Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Parking w Wiedniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172493)

stefan86 28-12-2012 21:07

Parking w Wiedniu
 
Witam.

Szukam miejsca parkingowego w Wiedniu. Znalazłem takie:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na tej stronie jest taki opis:

Cytat:

opening hours: 24 hours, staff: Mo-Fr: 6a.m.-8p.m.,Sa: 7a.m.-1p.m
Jak to rozumieć? Otwarty 24h/dobę? A o co chodzi tymi z godzinami pracy "staff" czyli personelu?

Stefan

bartekd 28-12-2012 22:23

Odp: Parking w Wiedniu
 
Personel jest potrzebny żeby zapłacić gotówką lub jakby się coś generalnie stało niedobrego, może jakbyś chciał jakiś karnet kupić, fakturę dostać, etc. A całą dobę zapłacisz na pewno kartą. Chociaż na tym parkingu osobiście nie byłem.

wacek_pl 29-12-2012 00:06

Odp: Parking w Wiedniu
 
Kolego całodobowo jest otwarte jak wstawiasz auto na krutki czas, ale jak chcesz auto wstawić na dłużej lub wykupić karnet to podany jest czas pracy personelu obsługującego parking, a dla bezpieczeństwa jeśli stoi jakiś samochód dłużej niż trzy dni, auto nie oznakowane lub podejrzane, zostanie sprawdzone (otwarte) i odholowane na parking strzeżony, takie są przepisy.

stefan86 29-12-2012 15:30

Odp: Parking w Wiedniu
 
Ja tam chcę zostawić samochód na 3-4 godziny. Będę tam 1 stycznia, a więc w Święto? W związku z tym personelu nie będzie? Ale otwarte będzie? Skoro nie będzie personelu to jak - będzie jakiś automat na monety, banknoty, czy tylko płatność kartą? Jeśli płatność kartą to bez problemu obsługuje polskie zwykłe karty płatnicze?

wacek_pl 29-12-2012 15:50

Odp: Parking w Wiedniu
 
Tak , to nie masz problemu, zapłacisz kardą kartą płatniczą VISA, Master, Master Card, PAY itd.

stefan86 29-12-2012 16:38

Odp: Parking w Wiedniu
 
Płatność normalnie jak w sklepie - wkładasz kartę, wklepujesz PIN? Ciekawe jaką prowizję sobie weźmie polski bank.. pewnie tyle co za sam parking

Dzięki za odpowiedzi.

bartekd 29-12-2012 18:08

Odp: Parking w Wiedniu
 
A dlaczego bank miałby brać prowizję? Za co? Prowizję płaci parking i masz ją w cenie parkingu. Jeśli ma kartę w PLNach to jedynie będzie przelicznik z EURO po kursie sprzedaży w danym banku, z którego masz kartę.

Szeryf455 29-12-2012 18:13

Odp: Parking w Wiedniu
 
Ja nazbierałem ze 30 mandatów za parkowanie, ale nie od policji, tylko tych z magistratu. Pytałem znajomego austriaka, co mam z tym zrobić, to mi powiedział, że mogę się tym podetrzeć, bo póki co, Polska nie ma umowy z Austrią. Olałem to, i do tej pory spokój :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.