Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] Błąd U0121 brak komunikacji ABS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=245204)

piorkum 30-05-2016 08:41

Błąd U0121 brak komunikacji ABS
 
Witam was Panowie szukałem ale nie znalazłem podobnego tematu, otóż mam problem ze znalezieniem usterki. Transit 2.2 86KM świeci sie kontrolka ABS kontrola trakcji i czerwona od hamulcem sterownik nie łączy się z Abs, na kompie również nie moge sie połączyć z pompą,instalacje przejrzalem pod względem uszkodzeń przetarac czy gryzoniow pod maska,wymieniłem juz pompe Absu na inna ale żadnych rezultatów czy ktoś z was mial taki problem?

wojtekjanus 30-05-2016 09:56

Odp: Błąd U0121 brak komunikacji ABS
 
Trzeba dobry tester podłączyć, IDS obsługuje ABS w pełnej opcji.

Jeżeli pokazane przez tester błędy nie znajdą potwierdzenia w sprawdzeniu obwodów ABS (myślę tu o czujnikach kół), to trzeba wytargać sterownik pompy i oddać do elektronika, który zajmuje się takimi rzeczami. Na rynku jest ich mnóstwo, trzeba wyczuć, który jest w miarę wiarygodny.

Zadam głupie pytanie: wszystkie trzy bezpieczniki ABS-u sprawdzałeś?
Może być też rozszczelnione gniazdo wielopinowe sterownika i weszła tam wilgoć...

piorkum 30-05-2016 10:25

Odp: Błąd U0121 brak komunikacji ABS
 
Więc jesten uziemiony bo w aucie skończył sie przegląd a jestem zagranicą wiec bede penwie musial kupić ids od chińczyka,tak sprawdziłem nawet napięcia na bezpiecznikach wsyztskie ok jedyne autodata podaje ze przekaźnik pompy jest pod maska ale umnie wogole nie ma przekaźnika do abs

Bump:

wojtekjanus 30-05-2016 11:54

Odp: Błąd U0121 brak komunikacji ABS
 
Cytat:

Napisał piorkum (Post 2603510)
Więc jesten uziemiony bo w aucie skończył sie przegląd a jestem zagranicą

U mnie (w Mk6) po odłączeniu wtyku wielopinowego od gniazda sterownika ABS-u, na desce nie paliła się żadna kontrolka. ABS oczywiście nie działał, ale nic nie sygnalizowało awarii. Jeżeli na przeglądzie nie podłączą testera aby sprawdzać akurat ABS, to nie powinni się do czegokolwiek przyczepić.

Zresztą chyba ABS nie jest układem, w który musi obligatoryjnie być wyposażony samochód?

piorkum 21-08-2016 22:42

Odp: Błąd U0121 brak komunikacji ABS
 
Witam.problem rozwiazany okazala sie uszkodzona instalacja

tomek2510 03-11-2016 14:59

Odp: Błąd U0121 brak komunikacji ABS
 
witam mam taki sam problem a gdzie była uszkodzona ta instalacja ????

Dimix 03-11-2016 20:30

Odp: Błąd U0121 brak komunikacji ABS
 
Witam,u mnie po wymianie piast i tarcz,dzwoni w tylnim prawym kole,pali sie ABS i ESP,pierwsza diagnoza to pierscien ABS-u sie zluzowal i lata.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.