Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zanieczyszczenia w tylnych lampach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=158112)

Artur37 19-05-2012 13:05

Zanieczyszczenia w tylnych lampach
 
Witam posiadaczy Mk4 - ostatnio zwróciłem uwagę na tylne lampy i zauważyłem że do środka dostają się zanieczyszczenia w postaci owadów oraz innych paprochów a także woda, nie wiem jakim cudem to się tam znalazło i wygląda to marnie jak na samochód czteroletni, w moim poprzednim Mk3 tego nie było i wręcz się dziwiłem że w 10-cio letnim aucie tak ładnie trzymają się lampy tylne jak i przednie. Czy ktoś z was ma podobny problem albo miał i jak sobie z tym problemem poradził - pozdrawiam!

andy-w 19-05-2012 20:17

Odp: Zanieczyszczenia w tylnych lampach
 
Ja już dawno zauważyłem, że tylne lampy (żarówkowe przedliftowe) w wielu Mondeo MK4 bardzo szybko "kiepsko" świecą. Nieco mnie to zastanawiało. Skoro do nich zaglądnąłeś i zobaczyłeś cały ten opisany brud to mamy odpowiedź dlaczego tak marnie świecą. Trochę to nie pasuje do klasy auta. Ciekawe czy da się to jakoś oczyścić, ale zapewne dostęp jest trudny.

rafiraptor 19-05-2012 21:20

Odp: Zanieczyszczenia w tylnych lampach
 
Potwierdzam - u mnie tylne też są "niewyraźne". W mk3 miałem ten sam problem, tyle że z przodu.

witek77 21-05-2012 09:00

Odp: Zanieczyszczenia w tylnych lampach
 
Jeśli chodzi o wodę w lampach montowanych w klapie bagażnika, to najczęściej dostaje się poprzez trzecią lampę stopu-która nie zawsze dobrze dolega uszczelką do karoserii, przez te śmieszne zatrzaski z cieniutkich blaszek tam zastosowanych. które często się wyginają, szczególnie przy złym ułożeniu lampy i na przykład po myjni bezdotykowej woda tam sobie wleci i bokiem ( w tych plastikach wewnętrznych) spływa na dół do lamp. Dobre ustawienie tej lampy żeby uszczelka była dociśnięta z karoserią wymaga użycia drugiej osoby przy montażu.

Artur37 21-05-2012 13:29

Odp: Zanieczyszczenia w tylnych lampach
 
Dziękuję Witek77 za podpowiedź bo mam zamiar w najbliższym czasie dobrać się do tych lamp i coś z tym zrobić, woda to chyba mały problem dużo jej tam niema ale jest trochę brudów i myślę że jak najszybciej spróbuję to jakoś usunąć zanim zapuści się na dobre - zobaczymy czy mi się to uda - napiszę o tym.

acquaristic 18-01-2015 16:51

Odp: Zanieczyszczenia w tylnych lampach
 
Witam W moim przypadku przyczyna dostawania sie brudu i wody do srodka lampy jest fakt ze lampa sie rozkleila. Klosz odstaje od reszty lampy kilka milimetrow.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.