Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] 1.6 TDCI stukanie, film (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171138)

fever123 08-12-2012 08:22

1.6 TDCI stukanie, film
 
Witam,
Mam problem z silnikiem. Stuka coś ale tylko na ciepłym, na zimnym cisza.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ber 08-12-2012 08:33

Odp: Focus 1.6 TDCI stukanie, film
 
Ja w pracy tego silnika nic złego nie słyszę .

maciejka11 08-12-2012 10:54

Odp: Focus 1.6 TDCI stukanie, film
 
Slychac bardzo wyraznie jak cos tak stuka, tylko kolego musisz podac wiecej informacji. Gdzie dokladnie to stukanie jest najbardziej slyszalne ( w ktorej czesci silnika ) i czy to jest taki typowy metaliczny stukot? Czy tylko na wolnych obrotach? .....

fever123 08-12-2012 14:15

Odp: Focus 1.6 TDCI stukanie, film
 
Stukanie słychać z lewej stronie silnika patrząc od przodu. Silnik ma przebiegu 100 tys, z czego 70 tyś. na autobanach, reszta w kraju. Z tego co słyszę, to stuka cały czas, bez względu na obroty, ale mam wrażenie, że zwiększanie obrotów nie wpływa na zwiększenie częstotliwości stukania (sprawdzę to jeszcze dziś dokładnie). Odnoszę wrażenie, że stukanie jest metaliczne, dźwięk nietłumiony. Szwagier jest mechnikiem, ale na pierwszy rzut oka nie mógł określić co to jest. Jakiś czas temu miałem problem z FAP'em, ale dopalanie i dolewka płynu załatwiły sprawę. Dodatkowo, mimo, że jest zimno i wskazówka temperatury jest lekko powyżej 80 stopni, to włącza się wentylator na chłodnicy. Termostat był wymieniony i był ok, ale problem pozostał. Test komputerowy w serwisie nic nie dał.

salom 08-12-2012 14:31

Odp: Focus 1.6 TDCI stukanie, film
 
Takie stukanie, to nie problem, może pochodzić z klawiatury zaworów. Jeżdzić dalej i obserwować, chyba że swędzi cie kieszeń, to szukaj.
Na zimnym cisza, bo olej jest gęsty i kasuje luzy, jak się rozgrzeje to jak w temacie.

fever123 08-12-2012 19:30

Odp: Focus 1.6 TDCI stukanie, film
 
Jeżdżę tak od kilku miesięcy. Boję się, żebym kiedyś nie stanął na trasie, albo tym bardziej z dzieciakami na pokładzie prz ujemnych temperaturach. Zacząłem już wymyślać rozrząd czy dwumasę, ale chyba wymyślam. W sumie lepiej wymienić coś małego niż pół silnika. I razem z obrotami rośnie częstotliwość tego stukania i nie zanika. A może olej nie taki stosuję? Leję ten:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dragon666666 08-12-2012 19:32

Odp: Focus 1.6 TDCI stukanie, film
 
porównaj moze z tym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] u mnie padło koło pasowe.

fever123 08-12-2012 19:46

Odp: Focus 1.6 TDCI stukanie, film
 
Widzę dragon, że mamy ten sam silnik. Brzmi bardzo podobnie, strona silnika się zgadza. Koło pasowe wału korbowego? Wymiana załatwiła sprawę? Jak to sprawdzić i potwierdzić? Przebieg też by się prawie zgadzał.

salom 09-12-2012 09:13

Odp: Focus 1.6 TDCI stukanie, film
 
Gdyby była wina koła pasowego, to na zimnym i ciepłym stukało by tak samo. Zmień olej na 10W40.

dragon666666 09-12-2012 11:05

Odp: Focus 1.6 TDCI stukanie, film
 
Cytat:

Napisał salom (Post 1918159)
Gdyby była wina koła pasowego, to na zimnym i ciepłym stukało by tak samo. Zmień olej na 10W40.


no tak nie do konca, najpierw stukalo na ciepłym, raz tak raz tak a na samym koncu waliło cały czas bez zmian. Oczywiscie wymiana załatwiła sprawę. Jak sprawdzic to nie wiem, w koncu to metal i guma:) U mnie kolo bylo cale w korozji.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.