półosi który bardzo często oprócz wyrobienia się w środku i powodowania drgania samochodu podczas przyspieszania, wyrabia się w łożysku i ma bicie, co za tym idzie wyrabia się simering i wycieka olej. Większość mechaników wyczuwając taki luz stawia na łożysko w środku skrzyni. Nic bardziej mylnego, wymiana przegubu lub (lepiej) całej półosi i simeringa załatwia sprawę. Najlepiej za nim zdejmiesz skrzynię poproś mechanika żeby zdjął półoś i sprawa będzie jasna. Pozdrawiam.

I myślę że ta diagnoza jest najbardziej trafna, a olej wycieknie ze skrzyni całkowicie i zatrze łożysko tylko gdy wycieknie przez dziurę od dołu, nawet gdy wyjmie się półoś to max wycieknie 300 setki

pcrb 12-12-2013 13:12

Odp: Wymiana łożyska skrzyni od strony półosi
 
czyli sie nie martw o skrzynie bo nowe silniki sa tak skonstruowane ze nawet jak pójdzie uszczelniacz polosi to i tak w skrzyni jest wystatczajace minimum oleju poniżej półosi zeby wszystko dzialalo. chyba tylko w maluchu bylo inaczej


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.