Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Wskazania poziomu oleju na bagnecie . (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=316746)

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 23-01-2021 19:30

Wskazania poziomu oleju na bagnecie .
 
Miałem już dawno o tym napisać , ale jakoś zawsze zapominałem .

Otóż chodzi mi o to ,ze mimo tego ,że przy każdej wymianie oleju zalewam 6L to na bagnecie ( po kilku minutach ) pokazuje za każdym razem 3/4 poziomu .

Olej zlewam prawie do 0 gdyż odkręcam korek na dole , filtr i tak samochód stoi do rana na kanale . Montuje filtr oleju, zalewam 6 L Castrol S&S 0W30 D. Czekam 15-30 min i na bagnecie pokazuje 3/4 poziomu . Tak samo przez cały czas eksploatacji do następnej wymiany . Wymieniam olej + filtr sztywno co 10 tyś . Czy cos jest nie tak z bagnetem ,ze wskazuje nieprawidłowo ? Czy Wy też tak macie ???? W sumie autko chodzi elegancko . Wszystko suche i żadnych wycieków . Ostatnio zlałem "stary" olej do bańki z miarką i wyszło 5,9L . Czy to jakiś wadliwy bagnet ??? Ot taka ciekawostka .

AAAAAA no i jeszcze jedno zapytanie :

W menu komputera pokładowego jest cos takiego jak "zeruj stan oleju "

To zerowanie to się robi po spuszczeniu starego przed wlaniem nowego czy już po zalaniu nowym :) ?????

smietana 24-01-2021 07:43

Odp: Wskazania poziomu oleju na bagnecie .
 
Moje pytanie po co lejesz na fulla? Ja zawsze leje lekko ppnad minimum i taki stan utrzymuje.

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 24-01-2021 10:26

Odp: Wskazania poziomu oleju na bagnecie .
 
Cytat:

Napisał smietana (Post 3313513)
Moje pytanie po co lejesz na fulla? Ja zawsze leje lekko ppnad minimum i taki stan utrzymuje.


W sumie to zawsze w butelce coś zostanie . Nigdy nie zlejesz wszystkiego bo byś musiał zostawić butelkę czy bańkę znowu na noc . Wymiana serwisowa to 5,8 L. Tak przynajmniej podaje Ford , więc zapewne tyle wychodzi . Chodzi mi o to ,że na bagnecie pokazuje 3/4 poziomu i to jest "problem"

Lekko ponad minimum to chyba nie jest dobrze . Jeśli postawisz auto na wzniesieniu lub będziesz jechał pod górkę to "smok" może nie sięgać poziomu oleju w pewnych momentach . Z tym ,że tez zależy co rozumiesz przez "lekko ponad" Lepiej chyba więcej niż mniej .

smietana 24-01-2021 10:30

Odp: Wskazania poziomu oleju na bagnecie .
 
Ja tam nie widze problemu, ma byc miedzy min a max na bagnecie, jesli masz 3/4 i podczas jazdy to nie schodzi i nie zauwazasz wyciekow na kostce ,podjezdzie tonie ma sie czym martiec, co innego jakbys dolewal codzienie bo schodzi albo ubywa 1litr.

KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI 24-01-2021 10:35

Odp: Wskazania poziomu oleju na bagnecie .
 
Cytat:

Napisał smietana (Post 3313550)
Ja tam nie widze problemu, ma byc miedzy min a max na bagnecie, jesli masz 3/4 i podczas jazdy to nie schodzi i nie zauwazasz wyciekow na kostce ,podjezdzie tonie ma sie czym martiec, co innego jakbys dolewal codzienie bo schodzi albo ubywa 1litr.

Nie jest to jakimś wielkim problemem bo tak jak pisałem wyżej z samochodem wszystko jest ok. Chodziło mi bardziej o to czy w innych kugach tez tak jest . Logicznie podchodząc to skoro Ford zaleca wymianę serwisową 5,8L to po spłynięciu oleju do miski niech nawet będzie 2 mm poniżej górnej kreski na bagnecie a nie 5mm.

hyrus1 24-01-2021 11:08

Odp: Wskazania poziomu oleju na bagnecie .
 
Cytat:

Napisał smietana (Post 3313513)
Moje pytanie po co lejesz na fulla? Ja zawsze leje lekko ppnad minimum i taki stan utrzymuje.

kiedys slyszalem ze auta z turbo powinny miec tak ponad polowe zwlasza jeszeli sa uzytkowane w trudniejszych warunkach (moze lepiej schlodzony olej, im wiecej oleju to tez bardziej czysty olej), i chyba tak jest najlepiej nie ma co lac na max

tomaszjan31 24-01-2021 14:42

Odp: Wskazania poziomu oleju na bagnecie .
 
Cytat:

Napisał KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI (Post 3313552)
Logicznie podchodząc to skoro Ford zaleca wymianę serwisową 5,8

Jak sam wymieniam to na 3/4 wlewam niecałe 6l. Jak w aso to żądają ode mnie 7l :D/sam dostarczam w bańkach/ i jest wlane na full. Za kazdym razem sie z nimi o'ten szczegół wykłócam gdzie wlewają dodatkowy litr

Jakoob 25-01-2021 11:23

Odp: Wskazania poziomu oleju na bagnecie .
 
Jakiś ekstremalny pomysł ze źle pokazującym bagnetem. Najprościej dolać setkę oleju i zobaczyć czy poziom się podniesie :one:

Co do zerowania stanu oleju - po prostu komputer będzie liczył nowy dystans/ilość dni na konkretnym oleju. Nie ma znaczenia czy skasujesz 2 minuty przed wymianą czy 15 minut po.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.