Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=170394)

Fuzbal 26-11-2012 12:16

Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać?
 
Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu chodzi za mną myjka ciśnieniowa. Szukałem trochę i na tym forum i na innych ale jeśli coś konkretnego się pojawiało były to tematy z przed roku lub jeszcze dłuższego okresu, a jak wiadomo technika idzie coraz szybciej do przodu. Niestety kompletnie nie znam się na tym sprzęcie, dlatego musiałem założyć ten temat (może przyda się też komuś innemu). Myjka jaka jest każdy widzi, ale jak wybrać odpowiednią? Jakimi parametrami przede wszystkim mam się kierować? Może ktoś może coś polecić? Chciałbym przeznaczyć na tą maszynkę ok 500zł. Oczywiście im taniej tym lepiej, ale z zachowaniem odpowiedniej jakości urządzenia. Będzie używana głównie do mycia samochodu (znając mnie będę go ''kąpał'' +/- 2x w miesiącu), ale także w okresie wakacyjnym do mycia dużej przyczepy na działce typu ''domek holenderski'' (pewnie też 2x w ciągu wakacji się to zdarzy). Trochę przeglądałem oferty Prakitikerów, Castoram, Juli oraz Allegro i znalazłem coś takiego:

1.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

2.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Karcher to chyba najlepsza firma jeśli chodzi o tego typu sprzęt? O tej 2 w ogóle nie słyszałem ale oceniając parametry na ''chłopski rozum'' wygląda chyba całkiem nieźle. Używanych chyba nie warto kupować? Czy ktoś obeznany w temacie mógłby się wypowiedzieć i coś doradzić/polecić?

sinrock 27-11-2012 01:57

Odp: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać?
 
Ja bym nie eksperymentował z tą myjką no-name głównie z jednego powodu, jak już ci się coś popsuje, a z czasem to nieuniknione, to do karchera dostaniesz części bez problemu, jednak niższe modele mają to do siebie że nie są zbyt trwałe. Osobiście w tej cenie zdecydował bym się minimum na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] albo jak ci się nie spieszy to dołożyć parę groszy do [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Firma znana z dobrego i trwałego sprzętu. Z częściami i serwisem nie ma problemu. Dysza tradycyjna płaska nadaje się idealnie do mycia auta, do tego nie będziesz mieć problemu z dokupieniem pianownicy gdybyś kiedyś zechciał nabyć w przyszłości (koszt dobrej to ok 150zł) bo końcówki do Nilfiska są dość popularne. Dysza vario świetnie sprawdza się do czyszczenia np. kostki czy schodów. Nie ma sensu dokupować dodatkowej szczotki do czyszczenia kostki itp. Pamiętaj też żeby nigdy nie zostawić jej na mrozie bo jak ci woda w zbiorniku zamarznie to już masz praktycznie po sprzęcie. Brdzo przydatny za to jest wąż minimum 9m, jeżeli jest krótszy to proponuje dokupić, ewentualnie zapytaj sprzedawce czy ci nie wymieni za dopłatą 6m na 9m+, a to dlatego że nie musisz przestawiać co chwilę myjki podczas mycia i męczyć się z kablami. Obowiązkowy jest też dodatkowy filtr zewnętrzny który nie zawsze jest w zestawie. Osobiście posiadam Karchera K5.55 jubille, po 3 latach zaczął mi przeciekać pistolet przez co traci ciśnienie, na nic więcej narzekać nie mogę jednak na chwilę obecną kupił bym właśnie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] albo któryś z podstawowych modeli [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] gdybym miał nadmiar gotówki. Dodatkowy plus tego sprzętu to 5 lat gwarancji. Brat ma [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jednak ten sprzęt pomimo że trwały (3 lata i nic się nie dzieje) to jest nieco za słaby moim zdaniem i nie ma kółek więc trzeba go wszędzie nosić, a to nie jest zbyt wygodne.

radekrogo 21-01-2013 19:34

Odp: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać?
 
W wyborze myjki ciśnieniowej, nie powinniśmy się sugerować ciśnieniem roboczym. Nie chodzi nam o zmywanie graffiti ze ścian a tym bardziej lakieru z auta. Trzeba patrzeć na wydatek tłoczenia w l/h, im większy tym lepsza myjka dla auta.

majdan 24-02-2013 14:56

Odp: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać?
 
Ja mam Lavor-niby wloska firma i dobra. Tloczek (lub pompka) nie z kompozytow lecz aluminiowa-wytrzymala.

Ner 07-04-2013 16:47

Odp: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać?
 
Bosch w granicach cenowych [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

majdan 07-04-2013 17:02

Odp: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać?
 
Ja mam wloska myjke firmy Lavor
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=...25%3B319%3B464
W porownaniu do tanich myjek ktore maja pompki z kompozytow ta ma aluminiowa i wytrzymuje duzo czasu. Karcher z tanich to pomylka, czytalem ze przy tanich myjkach tej frimy gwarancja nie jest uwzgledniana poniewaz myjka nie sluzy do czestego uzywania.

sokrates-79 23-03-2015 11:07

Odp: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać?
 
Jak myjka to stawiał bym na Karchera. Jak Karcher to nic poniżej serii K5
Niestety, taka smutna prawda. Mam już ponad 4 lata K5.55 Myję nią raz w tygodniu 3 samochody, do tego wszystko w ogrodzie, ogrodzenie, murki, kilkadziesiąt metrów kostki szczotką obrotową Tracer, piorę dywany i wykładziny, umyłem elewację domu, i dach na garażu przed malowaniem. Myjka działa jak nowa. Była raz na przeglądzie w autoryzowanym serwisie, wymienili 1 sprężynkę, wyczyścili i nic więcej nie znaleźli. Znajomy kupuje jakiś szajs z praktikera i toto nie wytrzymuje nawet 2 lat. a Ma do umycia tylko 1 auto i nic więcej myjką nie robi. Jakby wykorzystywał myjkę tak jak ja to by nie wytrzymała nawet 6 miesięcy ;-)

gusiak11 23-03-2015 13:20

Odp: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać?
 
Z tym karcherm to może bez przesady kwestia co komu i po co, Karcher ma najlepiej rozwinięty system wszelkiej maści akcesoriów ale z to sie dopłaca kilka %, ale jeśli komuś potrzeba jest dobra myjka to są jeszcze Nifilsk, Kranzle a nawet może być ''No Name'' złożony na dobrych podzespołach tj, pompie AL lub mosiądz i też będzie się swietnie spisywała ale może być problem z akcesoriami.
Mam w domu trzy
Karchera K5,xx
HD 5,xx i
Agrome to ten sprzęt no name nazwijmy to. agroma np do zabrania w weekend na działkę najlepsza bo małą, pompa AL, meczę ją już 3ci rok myje wszystko co trzeba i działa.
Wada nie ma do niej kompletnie żadnych akcesoriów :( typu pianownica PA

sokrates-79 23-03-2015 19:52

No wiec wlasnie,co mi po takiej myjce jak nie ma akcesoriow do niej. Cala sila karchera tkwi w tym ze to rozbudowany system.

wyslane z mojego Asus MeMo pad 7hd

gusiak11 23-03-2015 21:55

Odp: Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać?
 
Ja nie powiedziałem że sie nie da, tylko trzeba to sprawdzić przed zakupem czy da się podłączyć to czy tamto do naszej maszyny.
Agrome kupilem ze względu na jej gabaryt a że się nie da podłączyć pianownicy PA no coż nie można mieć wszystkiego.
Można kupić dobrą myjke z odatkami ale nie koniecznie musi być to wszechobecnie reklamowany Karcher


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.