Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   kupno forda mondeo 1,8 125 KM M3 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121922)

rafaloo29 04-02-2011 23:32

kupno forda mondeo 1,8 125 KM M3
 
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forda modeno M 3 mam takie pytanie a mianowicie chodzi mi o Ford Mondeo III Sedan 1.8 16V 125KM chce kupić to autko czy ktoś może mi powiedzieć, po jakim czasie wymienia się rorzad ?? I na co zwrócić uwagę przy kupnie tego modelu, co się najczęściej psuje?? Sam posiadam już forda galaxy 2,3 i osobiście uważam ze to najlepsze silniki, jakie wypościł się ford w tamtych latach

andrzej_gorzynski 05-02-2011 10:39

Odp: kupno forda mondeo 1,8 125 KM M3
 
Witaj rozrządu nie ruszaj masz tam łańcuch czyli teoretycznie dożywotni .Zależnie od rocznika jaki chcesz nabyc jeśli z pierwszych lat produkcji to sprawdz, dolne krawędzie drzwi czy nie są skorodowane.Autko ogółem udane wygodne, elastyczne i dośc oszczędne,mój dla przykładu pali w mieście max 8,0l a trasa około 6,5l przy włączonej klimie.Co do usterek występowanych to jak trafisz np. cewka wys nap ,centralny potrafi wariowac,mikro styk tylnej klapy,Uwaga na hamulec ręczny często zdarzają się przypadki że nie odbija.Wszystko zależy jak trafisz,ale nie ma aut bez wad Galaxy też je miał,np.kurczące się tapicerki drzwi ,same otwierające się okna w drzwiach mimo że mnie nie było ,a auto było zamknięte,wszystko to pierdoły troszkę czasu i niewielkim kosztem można samemu zrobic.Tak na marginesie bardzo dodry wybór silnika ,udana ta jednostka 1,8 125KM.polecam kulam się nim drugi rok i jak narazie mnie nie zawiódł poza cewką ,ale dalej jechał był tylko trochę zamulony ,10 min .roboty i jest OK.
Pozdrawiam Andrzej

overloaded26 05-02-2011 12:12

Odp: kupno forda mondeo 1,8 125 KM M3
 
Cytat:

Napisał andrzej_gorzynski (Post 1592450)
dla przykładu pali w mieście max 8,0l a trasa około 6,5l przy włączonej klimie

to moj diesel tyle potrafi spalić a Tu benzyna tyle pali..niesamowite, wręcz genialne w swej prostocie.Chyba zaczne ignorować takie wypowiedzi.:)

mxmara01 05-02-2011 14:39

Odp: kupno forda mondeo 1,8 125 KM M3
 
ja mam jeszcze mondeo MkIII benzyna. Na 50 litrach - czyli do zapalenia się rezerwy - robię między 600 a 700 kilometrów. Rekordowo jechałem 750km. Czyli sobie można policzyć ile pali. Jak na benzynę, to mało. Problemy- ręczny, korozja drzwi, a teraz mi padły światła mijania :)

jareczek1980 05-02-2011 14:42

Odp: kupno forda mondeo 1,8 125 KM M3
 
Cytat:

Napisał overloaded26 (Post 1592510)
to moj diesel tyle potrafi spalić a Tu benzyna tyle pali..niesamowite, wręcz genialne w swej prostocie.Chyba zaczne ignorować takie wypowiedzi.:)

w lecie tyle w miescie pali 8-9l, teraz w zimie 9-10l, nie chcesz nie wierz, teraz na trasie 7,3-7,8 przy czym mam kombi

Wojtek 05-02-2011 15:33

Odp: kupno forda mondeo 1,8 125 KM M3
 
Autor tematu zadał konkretne pytanie.
Nie róbcie bałaganu w temacie.

dżizas 07-02-2011 02:11

Odp: kupno forda mondeo 1,8 125 KM M3
 
Dodałbym również pękające sprężyny w przednim zawieszeniu, przepustnice w kolektorze ssącym oraz problem z biegami w skrzyniach z podnoszoną dźwignią biegu wstecznego.
Jeżeli chodzi o mnie, jeżdżę dwa lata modelem o który pytasz. Przejechałem 34000 mil czyli ok.55000 km w tym 5 razy Anglia- Polska- Anglia bez problemów, obecnie ma 160000 mil tj. ponad 257.000km, stan tech. bdb. zaznaczę że samochód jeździ w Anglii.
Wymieniłem :sprężyny przód, cewka wysokiego napięcia i łączniki stabilizatora z tyłu (opony, klocki,olej co 7 tys. mil - co jest rzeczą naturalną) dodatkowo czasami ciężko wchodzi 2 - przyzwyczaiłem się., lekko korodują ranty drzwi.
Auto bardzo komfortowe i przestrzenne, duży bagażnik jak na ten typ nadwozia, bardzo elastyczny i dość mocny silnik, chyba największy plus tego auta. Dość dobre zawieszenie z małym mankamentem: przy dużych prędkościach rzędu 180- 200 km/h odnosi się wrażenie jakby chcał się oderwać od ziemi oraz trochę nim buja przy wietrze - moim zdaniem kwestia aerodynamiki lub środka ciężkości, on jest po prostu dość wysoki.
Spalanie cyklu mieszanym 7,5-8 na trasie poniżej 7 (mój rekord w spalaniu na A2 w Niemczech w nocy,2 dorosłe os. + 2 dzieci + pełny bagażnik, prędkość do 130 km/h, Sheel v Power 99 - 6,27 l/100).

Ogólnie jestem zadowolony, ale decyzja należy do Ciebie.

michu 13-02-2011 07:55

Odp: kupno forda mondeo 1,8 125 KM M3
 
Ja powiem tak, mam 2.0 i też jest mało, choć na początku mi się bardzo podobał, więc, co do osiągów, to kwestia subiektywna.
Spalanie - 1.8 tyle samo co 2.0 - miasto Pb 10-12L, trasa 6,5-8,5 (przy 160 km/h na autostradzie we Włoszech -wakacje br.). W Polsce przy średniej 120 zamyka się w 7 -7,5L.
Co do awaryjności - u mnie do 160 tyś był spokój, potem się posypał (sprzęgło, amorki, łożyska, łączniki, cewka zapł. itp. - koszt napraw ok. 6tyś zł w tym roku) i na razie spokój i dalej bezproblemowo.
Więc jak masz ochotę na takie auto to kupuj - wystrzegam przed autami za 14-17 tyś. zł za 5-7 letnie auto bo to masakra będzie, za porządne musisz troszkę zapłacić.

Rozrząd łańcuch więc sam wiesz co i jak.

tom_3000 19-02-2011 11:51

Odp: kupno forda mondeo 1,8 125 KM M3
 
Auto posiadam ponad 2 lata, złego słowa nie mogę powiedzieć. Mam wersję krajową po FL silnik chodzi jak złoto. Potwierdzam, jeśli chodzi o spalanie trasa z pełnym załadunkiem 6,5 - 7l, miasto do 9,5l. Dotychczasowe naprawy to wymiana linek od hamulca ręcznego (120 zł). Przebieg aktualny to 143 tys. Auto bardzo wygodne, polecam.

Pozdrawiam Tomek

Arti 20-02-2011 01:54

Odp: kupno forda mondeo 1,8 125 KM M3
 
Posiadam takie auto od roku.
Wady:
- spalanie - miasto 11,3l - jazda na "emeryta",
- spalanie - trasa minimum jakie udało się uzyskać przy 3 osobach dorosłych i dwójce dzieci+bagaże+klima i "głaskanie" pedału gazu - 7,3l.
- przyśpieszenie - nie mogę dogonić Focusa I 1,8 TDCi/100KM prowadzonego przez moją kobietę, wyprzedzanie w mieście to mieszanie biegami i wycie silnika.
Zalety:
- do wyjazdów rodzinnych "za miasto" ok,
- do chwili obecnej (jestem drugim właścicielem, pierwszy zostawił kpl. papierów wraz z fakturami) były tylko robione części eksploatacyjne, przebieg 112 kkm.
- komfort jazdy - rekompensuje wady w stosunku do FFI,
- bagażnik (mam hatchback'a) więcej niż przyzwoity.

Rozrząd - teoretycznie jak już napisano "dożywotni" ze względu na łańcuszek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.