Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Delikatnie pukanie / obijanie z tyłu samochodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=189698)

piotrycjan 11-09-2013 19:26

Delikatnie pukanie / obijanie z tyłu samochodu
 
Cześć,

Mój samochód nadal rozpatruję jako świeży zakup, więc od razu powiem, że problem o którym zaraz napiszę, istnieje od początku. A oto co się dzieje:
Przy bardzo małych prędkościach, czyli np. przy dojeździe do i ruszaniu spod świateł, z tyłu samochodu dobiegają odgłosu pukania, stukania, obijania - zupełnie jakby coś znajdowało się w bagażniku (ale to oczywiście wykluczyłem :)). Dźwięk nie jest głośny, więc generalnie bardzo delikatne podgłoszenie radia załatwia problem :)

Macie może pomysły co to takiego może być? Moje pomysły to poluzowany tłumik (ale czy wtedy dźwięk nie byłby bardziej metaliczny) bądź też... zbiornik paliwa? Jestem zupełnym laikiem, więc to są po prostu strzały... :)

Szymonek11 11-09-2013 20:13

Odp: Delikatnie pukanie / obijanie z tyłu samochodu
 
Czy to pukanie jest cykliczne, regularne?. Bo jeśli nie to może to być pływak w zbiorniku paliwa ale go słychać tylko przy pełnym lub prawie pełnym zbiorniku i ten typ tak ma.

piotrycjan 11-09-2013 20:27

Odp: Delikatnie pukanie / obijanie z tyłu samochodu
 
Hmm... zwrócę uwagę. Wydaje mi się że ilość paliwa w baku nie ma w tym przypadki znaczenia. Ale z drugiej strony od jakiegoś tygodnia mam praktycznie pełny bak (mało jeżdżę), więc faktycznie to może być powodem. W weekend mam zamiar troche paliwa wyjeździć, to się przekonam.

A rozumiem, że n/p jak będzie połowa zbiornika pełna, a połowa pusta, to nie powinienem słyszec kompletnie niczego?

kuba1961 11-09-2013 20:35

Odp: Delikatnie pukanie / obijanie z tyłu samochodu
 
Rozumiem że wybebeszyłeś cały bagażnik łącznie z kołem i gaśnicą oraz sprawdziłeś wszystko po prawej stronie za takimi drzwiczkami.

gregor75 11-09-2013 22:38

Odp: Delikatnie pukanie / obijanie z tyłu samochodu
 
Kuba dobrze prawi , słabo dokręcona śruba mocująca koło zapasowe lub gaśnica mogą powodować taki efekt

piotrycjan 12-09-2013 08:16

Odp: Delikatnie pukanie / obijanie z tyłu samochodu
 
Faktem jest, że nie wybebeszyłem całkowicie bagaznika, ale sprawdzałem dokręcenie koła. Gaśnicę mam z przodu pod fotelem pasażera, więc ta opcja odpada.
Wybebeszę i sprawdzę ponownie :)

deynio 12-09-2013 08:43

Odp: Delikatnie pukanie / obijanie z tyłu samochodu
 
Powyżej 3/4 paliwa w zbiorniku powoduje takie głuche dźwięki, poniżej połowy stanu, błoga ciszag:DD.

kuba1961 12-09-2013 10:28

Odp: Delikatnie pukanie / obijanie z tyłu samochodu
 
Czy zbiorniki w wszystkich wersjach są takie same ?

wojte 12-09-2013 10:47

Odp: Delikatnie pukanie / obijanie z tyłu samochodu
 
Potwierdzam chlupanie paliwa w Galaxy Mk3.

piotrycjan 12-09-2013 11:14

Odp: Delikatnie pukanie / obijanie z tyłu samochodu
 
"chlupanie" to chyba słowo klucz tutaj, po wygooglaniu znalazłem temat:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Więc sprawa się chyba powoli wyjaśnia. Aczkolwiek sprawdzę na zupełni pustym bagazniku i małej ilości paliwa w baku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.