Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Sprawdzenie i wymiana oleju w tylnym moście / haldex (AWD) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251776)

piniu1 06-10-2016 20:48

Sprawdzenie i wymiana oleju w tylnym moście / haldex (AWD)
 
Witam
Chciałbym wymienić olej w tylnym moście ( napęd AWD) tylko nie wiem, który i ile go kupić.
Zauważyłem, że jest tylko jedna śruba ( tak na środku mostu) i gdy ją odkręciłem nie wyciekł olej. To normalne?

Tylko nie piszcie mi, że nie wymienia się tam oleju bo producent tego nie przewiduje :568:

kirhoff 06-10-2016 21:06

Odp: Sprawdzenie i wymiana oleju w tylnym moście (AWD)
 
Cytat:

Napisał piniu1 (Post 2670850)
Witam
Chciałbym wymienić olej w tylnym moście ( napęd AWD) tylko nie wiem, który i ile go kupić.
Zauważyłem, że jest tylko jedna śruba ( tak na środku mostu) i gdy ją odkręciłem nie wyciekł olej. To normalne?

Tylko nie piszcie mi, że nie wymienia się tam oleju bo producent tego nie przewiduje :568:

Olej do przekładni Haldex jest w takiej tubie jak silikon sanitarny. Jest tam go taka ilość jaka ma być chyba 300ml. A co do wymiany to co 5 lat

Basra 07-10-2016 20:19

Odp: Sprawdzenie i wymiana oleju w tylnym moście (AWD)
 
Witam

Olej w tylnym moście nie wymaga wymiany.Tylny most zalany jest olejem SAE 80W-90F.To samo tyczy się sprzęgła włączającego Haldex.Element nie ma korka spustowego, ponieważ nie wymaga wymiany.

pozdrawiam

piniu1 08-10-2016 20:51

Odp: Sprawdzenie i wymiana oleju w tylnym moście (AWD)
 
Cytat:

Napisał Basra (Post 2671347)
Witam

Olej w tylnym moście nie wymaga wymiany.Tylny most zalany jest olejem SAE 80W-90F.To samo tyczy się sprzęgła włączającego Haldex.Element nie ma korka spustowego, ponieważ nie wymaga wymiany.

pozdrawiam

Mam rozumieć, że w haldex-sie też nie wymienia się oleju?

Basra 09-10-2016 10:05

Odp: Sprawdzenie i wymiana oleju w tylnym moście (AWD)
 
Witam

Tak.

pozdrawiam

tacim 09-10-2016 18:11

Odp: Sprawdzenie i wymiana oleju w tylnym moście (AWD)
 
To mnie również pocieszyliście. Jedno z głowy.

Arkadio123 20-11-2021 15:51

wymiana oleju w haldex.
 
Podpowie ktoś jak spuscic olej z haldex.
Nie ma tam śruby spustowej. Kuga 2.0 mk1

Arkadio123 20-11-2021 17:04

Odp: Kuga wymiana oleju w haldex.
 
Nikt nie wymieniał sam oleju w haldeksie.

mako142 20-11-2021 17:54

Odp: Sprawdzenie i wymiana oleju w tylnym moście / haldex (AWD)
 
Witam, ja wymieniałem olej i w przednim Haldexie i tylnym moście. Wymiana w Haldexie nie jest zbytnio trudna. Jest korek do nalewania i spuszczania. Pisałem na forum o tym i załączałem zdjęcia oleju po około 40 tysiącach. Oleju wchodzi około 300 ml. Co do wymiany w tylnym moście, to faktycznie jest jeden otwór. Wymiana jest upierdliwa. Trzeba wysysać strzykawką i rurką, a potem tą samą napełnić nowym olejem. Oleju wchodzi tyle ile uda się wyssać. Też publikowałem zdjęcia oleju po wymianie. Moim skromnym zdaniem trzeba go wymieniać i tyle. Kto nie smaruje nie jedzie. Zresztą jak widziałem na YouTube, najnowsza Kuga ma już korek do spuszczania oleju w tylnym moście. Więc bez przyczyny go inżynierowie Forda by go tam nie dawali.

Arkadio123 20-11-2021 19:06

Odp: Sprawdzenie i wymiana oleju w tylnym moście / haldex (AWD)
 
No właśnie. Na górze jest kawałek rurki i zaślepka na tym. To co to jest?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.