Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] świeci kontrolka ABS. ABS nie działa i ASR też nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=174034)

kamil_-2 19-01-2013 21:10

świeci kontrolka ABS. ABS nie działa i ASR też nie działa
 
Witam dzisiaj kupiłem Forda galaxy 1998 i w połowie drogi zaświeciła mi kontrolka ABS od tego momentu nie działa ABS i ASR też chyba nie. w czym szukać przyczyny świecenia kontrolki?

kstek1979 19-01-2013 22:17

Odp: świeci kontrolka ABS. ABS nie działa i ASR też nie działa
 
podepnij się programem diagnostycznym VAG lub jakmiś uniwersalnym skaner.generalnie bez diagnostyki nie "ruszysz" tematu
ale na 90% jakiś z czujników ABS przy kole

kamil_-2 20-01-2013 07:49

Odp: świeci kontrolka ABS. ABS nie działa i ASR też nie działa
 
ok dzięki. dzisiaj rano już wszystko było ok. widocznie woda zalewa jakiś czujnik.

kpkeeam 20-01-2013 12:01

Odp: świeci kontrolka ABS. ABS nie działa i ASR też nie działa
 
Czujnik nie bardzo da się zalać jak nie jest uszkodzony mechanicznie. Bardziej bym mówił o nie szczelnym złączu w nadkolu.

JakubR 20-01-2013 19:52

Odp: świeci kontrolka ABS. ABS nie działa i ASR też nie działa
 
ja miałem tak, że po ruszeniu zapalała mi się kontrolka absu (po zapaleniu silnika bez jazdy kontrolka się nie świeciła) komp wykazał czujnik abs. Problemem okazało się zużyte łożysko (to było tylne koło) i rozmagnesowanie magnesów zatopionych w nim (na skutek nieprawidłowo założonych hamuców). Czujnik tych magnesów w łozysku "nie wychwytywał". Czujnik miał kosztować ok 250 zł ale nie wymieniałem tylko wymieniłem łożysko za 230 zł. I problem zniknął. Jeśli u Ciebie problem na razie zniknął nie cieszyłbym się. Aura za oknem sprawia że sprawny ABS to podstawa, i nie tylko zimą.

Pozdrawiam
Jakub

horse668 20-01-2013 21:58

Odp: świeci kontrolka ABS. ABS nie działa i ASR też nie działa
 
ASR w MK1?

kamil_-2 21-01-2013 14:36

Odp: świeci kontrolka ABS. ABS nie działa i ASR też nie działa
 
Tak podobno ma ASR po podczas ruszania jak świecą ABS to ślizga podczas ruszania.i jest też osobny bezpiecznik od ASR

Bump: tak u mnie narazie problem zniknął ale dziś znowu się zapaliła kontrolka rano jak byłem w połowie drogi. ale samochód tam postał woda chyba obciekła i teraz działa

eweryst 23-03-2013 17:17

Odp: świeci kontrolka ABS. ABS nie działa i ASR też nie działa
 
u mnie sie tak dzialo jak bylo duzo sniegu, czasami przez to sie przyblokowalo na ktoryms kole, ale po zgaszeniu silnika i przejechaniu kilku metrów kontrolki gasly

MICH. 24-03-2013 01:09

Odp: świeci kontrolka ABS. ABS nie działa i ASR też nie działa
 
Cytat:

Napisał horse668 (Post 1942629)
ASR w MK1?

u mnie też jest

taxidriver 24-03-2013 19:35

Odp: świeci kontrolka ABS. ABS nie działa i ASR też nie działa
 
Sprawdź czujnik świateł stop u kolegi w Land Rover tak było a wsadził w mechanika prawie 2 koła a pomogło forum i 35 pln.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.