Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] piasta kola przedniego-wymiana,koszta? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182448)

kylo1 07-03-2014 22:04

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Założyłem łożysko niemieckiej firmy Optimal , mechanik powiedział że bardzo dobra alternatywa cenowa w porównaniu z org. , cena allegro 325 zł.

aromaro 13-06-2014 18:27

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Witam Ja wymieniałem dwa razy lewą stronę. I żeby trochę pochodziło to trzeba to zrobić specjalnym ściągaczem. Inaczej piastę wpychają przez wewnętrzny pierścień łożyska i poprzez kulki które robią mikro uszkodzenia. Oryginalny ściagacz kosztuje ponad siedem stówek dobry tokarz może to zrobić za 100 zł. Radzę o tym pomyśleć dając jakiemuś mechanikowi to wymienić. Po 5 ,10 czy 15 tyś. km trudno wynegocjować u mechanika wymianę gwarancyjną. Piszę, bo wymieniałem dwa razy gdzieś po 5 tys km. Trochę po szperałem i teraz mam 20tyś km i jest cichutko. To tyle może ta informacja się komus przyda.

agassii 18-06-2014 11:19

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał agassii (Post 2021738)
U mnie piasta wymieniona i to kurna nie to - nadal huczy. Szczególnie pomiędzy 105 a 110 km/h. I o co chodzi?
Huczy wyraźnie z przodu. Po zamianie kół przód/tył to samo...

No i jednak okazało się, że to piasta po około 7000 km zaczęła znowu wyć. Wymieniłem na ori i mam spokój. Nie kupujcie piast GERMANY - lipa a koszt też nie mały - ponad 290 z przesyłką...

miru73 20-03-2016 20:52

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał PieroBoss (Post 2015285)
Wie ktos moze gdzie znajde jakas instrukcje lub filmik jak sie taka piaste wymienia ? Pozdrawiam

Ponawiam pytanie kolegi....Czy macie moze jakis filmik? Niestety ale nie umiem nic znalesc.

koszka 20-03-2016 22:33

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał miru73 (Post 2561463)
Ponawiam pytanie kolegi....Czy macie moze jakis filmik? Niestety ale nie umiem nic znalesc.

W sumie to nic trudnego, musisz wydostać generalnie zwrotnice na zewnątrz, czyli odkecić Macphersona, oddzielić od wahacza i na prasę - wycisnąć starą piaste z łożyskiem i wcisnąć nową tylko trzeba uważać jak mechanik to robi. Nie można wciskać przez zewnętrzną bieznie . i najlepiej oryginał a nie zamienniki.

weuek 20-03-2016 22:42

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Jakiej marki są oryginalne piasty w mondeo mk4? FAG, SKF czy coś innego?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

(tu widać, że SKF)

Du_poid 20-03-2016 23:02

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 2561543)
Nie można wciskać przez zewnętrzną bieznie

??????????? A kolega widział kiedyś budowę łożyska? Tylko przez zewnętrzną, bo wtedy nie oddziałujemy siłą na żaden znaczący element, jeżeli siła zostanie przyłożona na wewnętrzne elementy łożyska, to na pewno ulegnie ono szybszemu zużyciu (szybciej złapie luz)

koszka 21-03-2016 05:26

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Tak kolega widział i to niejeden raz bo wymieniał u siebie dwa łozyska , tylko ze względu na późna porę się pomylił :)

Bump:
Cytat:

Napisał weuek (Post 2561547)
Jakiej marki są oryginalne piasty w mondeo mk4? FAG, SKF czy coś innego?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

(tu widać, że SKF)

To z linku to jest łożysko TYLNE (oryginalnie u mnie było SKF), natomiast jeśli chodzi o przód
oryginał FAG , z tego sklepu smiało można kupować tylko nie jakies tam optimale czy germany tylko oryginał. Ja już raz się przejechałem jak kupiłem zamiennik , zresztą wcześniej to opisywałem. Łożysko mimo że było prawidłowo wciskane , zaczęło wyć po 8 tys km

weuek 21-03-2016 06:51

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Wiem, że tylne, przeca sam zalinkowałem (na przednim nie widać było nazwy producenta).
Stara dobra zasada mówi, że niezależnie co tam zakupił producent, FAG bądź SKF (ten drugi zwykle droższy) spełni oczekiwania co do trwałości łożyska/piasty. Ja kupuję fagi.

Już chyba zniknęły z runku, ale jeszcze ze 3 lata temu najtańsze piasty (i nie tylko) były marki VIKA. Teraz to się pewnie nazywa KRAFT.

Du_poid 21-03-2016 12:22

Odp: piasta kola przedniego-wymiana,koszta?
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2561595)
ze względu na późna porę się pomylił

W takim razie przepraszam i zwracam honor. :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.