Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Wycieraczki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70847)

miq 27-05-2009 22:04

Wycieraczki
 
Wygląda na to, ze do końca życia będę pisał posty o wycieraczkach :D.
Dziś stojąc na rondzie napsikałem sobie na szybę przednią i koniec - wycieraczki stanęły w miejscu, szyba zapaprana kurzem i pianą, zebrałem się już do wyłażenia po sciągaczkę do wody, włączyłem awaryjne, z tyłu zaczęli trąbić - i ruszyły :).

Ale tylko raz. Od tej pory bez względu na bieg, poruszają się raz na ok 20 sekund z zadziwiającą regularnością. Co ciekawe, gdy podniosę pióra - pracują jak należy. Spuszczone na dół, co 20 sekund i raz dochodzą do końca a raz nie.

Fakt normalnej pracy z podniesionymi piórami sugeruje spojrzeć na podszybie. Co Wy sugerujecie? Jakiś czujnik, regulator, silnik, mechanizm?

serwisrr 27-05-2009 23:31

Odp: Wycieraczki - chyba oszaleję :)
 
Z galaxy jak z kobietą-przytul, pocałuj , powiedz kilka miłych słówek i może..........uwierz

miq 28-05-2009 00:29

Odp: Wycieraczki - chyba oszaleję :)
 
A drzewo mam tez przytulać? ;)

mike_111 28-05-2009 06:05

Odp: Wycieraczki - chyba oszaleję :)
 
A to czytałeś [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :?:

tomex23 28-05-2009 21:53

Odp: Wycieraczki - chyba oszaleję :)
 
tez tak mialem niedawno. popsikalem wd-40 na obie wycieraczki od spodu i hasaja...

irek79 29-05-2009 06:00

Odp: Wycieraczki - chyba oszaleję :)
 
witaj
Miałem ten sam problem z wycieraczkami tyle tylko że w sharanie.
Powodem kłopotów był moduł wycieraczek znajdujący się na podszybiu koło silniczka wycieraczek?
Podejżewam że masz to samo.
Jeżeli cię interesuje to posiadam taki moduł używany
pozdrawiam

krzyspvfr 29-05-2009 15:10

Odp: Wycieraczki - chyba oszaleję :)
 
Dopisuję się do tematu wycieraczek.

Mam MK2, ale wycieraczki jeszcze klasyczne, na zaczep U.
Kupiłem komplet Bosch Twin model 532 - wygięte w łuk - i co.... i podczas jazdy od ok. 100 km/h słychać furkotanie od wycieraczek. Jak się przyjrzałem, to widać że ta która w stanie spoczynku jest na dole - czyli od pasażera, drży na szybie - i pewnie ona ten efekt powoduje. Dość upierdliwe to jest... wcześniej też miałem Boscha wygięte w łuk i jakoś nie zauważyłem tego efektu, niestety rozpadła się jedna, druga zaczęła mazać i musiałem kupić nowe.

Czy ktoś też ma takie efekty dźwiękowe? jak temu zaradzić?

Waldi7 31-05-2009 09:13

Odp: Wycieraczki - chyba oszaleję :)
 
Miałem to samo co miq, wycieraczki zatrzymały się a po rozruszaniu dostawały drgawek.
Wczoraj zdecydowałem sie zrobić z nimi porzadek. Zdemontowałem cały mechanizm i bardzo dobrze zrobiłem, że nie brałem się za żadne półśrodki. U mnie zapiekło prawa wycieraczke. Demontaż dość prosty ale najwięcej czasu zajeło mi wyciągnąć ośkę.
Aby ja ruszyć musiałem przedłużać kluczem dzwignie.
Okazało się, że ośka miała głębokie wżery, natomiast w tym korpisie są 2-ie mosiężne tulejki a między nimi pełno syfu.
Gdy będziecie demontować tą ośkę to ona mocowana jest pierścieniem sprężystym pod nim podkładka i gumowy oring. Gdy zalewacie np WD40 to oring może skutecznie blokować dopływ. Ja też zalewałe wcześniej WD40.
Gdy miałem to już na warsztacie, po zdemontowaniu oringa nalałem WD 40 i przeszedł na drugą stronę a i tak bardzo ciężko było wysiągnąc ośkę.
Ostatecznie pełen sukces, zajeło mi to może 3 godzine ale zmieniałem jeszcze filtr kabinowy i sprawdzałem drążek stabilizatora (demontaż koła).
W czasie demontażu robiłem film, jeżli ktos chce fotki moge przesłać.

sebanseban 31-05-2009 16:24

Odp: Wycieraczki - chyba oszaleję :)
 
Witam!
W piątek bylem również zmuszony do akcji "wycieraczki"
Deszczyk popryskał, ja na pierwszy bieg wycieraczek a one w połowie cyklu zrobiły stop.
Ledwie dałem rade wrócić do domu.
Rozbiórka podszybia, mechanizmu, WD40, wybijanie (!!!) osi z tulei, czyszczenie papierkiem od wewnątrz, płukanie w ropie, smarowanie smarem grafitowym.
Po złożeniu wszystko pracuje jak nówka.

miq 31-05-2009 20:01

Odp: Wycieraczki - chyba oszaleję :)
 
Heh. A u mnie wycieraczki automagicznie wróciły do normalnej pracy. Zupełnie nie wiem co mam o tym mysleć :/ Gdy przytną się jeszcze raz rozbiorę i wyczyszczę. A temat wycieraczek wałkowałem tu już ze dwa razy, zamieściłem gdzieś nawet opis czyszczenia tylnej wycieraczki :).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.