Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] gdzie dokładnie jest sitko od turbiny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=201342)

pcrb 17-03-2014 09:25

gdzie dokładnie jest sitko od turbiny
 
1.6 109 km szukam przyczyny zatarcia sie tulejki od turbiny okazało sie ze filtr oleju był masakra zapchany szczescie nie zatarł sie silnik. turbina sie kreci ale cierzko bledu nie widac zadnego ale jest bardzo ciezko palcem przekrecic. luzu nie ma. w sobote bedzie rorabiana u tokarza nowa tuleja i ocena turbiny ale chciał bym te sitko wypieprzyc z przewodu i jak sie do tego dobrac??? ps chyba nie jest tak zle z turbo bo auto smiga i sie zbiera i nie ma bledu spalanie w normie

wiktor20501 17-03-2014 11:30

Odp: gdzie dokładnie jest sitko od turbiny
 
w dolnej śrubie przewodu olejowego na forum jest dokładny opis można napisać pracę licencjacką z tego tematu :wink:

luki6262 17-03-2014 15:27

Odp: gdzie dokładnie jest sitko od turbiny
 
na sitko zarezerwuj sobie dzień dłubaniny. Nie jest to skomplikowane ale trochę trzeba pokręcić.

nosek1 18-03-2014 20:37

Odp: gdzie dokładnie jest sitko od turbiny
 
Witam Pcrb nie wiem co masz na mysli ze filtr oleju byl masakrycznie zapchany ale jesli masz problem z turbo a w filtrze oleju znajdziesz opilki metalu to naprawa tego starego turbo czy dorobienie tulejki nie pomoze ci za dlugo.Jak znajdziesz opilki musisz wyczyscic UKLAD OLEJOWY SILNIKA lacznie z wakum pump wymiana oleju musowa,a co do wyjecia filtra z przewodu od turbo to musisz zdemontowac filtr czastek stalych lub jesli nie masz to kata i masz dojscie do sruby w bloku silnika na spodzie turbo,filtr jest bardzo latwy do wyjecia a po odkreceniu srub musisz wymienic 4-ry podkladki miedziane bo bedzie po montazu ciekl olej.

pcrb 19-03-2014 07:47

Odp: gdzie dokładnie jest sitko od turbiny
 
a macie gdzies wymiary tych podkładek to kupie przed robota zabieram sie za nią w sobote

RS AUTO-RAF 19-03-2014 15:50

Kolego podjedz do ASO I kup nie sa drogie.

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka

Czesiek_ze 19-03-2014 18:52

Odp: gdzie dokładnie jest sitko od turbiny
 
Cytat:

Napisał nosek1 (Post 2179566)
co do wyjecia filtra z przewodu od turbo to musisz zdemontowac filtr czastek stalych lub jesli nie masz to kata

Filtr cząsteczek stałych(DPF) pod turbiną i z roku 2003 ?:(

pcrb 19-03-2014 21:36

Odp: gdzie dokładnie jest sitko od turbiny
 
zrobione sitko wywalone nie było strasznie syfiaste ale myslałem że zrobią większe otworki. opiłków nie znalazłem. czas pracy 5 godzin.

prezes19 20-03-2014 19:29

Odp: gdzie dokładnie jest sitko od turbiny
 
Tak dla przypomnienia w temacie sitek, rurek i podkładek i innych tematów do silnika 1.6 TDCi (czyli produkcji PSA).

Do tego typu zakupów polecam ASO Citroena - najtańsze części (gdzieś około 30% - 40% mniej względem ASO Forda). Jak miałem 1.6 TDCi to zaopatrywałem się tylko a Citroenie.

Pozdr.

nosek1 20-03-2014 20:18

Odp: gdzie dokładnie jest sitko od turbiny
 
witam PCRB takie jeszcze pytanko mam do ciebie czy jak sprawdzales filtr oleju czy ogledziny bylo tylko na filtr bez jego rozcinania czy go rozcinales.?Pytam sie bo po rozcieciu masz szanse na znalezienie czegos czyli opilki to jest poprawna metoda sprawdzania filtra oleju.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.