Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150182)

mondek1808 06-02-2012 20:46

Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Jak w temacie Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ? Dzis przy mrozie - 12 po przejechaniu 4 kilometrow przez miasto zaswiecila sie sprezynka pozniej zaczela migac nastepnie zaswiecila sie kontrolka silnika i zgasl mi mondek po ponownym urchomieniu odpalil zgasla sprezynka ale swiecila sie kontrolka silnika , po pracy jadac do domu po przejechaniu ok 500 m zaczela migac sprezynka i przy dodaniu gwaltownie gazu straszne szarpanie tak jakby brak mocy lub jak by przechodzil w tryb awari , bylo tak pare razy , po zgaszeniu auta i odpaleniu wszystko ok az do celu . (po pracy przejechalem ok 10 kilometrow ) Panowie prosze o pomoc bo nie wiem co robic a na forum kazdy opisuje swoj problem ale nie ma nic takiego jak ja mam ...

enron 06-02-2012 21:06

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
No jeżeli na temat sławetnej sprężynki nic nie ma to chyba przeglądamy różne fora.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mondek1808 06-02-2012 21:11

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
kolego ! nie napislaem ze nic NIE MA tylko ze nie ma takiego przypadku jak moj ! Dzieki za pomoc ma ktos moze inne pomysly ... Pomozcie Panowie ... Pozdrawiam

subone 06-02-2012 21:17

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Miałem dokładnie tak samo przez kilka dni. Potem coraz gorzej, aż w końcu stawałem co kilkaset metrów.
Problemem była kiepska ropa.
Efekt wymiana filtra paliwa i paliwa :)

mondek1808 06-02-2012 21:21

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Kiepska ropa ...... hmmm ja tankuje tylko na orlenie i tylko ON VERVA lub shell V-power . Mysle ze to nie wina paliwa .... (chyba)

subone 06-02-2012 21:27

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Tankowałem na ON VERVA :)

enron 06-02-2012 21:29

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Właśnie to "premium" w paliwie jest najczęściej problemem. Do tego może być filtr paliwa do wymiany.

tomek22 06-02-2012 21:30

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Uwież ja też tankuę to g...o i to na pewno to
Miałem to samo
Kolega dobrze pisze zmien filtr i paliwo lub wstaw samochód do grzanego garażu i potem zobacz co sie stanie

genialny 06-02-2012 21:47

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Kolego miałem to samo z tym że czułem jeszcze ze mondek jest słabszy,dzisiaj zmieniłem filtr paliwa i jak ręką odjął. Kontrolka od silnika zgasła sprężynka tez się nie zapala, niestety jakość naszych paliw pozostawia wiele do życzenia ja tankowałem zawsze na BP. Po spuszczeniu zawartości starego filtra wyleciały jakby wiórki kokosowe i jakaś półpłynna maź.

enron 06-02-2012 22:04

Odp: Co oznacza kontrolka silnika i migajaca sprezynka (czy mozna z tym jezdzic) ?
 
Cytat:

Napisał genialny (Post 1779361)
wiórki kokosowe

Parafina pewnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.