Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Ogólne] Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134096)

monkey22 28-06-2011 18:46

Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l
 
Witam..prosze wlascicieli mondeo mk1 ( combi) 1.8 o podawanie sredniego spalania LPG tylko w cyklu miejskim ..
Mam mondeo Mk1 ( combi) 1994 1.8 115km i spala mi srednio 19-20 litrow LPG w cyklu miejskim ( glwonie pokonuje tylko trase 2-3 km w jedna strone do pracy i powrot) zadko stoje w korku bo w moim miescie ich nie ma , temperature lapie dobra dosc szybko ze napewno nie jezdzi na ssasniu caly czas.
Prosze o rady czy takie spalanie to norma na takich odcinkach ( stan licznika na dzisiaj 195 km od ostatniego tankowania a dzis juz gaz sie skonczyl i zatankowalem 39 litrow)

Marek 29-06-2011 12:55

Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l
 
12-13l przy dość ciężkiej nodze.Sprawdź sondę lambda

monkey22 29-06-2011 14:57

Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l
 
Koles od gazu cos mowil ze sonda moze oszukiwac wiec pozbyl sie elektroniki z weza i zalozyl reczne pokretlo ze sprezynka do regulacji ..

Marek 29-06-2011 15:00

Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l
 
to jedź do niego niech to ustawi bo spalanie 20l nie jest normalne

marianheweltowy 29-06-2011 20:40

Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l
 
Mi mondek przy sekwencji bierze 16 litrow a troche go gniote, przy eskorcie 1.6 bral 10 litrow (zwykla instalka)

jareckiwawa 30-06-2011 21:34

Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l
 
mój pali ok.13 litrów.

motorek26 30-06-2011 21:56

Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l
 
mój spalał mi 15 L odcinki krótkie bo robiłem 5 km do pracy w jedną strone
20 spalał mi jak silnik był bardzo kiepski
sprawdź ciśnienie sprężania na cylindrach możę też masz tak jak było u mnie

wombat 03-07-2011 09:59

Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l
 
Mam sekwencję, nic specjanego. Styl jazdy w mieście: staram się spokojnie bez "musu" bycia pierwszym na następnych światłach, ale wlec się też nie lubię. Używam biegów do hamowania i staram się przewidywac "co się będzie za chwilę na ulicy działo". Po za miastem: jazda płynna, plus 10-15km powyżej ograniczenia, hamowanie biegami. Ogólnie staram się jeździć z głową.

Spalanie (po wielu testach polegających na tankowaniu do pełna - jazda i znowu do pełna na tej samej stacji):

miasto: nigdy nie przekroczyłem 10,5l / 100km
po za miastem, małe natężenie ruchu: do 9l / 100km (ostanio jechałem z Łodzi do W-wy o 2 nad ranem - puuuusto więc spaliłem 8,5 l/ 100km :)
tryb mieszany (lub duży ruch po za miastem): do 10l / 100km

Ustawienia takie jak "gazownik, producent i gwarancja przykazali"

Instalacja się opłaca i to nawet bardzo!

jareckiwawa 07-07-2011 13:48

Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l
 
Takie spalanie jak piszesz jest jak najbardziej realne,raczej poniżej tych liczb które napisałeś nie da się zejść.Spalanie w moim aucie (też sekwencja) oscyluje bardzo podobnie.

arcios91 11-07-2011 15:56

Odp: Ile wynosi srednie spalanie LPG MIASTO mondeo MK1 - mi pali okolo 20 l
 
witam mam pytanko. Mam zamiar kupić mondeo mk1 1.8 16v w stanie idealnym ,sprzedaje go bardzo dobry mechanik a jest to mój znajomy ... wogóle niewiem ile to auto pali :/ On twierdzi ze 7l benzyny na setke przy mieszanej jezdzie nie chce mi sie w to wierzyć czy moze byc to prawda ?? i co sadzicie o tym aucie :) z góry dziękuje :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.