Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Auto nie odpala po zwarciu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=325326)

Giorgio96 25-11-2021 20:22

Auto nie odpala po zwarciu
 
Witam, wymieniałem żarówkę w lampce w podsufitce i jakimś cudem zrobiło się zwarcie. Strzelił bezpiecznik od oświetlenia wnętrza. Wymieniłem go na nowy. Potem sprzątałem auto i w trakcie sprzątania włączyły mi się same światła i nie dało się ich wyłączyć przełącznikiem świateł. Dopiero wyłączenie zapłonu pomogło. Potem okazało się że auto nie odpala. Słychać pompę paliwa, rozrusznik kreci, ale auto nie odpala. Po próbie odpalenia auta zaczęła buczeć przepustnica i coś w desce rozdzielczej. Buczą do póki nie odetnie im zasilania. Jak włączam zapłon, to z zegarów wydobywają się jakieś dziwne dźwięki. Wskazówki obrotomierza i prędkościomierza podskakują poniżej zera 2-3 sekundy i wyskakuje mi na zegarach komunikat "Ograniczona prędkość. Usterka układu silnika", a po podpięciu pod komputer pokało błąd "wykryto próbę kradzieży". Po wykasowaniu błędów i ponownej próbie odpalenia auta wyskoczył błąd czujnika położenia pedału przyspieszenia. Do tego na wyłączonym zapłonie przestała migać dioda immobilisera. Nie chce mi się wierzyć, że padło coś poważnego od głupiej żarówki. Mial ktoś podobny problem, albo ma pomysł co może być przyczyną?

Antej 25-11-2021 20:30

Odp: Auto nie odpala po zwarciu
 
Aku, kostki gem albo licznik przypadkiem stwierdził że już pora go naprawić

langolier 26-11-2021 09:18

Odp: Auto nie odpala po zwarciu
 
A jakie sprzątanie robiłeś ?

Giorgio96 26-11-2021 11:13

Odp: Auto nie odpala po zwarciu
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli...
Odkurzanie, pranie wykładzin i szmacenie plastików quick detailerem.

langolier 26-11-2021 11:21

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli... Od licznika mu się światła włączyły ?

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli... ... a te światła same się włączyły to mijania czy te w podsufitce ?

Antej 26-11-2021 11:23

Odp: Auto nie odpala po zwarciu
 
12lat na forum i nadal cytujesz całe posty i piszesz post pod postem.

Przeczytaj uważnie co napisałem i w jakiej kolejności.

Giorgio96 26-11-2021 11:37

Odp: Auto nie odpala po zwarciu
 
Cytat:

Napisał langolier (Post 3381763)
... a te światła same się włączyły to mijania czy te w podsufitce ?

Światła mijania.

Bump:
Cytat:

Napisał Antej (Post 3381660)
Aku, kostki gem albo licznik przypadkiem stwierdził że już pora go naprawić

Po pracy sprawdzę Akumulator i licznik, a jeśli chodzi o kostki Gem, to nie wiem jak zweryfikować czy tu jest problem. Jeśli chodzi a akumulator to ma dopiero dwa lata i do tej pory nie było z nim problemu, aczkolwiek nie omieszkam sprawdzić, czy to on jest winowajcą całego zamieszania. W liczniku sprawdzić zimne luty, czy coś jeszcze?

Antej 26-11-2021 11:53

Odp: Auto nie odpala po zwarciu
 
kostki GEM
po prostu, czy wszystkie są do końca zapięte

licznik na koniec
(zimne luty)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.