Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Kuga 2013-2020] Zmiana języka komend głosowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320981)

The Reds 09-06-2021 19:14

Zmiana języka komend głosowych
 
Witam,
Mam problem ze zmianą języka komend głosowych. Samochód jest z polskiego salonu. Do tej pory wszystko było po polsku, do momentu wgrania aktualizacji systemu. Od tego momentu jak chcę uruchomić opcję komend głosowych, głos mówi po angielsku, i ja też muszę mówić po angielsku. Co ciekawe wszystko inne jest po polsku, menu itp. nawet okienko które się pojawia po wciśnięciu przycisku komend głosowych jest po polsku. Nie wiem jak to zmienić, w ustawieniach w samochodzie nic nie mogę znaleźć. Może ktoś wie jak to naprawić? Z góry dziękuję.

PeTeAQ 16-06-2021 17:59

Odp: Zmiana języka komend głosowych
 
Z tego co wiem, języka "głosu" niestety nie zmienisz. Dotyczy to zarówno sterowania głosem jak i nawigacji. Gdzieś na forach dotyczących aktualizacji map widziałem że komuś udało się zmusić Sync do "prowadzenia" po polsku ale wyglądało to na straszną rzeźbę.

extreme0908 16-06-2021 18:41

Odp: Zmiana języka komend głosowych
 
Witam, jeżeli masz Sync w wersji 1.0 można zmienić na 1.1 wtedy wszystko jest po polsku. Do tej operacji potrzebna jest wymiana modułu bluetooth który znajduje się pod schowkiem od strony pasażera na nowszy i zmiana softu, wszystko na ten temat znajdziesz na forum. Moduł uzywany Ok 100 zł. Pozdrawiam.

arturek 16-06-2021 19:13

Odp: Zmiana języka komend głosowych
 
Witam

1) Mam wrażenie, że koledzy "klepią" odpwiedzi, nie czytając co napisał kolega

Kolega napisał, że miał język polski przed wgraniem aktualizacji

2) Sugeruję
- ustawić język angielski i zatwierdzić
- gdy będzie już działający angielski, to przełączyć na polski

Ford w instrukcji aktualizacji pisze, że może się zdarzyć samoczynna zmiana języka

pozdrawiam
Arturek

PeTeAQ 16-06-2021 19:42

Odp: Zmiana języka komend głosowych
 
Racja, przeczytałem pierwszy post jeszcze raz i widzę teraz że to zdarzyło się po aktualizacji.
Dodam jeszcze że opisany przeze mnie problem dotyczy Sync 2.

The Reds 20-06-2021 12:43

Odp: Zmiana języka komend głosowych
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 3350437)
Witam

1) Mam wrażenie, że koledzy "klepią" odpwiedzi, nie czytając co napisał kolega

Kolega napisał, że miał język polski przed wgraniem aktualizacji

2) Sugeruję
- ustawić język angielski i zatwierdzić
- gdy będzie już działający angielski, to przełączyć na polski

Ford w instrukcji aktualizacji pisze, że może się zdarzyć samoczynna zmiana języka

pozdrawiam
Arturek

Niestety nie zadziałało. Co ciekawe, jak chciałem zmienić z angielskiego na polski, to przez przypadek zatwierdziłem niemiecki i normalnie mówiło po niemiecku. A jak zmieniłem na polski to nadal po angielsku. Jestem umówiony w serwisie i pewnie zgarną kasę i nic nie zrobią.

krystianen 21-06-2021 22:22

Odp: Zmiana języka komend głosowych
 
Cytat:

Napisał The Reds (Post 3351047)
Niestety nie zadziałało. Co ciekawe, jak chciałem zmienić z angielskiego na polski, to przez przypadek zatwierdziłem niemiecki i normalnie mówiło po niemiecku. A jak zmieniłem na polski to nadal po angielsku. Jestem umówiony w serwisie i pewnie zgarną kasę i nic nie zrobią.

Trzeba najpierw określić jaki masz moduł. Czy wystarczy samo programowanie czy trzeba zmianic na taki z PL. podaj VIN na priw to pomoge

Antej 21-06-2021 22:32

Odp: Zmiana języka komend głosowych
 
Cytat:

Napisał krystianen (Post 3351408)
Czy wystarczy samo programowanie czy trzeba zmianic na taki z PL.

Cytat:

Napisał The Reds (Post 3348954)
Do tej pory wszystko było po polsku, do momentu wgrania aktualizacji systemu.

Dlaczego miałby zmieniać po aktualizacji na inną wersję?

Rafał 100 10-03-2024 18:47

Odp: Zmiana języka komend głosowych
 
Cytat:

Napisał krystianen (Post 3351408)
Trzeba najpierw określić jaki masz moduł. Czy wystarczy samo programowanie czy trzeba zmianic na taki z PL. podaj VIN na priw to pomoge

Witam serdecznie, mam Forda kuge 2013 r z radiem synic bez nawigacji, auto ze Szwecji. Na wyświetlaczu radia częściowo jest polski. Jak można zmienić wszystko na polski łącznie z asystentem?

tomfoc2 11-03-2024 16:30

Odp: Zmiana języka komend głosowych
 
Cytat:

Napisał Rafał 100 (Post 3487460)
Jak można zmienić wszystko na polski łącznie z asystente

Tak jak napisał Krystianen, trzeba określić jaki masz moduł ? Jak sync 1.0 to trzeba nabyć wersję 1.1 i podmienić. Po podmianie jak będzie posiadał stary soft to należy go zaktualizować do wersji v5.11


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.