Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Jak wymienić termostat w 2.0 Duratec? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=330867)

Mocarz274 11-09-2022 18:00

Jak wymienić termostat w 2.0 Duratec?
 
Hej,
Pytanie do tych którym się to udało z tego co widzę dostęp jest taki że go praktycznie nie ma. Co warto zdjąć aby było jak najmniej roboty? Posiadam dostęp do narzędzi i kanału. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Mocarz274 15-09-2022 09:17

Odp: Jak wymienić termostat w 2.0 Duratec?
 
W sumie mam jeszcze jedno pytanie, jaka jest prawidłowa temperatura podczas jazdy autostradowej czy w mieście dla tego silnika? W mieście w korku mam coś koło 90 stopni, czasem słychać wentylator. Na autostradzie coś koło 75 stopni, może do 80 i się takowa utrzymuje przez całą jazdę w trasie. Jest to prawidłowa temperatura dla tego silnika? Wgrany najnowszy soft do zegarów z faktycznymi wskazaniami temperatury....

konieczko5 15-09-2022 18:13

Odp: Jak wymienić termostat w 2.0 Duratec?
 
Skąd wiesz jaką masz temperaturę? Sprawdzałeś w menu serwisowym?

RyszardaTrzeciaWaza 15-09-2022 22:39

Odp: Jak wymienić termostat w 2.0 Duratec?
 
Trzeba odkręcić napinacz paska wielorowkowego i wyjąć reflektor. Wtedy jest wystarczająco miejsca do manewrowania kluczami. Niestety i tak jest to droga przez mękę;)

Mocarz274 16-09-2022 08:33

Odp: Jak wymienić termostat w 2.0 Duratec?
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3424904)
Skąd wiesz jaką masz temperaturę? Sprawdzałeś w menu serwisowym?

Tak, poza tym z aktualizacją zegarów na wersję 509 temperatura na wskazówce i w menu serwisowym jest ze sobą zgodna.

Cytat:

Trzeba odkręcić napinacz paska wielorowkowego i wyjąć reflektor. Wtedy jest wystarczająco miejsca do manewrowania kluczami. Niestety i tak jest to droga przez mękę
Dzięki, w tym modelu jest naprawdę wiele rozwiązań, które powinny zostać użyte jako kara w rozkręcaniu i skręcaniu wobec tych inżynierów którzy to wymyślili :619:

konieczko5 16-09-2022 14:16

Odp: Jak wymienić termostat w 2.0 Duratec?
 
Nie jest. Chyba, że wgrałeś mod oprogramowania zegarów. Jeżeli jest taki sam jak w menu serwisowym to koniecznie zmieniaj termostat. Tylko sprawdź przed montażem czy w dobrej temp się otwiera. Warto wstawić oryginalny (rok temu płaciłem 82 zł za oryginalny). Zamienniki często padają.

Mocarz274 16-09-2022 16:01

Odp: Jak wymienić termostat w 2.0 Duratec?
 
Właśnie takowy wgrałem. Skąd kupowałeś termostat jeżeli można zapytać, bo na stronie sklepu Forda widzę że jest za 150 plus kw minimum?

konieczko5 16-09-2022 20:56

Odp: Jak wymienić termostat w 2.0 Duratec?
 
Od użytkownika gtauto3 na allegro. Jednak miej na uwadze, że do mnie idzie inny termostat. Widziałem, że twój termostat sprzedaje tylko 1 osoba. Czy to na prawdę będzie oryginalny - nie wiem. Już raz kupiłem niby oryginalny czujnik od sprzedawcy na allegro. Część podziałała ciut ponad 2 lata. Z zamienników niby dobry jest Behr/Mahle. Na Vernet/Wahler ludzie narzekają, że to nie jest to samo co kiedyś.

Mocarz274 16-09-2022 21:18

Odp: Jak wymienić termostat w 2.0 Duratec?
 
Kupiłem właśnie ten za 130 zł, zobaczymy co przyjdzie i w jakim stanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.