Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Poziom p³ynu ch³odz±cego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=111028)

hoohoos 30-09-2010 09:53

Poziom p³ynu ch³odz±cego
 
Witam,
czemu dzieje siê tak, ¿e po nocy, gdy silnik jest zimny, gdy odkrêcam korek od zbiorniczka wyrównawczego, poziom p³ynu podnosi siê do stanu MIN. Dodam, ¿e mam nowy korek(czarny), mo¿e go za mocno przykrêcam (przykrêcam do oporu)? Niedawno mia³em te¿ wymieniany p³yn ch³odniczy, mo¿e mechanik nie odpowietrzy³ uk³adu? Czy te uk³ady siê same odpowietrzaj±? Zapomnia³bym napisaæ: auto Alhambra 01 115km.

czesioczesio1 30-09-2010 15:42

Odp: poziom p³ynu ch³odz±cego
 
samo sie odpowietrza poziom sie podnosi bo jak odkrecasz korek to zmniejszasz cisnienie w ukladzie i sie to rozpreza sprawdz czy nie masz wycieku korek sie dokreca z wyczuciem do odczuwalnego oporu

Arpgor 30-09-2010 18:58

Odp: poziom p³ynu ch³odz±cego
 
powiedz lepiej czy dzia³a ci ogrzewanie. kiedy¶ w³a¶nie tak mia³em, ci¶nienie w zbiorniku wyrównawczym i brak ogrzewania. efekt wymiana uszczelki pod g³owic±. poprostu spaliny z cylindra (jednego) sz³y w uk³ad ch³odzenia i by³o ci¶nienie. po wymianie uszczelki jak rêk± odj±³. teraz ta gorsza wiadomo¶æ: koszt wymiany uszczelki 2500z³ (wymiana uszczelki, planowanie g³owicy, docieranie zaworów, sprawdzenie szczelno¶ci, wymiana paska rozrz±du, wymiana oleju, wymiana filtra oleju, wymiana uszczelki pokrywy zaworów, wymiana pompy wodnej). don't worry, be happy;-)

hoohoos 30-09-2010 19:07

Odp: poziom p³ynu ch³odz±cego
 
ogrzewanie mi dzia³a, nie mam widocznych wycieków pod autem. Pare dni temu mia³em wymieniany kompletny rozrzad z pompa wody, wlany byl nowy p³yn G12, mechanik nie znalaz³ jaki¶ nieszczelno¶ci pod wzglêdem uk³adu ch³odzenia. Co jaki¶ czas, przewa¿nie po je¼dzie z wiêksz± prêdko¶ci± zapala mi siê na komputerze lampka dot. p³ynu ch³odz±cego. Temperatura mi trzyma 90 stopni.

Arpgor 30-09-2010 19:15

Odp: poziom p³ynu ch³odz±cego
 
ci¶nienie na zimnym zbiorniku. zwróæ na to uwagê. nie bierze siê z nik±d. ci¶nienie mo¿e byæ na ciep³ym zbiorniku, bo siê p³yn rozszerza. na zimnym nie ma prawa byæ ci¶nienia. najszybciej znika ogrzewanie z ty³u, potem z przodu. temp p³ynu jest w porz±dku, sam nie wiedzia³em co jest, ale mam dobrego mechanika. przerwa w uszczelce milimetrowa, w zasadzie nic siê nie dzia³o (nie dzia³a³o ogrzewanie). mia³ to samo w swoim leonie ten sam silnik. pozdrawiam

hoohoos 01-10-2010 09:53

Odp: poziom p³ynu ch³odz±cego
 
a przy jakiej temperaturze uruchamia siê wentylator? i który wentylator ten bli¿ej bagnetu paliwa czy ten bli¿ej akumulatora? Z tego co widzia³em to chyba tam s± dwa wentylatory? Czy przy nagrzanym to temp roboczej ch³odnica powinna byæ równomiernie ciep³a czy zimna?

Z tego co jeszcze zaobserwowa³em, to po wymianie korka od zbiorniczka wyrównawczego p³yn mi siê nie s±czy przez ten korek, ale po d³u¿szej je¼dzie widaæ jak poziom p³ynu jest wyra¼nie poni¿ej MIN, natomiast jak odkrêcê korek to s³uchaæ du¿e PSSST i p³yn jest na swoim poziomie. Co mo¿e byæ tego przyczyn±?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.