Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czy mogę zamontować inne zegary? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274566)

garet119 21-11-2010 22:23

zmiana zegarów
 
witam jesem posiadaczem s maxa 1,8dci 2006 i mam pytanko czy da sie zmienic z takich zegarów [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] na takie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ,dodam tylko za to jest angliik

tygrysex 22-11-2010 18:30

Odp: zmiana zegarów
 
Pomijajac temat, ze bylo juz wiele razy... poszukaj pod "Convers+"...

Łukasz.ford 03-01-2018 18:10

Czy mogę zamontować inne zegary?
 
muszę wymienić zegary ponieważ w na moim wyświetlaczu pojawiło się pęknięcie i nic nie widać , mam pytanie czy muszę szukać zegarów z identycznym numerem takim jak mój ? ( 6M2T-10849-GL ) , czy może być inny ?

darogaw77 03-01-2018 19:06

Odp: czy mogę zamontować inne zegary ?
 
Możesz chodź by na convers +
Coś tutaj piszą może pomogą ;-)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

kalachan 03-01-2018 19:08

Odp: czy mogę zamontować inne zegary ?
 
Jak na pierwsze posty to .. ale ok
Witaj w gronie.
Jest sporo różnych postów na ten temat i powinieneś zacząć od googlowej wyszukiwarki.
Na dobry początek trochę pomogę.
Napisz na ile ogarniasz elektronikę i jesteś w stanie sam coś zrobić to pozwoli odpowiednio dobrać pomocne info.
Ekran mógł pęknąć, odkleiła się taśma, pojawiły się zimne luty itp. Chcąc zegary rozebrać musisz zdemontować wskazówki i ponownie zamontować. To wydaje się łatwe ale można uszkodzić silniki odpowiedzialne za ich wychylenie
Jeśli to potrafisz to możesz kupisć dowolny licznik z dużym wyświetlaczem ( to rzadkość w dobrych pieniądzach) rozebrać oba i wymienić sam ekran z taśmami. Dzięki temu pozostanie oryginalny przebieg itd.
Wymieniasz cały licznik- jednak w angliku będziesz miał łączny dystans w milach, a w europejskiej przebieg dawcy.
Przekop się przez ten temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] To chyba najlepsze kompendium wiedzy o licznikach Converse (bez plus). Post Nr 10 to odpowiedź na wszystkie pytania
Znajdziesz tam wszystkie informacje lub linki. Jak coś to pisz może pomogę jeśli będę umiał.

Pozdrawiam

Łukasz.ford 03-01-2018 20:14

Odp: czy mogę zamontować inne zegary ?
 
dziękuję za informacje , wyświetlacz jestem w stanie sam wymienić , tylko wcześnie miałem ekran przedzielony na pół , czasami z rana ( tylko jak było zimno ) świecił w całości do minuty od ruszenia, potem świecił tylko w połowie.

dandii 03-01-2018 20:48

Odp: czy mogę zamontować inne zegary ?
 
Jeżeli cenisz nowoczesność kup coś takiego ,przykładowy link
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
do tego nawigację
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kalachan 03-01-2018 22:20

Odp: czy mogę zamontować inne zegary ?
 
Cytat:

Napisał Łukasz.ford (Post 2910609)
dziękuję za informacje , wyświetlacz jestem w stanie sam wymienić , tylko wcześnie miałem ekran przedzielony na pół , czasami z rana ( tylko jak było zimno ) świecił w całości do minuty od ruszenia, potem świecił tylko w połowie.

Na załączonym wyświetlaczu naciskaj ramkę dookoła wyświetlacza. Pojawienie się wskazań na wyświetlaczu to prawie pewne zimne luty na płycie ze
garów. Rozbierz wszystko po demontuj lub zasłoń wszystkie plastiki folią aluminiową nanieś dobrej jakości topnik, użyj HOTAIRA i może się udać. Dobra opalarka z regulacją temp. tez może być. Zakładam że wiesz o czym piszę.
Radzę nie składać wszystkiego tylko sprawdzić działanie i przejechać kawałek gasząc kilkakrotnie. Te czary sa potrzebne z uwagi na możliwe kłopoty z odpowiednim ułożeniem wskazówek. Bywa że pomimo staranności pokazują bzdury i trzeba je ponownie zdemontować cofnąć wałek silnika i nałożyć na zerową pozycję.
Zdarza się licznik z anglika za 100zł przekładasz tylko europejskie cyferblaty (ze swojego) . Problem pozostaje z licznikiem całkowitego przebiegu gdyż podaje w milach.
Pozostaje zakup conversa plusa i nawigacji jak wyżej za 3500zł do auta z 2006r.......:oops:

dandii 04-01-2018 08:59

Odp: czy mogę zamontować inne zegary ?
 
Kto powiedział że trzeba tyle wydać

cliner 05-01-2018 05:46

Odp: Czy mogę zamontować inne zegary?
 
Propozycja Convers+ poliftowego fajna,ale jest mały minus(błąd poduszki się wyświetla,ale do ogarnięcia),zamiast navi(szkoda kasy na takie rozwiązanie) lepsze audio-DAB ze zmieniarką,coś na Androidzie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.