Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Wymiana silnik 2.0 tdci 125PS FIFA na N7BA (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339260)

Oleqq 06-02-2024 18:44

Wymiana silnik 2.0 tdci 125PS FIFA na N7BA
 
Witam,

Będę wymieniał silnik 2.0 tdci FIFA na N7BA, czy ktoś może potwierdzić, że będzie pasował? W swoim starym silniku wtryski i pompę mam po regeneracji, ale póki co zostaną te co są w nowym silniku. Sprawdzę tylko pompę na obecność opiłków. Z tego co wyszukałem N7BA też ma wtryski z długimi końcówkami. Co mi się rzuciło w oczy, to są pewne różnice, inne umiejscowienie EGR, no i turbo sterowane elektrycznie a nie podciśnienieniowo. Czy wymiana turbo będzie na zasadzie plug & play, czy trzeba rzeźbić? Czy jeszcze na coś trzeba zwrócić uwagę? Nowy silnik nie ma pompy wody i pompy wspomagania, pomijam brak rozrusznika, alternatora, ale to mam akurat u siebie po regeneracji. Tak jest kompletny, nawet z dwumasą, która jest w bardzo dobrym stanie. Operacja jeszcze się nie zaczęła, więc jeśli ten silnik nie podejdzie, albo podejdzie po dużych przeróbkach to odpuszczam temat, więc będę wdzięczny za wszystkie rady.

wojtekjanus 06-02-2024 22:43

Odp: 2,0 TDCi 125KM FIFA gaśnie podczas jazdy oraz nierówna praca na wolnych obrotach
 
Sam silnik z Mondeo sprzed liftingu w połowie 2003 roku pasuje. Turbinę musisz wziąć ze starego FIFA razem z kolektorem. Pozostały brakujący lub nie pasujący osprzęt i orurowanie też weź z FIFA, łącznie z EGR-em. EGR w zasadzie można zaślepić prostą metodą, odłączając od niego przewód podciśnieniowy i zamykając go czymkolwiek, tak by nie zasysał powietrza. EGR pozostanie na zawsze zamknięty. Dla pracy silnika nie ma to znaczenia, bo FIFA to jedyny silnik rodziny PUMA, w którym EGR nie ma czujnika położenia. Minimalnie pogorszy się zimą dogrzewanie silnika, bo chłodnica spalin EGR-a nie będzie oddawać ciepła. Ale to minimalne zjawisko, te silniki i tak się nie dogrzewają zimą.
Ten silnik (słupek plus głowica) jest w zasadzie identyczny jak FIFA. Zajrzyj do wątku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] post#47

Nawet wtryskiwacze - jeżeli w silniku N7BA są niezłe, mogą pozostać i pracować na sofcie Transita, trzeba oczywiście wpisać ich kody do PCM.

RUMAK 01-03-2024 13:08

Odp: Wymiana silnik 2.0 tdci 125PS FIFA na N7BA
 
Cześć,
Podepnę się pod temat wymiany silnika.
Wg serwisu Ford / wiadomo który, na rogatkach Warszawy/moj silnik 2,0 TDDI 100 KM / ABFA/ brak kompresji na wszystkich cylindrach. Wskazówka na zegarze nawet nie drgnęła.
Zastanawiam sie nad jakimś mocnejszym silnikiem.np z Mondeo 115 KM ze zmienna geo lub 136 KM TdcI.

Jakieś sugestie?
inna sprawa, czy jakiś warsztat/mechanik/ podejmie się takiej operacji?
auto ma na sobie zabudowe o wys 3,10 od ziemi.

Pozdrawiam.





Cytat:

Napisał Oleqq (Post 3484098)
Witam,

Będę wymieniał silnik 2.0 tdci FIFA na N7BA, czy ktoś może potwierdzić, że będzie pasował? W swoim starym silniku wtryski i pompę mam po regeneracji, ale póki co zostaną te co są w nowym silniku. Sprawdzę tylko pompę na obecność opiłków. Z tego co wyszukałem N7BA też ma wtryski z długimi końcówkami. Co mi się rzuciło w oczy, to są pewne różnice, inne umiejscowienie EGR, no i turbo sterowane elektrycznie a nie podciśnienieniowo. Czy wymiana turbo będzie na zasadzie plug & play, czy trzeba rzeźbić? Czy jeszcze na coś trzeba zwrócić uwagę? Nowy silnik nie ma pompy wody i pompy wspomagania, pomijam brak rozrusznika, alternatora, ale to mam akurat u siebie po regeneracji. Tak jest kompletny, nawet z dwumasą, która jest w bardzo dobrym stanie. Operacja jeszcze się nie zaczęła, więc jeśli ten silnik nie podejdzie, albo podejdzie po dużych przeróbkach to odpuszczam temat, więc będę wdzięczny za wszystkie rady.


wojtekjanus 01-03-2024 14:54

Odp: Wymiana silnik 2.0 tdci 125PS FIFA na N7BA
 
Silniki tddi to silniki z rotacyjną pompą wtryskową Bosch VP 30 lub VP44, natomiast silniki tdci to silniki pracujące w systemie wtryskowym common rail (w Mk6 system Delphi CR). Te systemy mają zupełnie inne systemy sterowania i całą elektronikę (wiązki , PCM, zegary) oraz osprzęt silnika. Taka zamiana nie ma więc żadnego uzasadnienia - tak technicznego jak i finansowego.
Poszukaj identycznego silnika jaki masz - to ma sens. Najlepiej na szrocie specjalizującym się w rozbieraniu rozbitych aut - wtedy jest największe prawdopodobieństwo, ze "nowy" silnik jeszcze żyje...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.