Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Jak zapala tdci przy niskich temperaturach? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=53525)

Daro26 20-10-2008 20:24

Jak zapala tdci przy niskich temperaturach?
 
Zakładam temat ponieważ ciekawy jestem jak zapalaja Wam ten slinik przy niskich temp. U mnie zawsze musi zakręcić chwilę, albo dopiero za drugim razem odpala. Ubiegłej zimy zdarzało się że musiałem kilkukrotnie powtarzać cały zabieg. Przyznam, że to dość irytucjące jak na dosyć nowoczesną konstrukcję. Miałem okazję jezdzić ostanio ren-ówką z silnikiem dci. I odpalanie rano przy 2,3 st. C następowała po <1sek. po uruchumieniu rozrusznika.

Czy to jest taka norma w tych silnkach?

Madaw 20-10-2008 20:42

Re: Jak zapala tdci przy niskich temperaturach?
 
Może nie ten sam silnik, ale ta sama technologia itp. U mnie w Marei JTD (2000r.) jest tak, że przy temp.ok. +5Ci mniej zapala za 1 lub 2 przekręceniem rozrusznika. Cała operacja (od włączenia zapłony do uruchomienia silnika) trwa w ok. 1-2s

maciej851 20-10-2008 22:23

Re: Jak zapala tdci przy niskich temperaturach?
 
U mnie przy minusowych temperaturach to samo, albo długo kręci, albo odpala za drugim razem. Niedawno wymieniłem świece i wszystkie filtry. Mam nadzieje że w tą zimę będzie lepiej :fcp1

SMUTNYINDYK 20-10-2008 23:55

Re: Jak zapala tdci przy niskich temperaturach?
 
Jednak chyba francuskie silniki palą szybciej. U mnie [1.6 HDI-czyli TDCI] zapala od razu, a świece pokazują się gdzieś od około zera w dół i to na dość krótko. W poprzednim samochodzie Citroen 2.0 HDI było identycznie.

Daro26 21-10-2008 07:05

Re: Jak zapala tdci przy niskich temperaturach?
 
O ile ja wiem to przy temp jaką mamy teraz rano to świece żarowe nie są wogóle potrzebne. Paliwo w tych silnikach podawane jest pod bardzo wysokim ciśnieniem i to wystarcza. Ktoś tu pisał na forum, że może to być winą rozrusznika. Powinien on miec ileś tam obrotów, natomist gdy coś się z nim dzieje ta wartość się zmniejsza i niby wszystko jest ok, a auto nie odpala dobrze.

Schem 21-10-2008 07:12

Re: Jak zapala tdci przy niskich temperaturach?
 
Też uważam jak kolega Daro26.
Bez jaj, żeby silnik miał problemy z odpalaniem przy takiej temperaturze.
Do -10 mój silnik pali od kopa. Jak benzyna. 1-2 sek kręcenia i klekocze.
A TDCi jest trochę nowszy technicznie ;)
Przy kilkunastu stopniach mrozu (-18 na przykład) dopiero kontrolka od świec gaśnie mi po 3-4 sekundach a nie razem z innymi i auto kręci rozrusznikiem 4-5 sekund zanim odpali. Zawsze za pierwszym razem.
Chociaż przez kilka sekund zdrowo podymi :fcp2

Coś macie Panowie nie halo z wozami.
Akumulator za słaby?
Rozrusznik coś szwankuje?
Olej nie za bardzo zgodny ze specyfikacją Forda? Za gęsty?
Filtr paliwa przytkany?
Paliwo jakieś lipne?

Daro26 21-10-2008 07:35

Re: Jak zapala tdci przy niskich temperaturach?
 
Filtry miałem zmieniane jakies 8tyś km temu.

Olej mam Mobile 1 - półsyntetyk.
Rozrusznik niby kręci dobrze.
Akumulator (fakt słaby już od jakiegoś czasu planuje wymiane na Bannera, a mam jescze Motocrafta)
Paliwo prawie zawsze Shell( od czasu do czasu V-power, ale nie za czesto bo podobno to wcale nie lepsze niż zwykły Shell diesel).

Schem 21-10-2008 07:50

Re: Jak zapala tdci przy niskich temperaturach?
 
W dieslu rozrusznik musi zakręcić wałem tak, żeby zrobić odpowiednią kompresję do samozapłonu.
W TDDI chyba (nie pamiętam) 500 albo 600 obrotów na minutę.
Wiec każdy duperel ma znaczenie.
Pewnie przesadzam z tym gęstym olejem ale jakoś wpływa na lekkość obrotu pewnie.
Olej 5W-xx jest zalecany (półsyntetyk to znaczy ile?)
Aku musi mieć odpowiedni prąd rozruchu - jeśli choć trochę ma za słaby, rozrusznik nie od razu jest w stanie zakręcić odpowiednio wałem i już masz kilka sekund kręcenia zanim zaskoczy...
Itd, itp... :fcp26
A przy mrozach, to już świece muszą być idealnie sprawne. Na razie jeszcze nie mają takiego znaczenia ale w zimie...

Na razie się nie przejmuj, w końcu auto pali. Ale przed zimą zmień akumulator, bo jak spadnie temperatura, to i spadnie jego sprawność. Może nie na tyle, że nie odpali, ale po co masz się co rano męczyć...

wojtekjanus 21-10-2008 07:59

Re: Jak zapala tdci przy niskich temperaturach?
 
Daro26, niedawno w gazecie przeczytałem, że na stacji SHELL (w Grodzisku Maz. ) było chrzszczone paliwo diesla - zamiast oryginalnego napędu opał z kwasem siarkowym. Życzę dalszej szczęśliwej eksploatacji.
P.S. Ja zawsze - bez względu na to gdzie tankuję - dodaję do paliwa albo Mixol 1:100 lub STP.

Daro26 21-10-2008 08:11

Re: Jak zapala tdci przy niskich temperaturach?
 
Tak, zaczne od wymiany akumulatora a pożniej zobacze co dalej będzie.

wojtekjanus Nie wiem co to za stacja Shell o której piszesz, ale niektóre stację są na zasadzie najmu-dzierżawy, więc ich właściciel decyduje co dolewa do paliwa. Najławtwiej to sprawdzić na stronie Shella, która stacja jest ich a, która to dzierżawa.

A druga sprawa to po cholere dolewać czegokolwiek do paliwa??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.