Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Odkęcająca się nakrętka łożyska w przednim kole. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=130278)

helmut01 07-05-2011 06:26

Odkęcająca się nakrętka łożyska w przednim kole.
 
Użytkownicy Forda Fusion.
Wymieniałem łożyska przednie wraz z przegubami zewnętrznymi i po przejechaniu około 200 km stwierdziłem że pojazd jakoś dziwnie się prowadzi tz. zaczoł myszkować po drodze, dochodziły dziwne stuki od strony zawieszenia. Gdy objawy zaczeły się nasilać, podniosłem samochód na lewarku w celu wstępnej weryfikacji i stwierdziłem że pojawił sie luz na nowych łozyskach. Podjechałem do mechanika który dokonywał naprawy a tam okazało się że nakrętki łożyska, pomimo że zostały wymienione na nowe w znacznym stopniu odkręciły się. Zostały ponownie dociągnięte ale nie wiem na ile ten zabieg wystarczy. Zdziwiło mnie jedno. Zauważyłem brak w gwincie na który nakręcamy nakrętkę łożyska otworu przez który powinna przechodzić zawleczka zabezpieczająca.Nie wiem czy ten model nie posiada takiego zabezpieczenia czy może zostały wstawione jakieś chińskie zamienniki w których producent nie ma powyższego zabezpieczenia.
Zamówiłem nowe nakrętki w serwisie, zobaczymy.

Arek-o2 07-05-2011 18:18

Odp: Odkęcająca się nakrętka łożyska w przednim kole.
 
Nakrętki łożyska piasty są samokontrujące (przynajmniej tak jest u mnie) i nie potrzebują zabezpieczeń.
Składają się z kilku płaskich nakrętek ściśniętych ze sobą.

Jitter 07-05-2011 19:25

Odp: Odkęcająca się nakrętka łożyska w przednim kole.
 
Być może mechanik dokręcił je ze zbyt słabym momentem? Żadnych zawleczek, z tego co mi wiadomo, nie ma, a nakrętki są, jak wspomniał Arek-o2, samokontrujące. Na pewno powinny być wymieniane przy każdej naprawie.

helmut01 11-05-2011 13:50

Odp: Odkęcająca się nakrętka łożyska w przednim kole.
 
Sprawdziłem w katalogu serwisowym. Nie ma zabezpieczenia, nakrętki są jednorazowe. Kupiłem nowe w serewisie, zobacze czy teraz będą puszczać.

lukasz1060 11-05-2011 15:38

Odp: Odkęcająca się nakrętka łożyska w przednim kole.
 
a po ile kupowałeś te nakrętki helmut? bo ja chce wymienić szpilki a bęben musze rozebrać i są mi potrzebne te nakrętki

Jitter 11-05-2011 19:30

Odp: Odkęcająca się nakrętka łożyska w przednim kole.
 
Oryginały kosztują ca 25-30zł/szt.

helmut01 13-05-2011 11:39

Odp: Odkęcająca się nakrętka łożyska w przednim kole.
 
W serwisie zapłaciłem 37 zł za sztukę

Wiesław50 15-06-2011 09:50

Odp: Odkęcająca się nakrętka łożyska w przednim kole.
 
Dodam, że nakrętki przedniej piasty powinny być dokręcone momentem 290Nm

Arek-o2 16-06-2011 10:16

Odp: Odkęcająca się nakrętka łożyska w przednim kole.
 
Cytat:

Napisał Wiesław50 (Post 1669365)
... nakrętki przedniej piasty powinny być dokręcone momentem 290Nm

Czasami zastanawiam się,
czy nie warto było by zbierać i "magazynować" takich danych w jednym miejscu. :568:

emonkey 25-06-2011 09:56

Odp: Odkęcająca się nakrętka łożyska w przednim kole.
 
Cytat:

Napisał Arek-o2 (Post 1650789)
Nakrętki łożyska piasty są samokontrujące (przynajmniej tak jest u mnie) i nie potrzebują zabezpieczeń.
Składają się z kilku płaskich nakrętek ściśniętych ze sobą.

Tak też jest u mnie, kupując przegub dostałem inną nakrętkę : / Więc warto sprawdzić przy zakupie :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.