Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wyłączenie poduszki pasażera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=60688)

maciej_ca 29-01-2009 14:40

Wyłączenie poduszki pasażera
 
Witam !!

Chciałbym zapytać czy ktokolwiek z Was dopytywał w serwisie o możliwość wyłączenia poduszki pasażera.
Dziś ku mojemu zdziwieniu otrzymałem informację, iż serwis w Olsztynie może wyłączyć mi poduszkę poprzez wstawienie jakiegoś wyłącznika. Zapytałem czy będę mógł tym wyłącznikiem dowolnie sterować tj. wyłączyć kiedy będzie mi to potrzebne a następnie włączyć, otrzymałem odpowiedź że oni tylko wyłączą poduchę, jak będę chciał ją włączyć to znów wizyta w serwisie.

Przełacznik 50zł + robocizna 200zł. Każda następna zmiana pozycji przełącznika 200zł. Czy ktoś słyszał o takim rozwiązaniu ?? Trochę to upierdliwe że przy każdej zmianie trzeba odwiedzać serwis.

zagłoba 29-01-2009 15:11

Re: Wyłączenie poduszki pasażera
 
W instrukcji masz opisany sposób działania wyłącznika poduszki. Włączasz i wyłączasz kluczykiem.
Pozdro.

arturek 29-01-2009 15:56

Re: Wyłączenie poduszki pasażera
 
Witam

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Może oni chcą odpiąć poduszkę i dezaktywować ją komputerem?
pozdrawiam
Arturek

piotras.w 29-01-2009 16:32

Re: Wyłączenie poduszki pasażera
 
Montuje się specjalną "stacyjkę " w schowku pasażera i kontrolkę informującą o wyłączeniu poduszki pasażera + przeprogramowanie moduł poduszki powietrznej.

1 ford 29-01-2009 21:32

Re: Wyłączenie poduszki pasażera
 
No tak ale gdzie się montuje w serwisie?

kozikozax 29-01-2009 23:08

Re: Wyłączenie poduszki pasażera
 
Wyłacznik poduszki pasażera winien być ukryty w schowku przed pasażerem i faktycznie aktywacji deaktywacji powinno dokonywać się przez przekręcenie kluczyka... niestety jest to opcja do zamontowania w fokach... dodatkowo programowanie kompa aby nie stwierdzil ze jest awaria poduchy...

piotras.w 30-01-2009 13:09

Re: Wyłączenie poduszki pasażera
 
Cytat:

Napisał 1 ford
No tak ale gdzie się montuje w serwisie?

Tak w ASO

maciej_ca 30-01-2009 13:32

Re: Wyłączenie poduszki pasażera
 
Witam !!

Z ciekawości zadzwoniłem także do ASO w Gdańsku. Tam stwierdzili że mogą zamontować włącznik/wyłącznik poduchy - nie jednorazowy. Włączam/wyłączam kiedy jest mi to potrzebne. Włącznik/wyłacznik nie działa na kluczyk, jest to zwykły przełącznik kosztujący 227zł + 190 zł robocizna. Jak dla mnie to w końcu normalne rozwiązanie.

Pytanie tylko czy męczyć tym rozwiązaniem "fachowców" z Olsztyna czy lepiej zainwestować 100zł na podróż do Gdańska ?? Skoro "u mnie" jeszcze tego nie robili to może lepiej nie dać im materiału do eksperymentowania ??

maciej_ca 02-03-2009 08:50

Odp: [FFII] Wyłączenie poduszki pasażera
 
2 załącznik(i)
Witam !!

Problem rozwiązany.

Po osobistej wizycie w ASO Olsztyn zaproponowano rozsądne rozwiązanie tj. ręczny włącznik/wyłącznik poduszki.

koszt całego zabiegu 377PLN - czas montażu 0,8h (koszt ok.150PLN), reszta to części (włącznik/wyłącznik, kontrolka wskazująca wyłączenie poduszki oraz naklejka :)).

Wygląda toto jak na załączonych zdjęciach.

zagłoba 04-03-2009 22:11

Odp: [FFII] Wyłączenie poduszki pasażera
 
Musieli Ci coś programować, czy tylko wystarczyło podłączyć elementy do istniejących wiązek?
Pozdro.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.