Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Wersja Titanium bez ciemnych szyb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=334648)

Szikaka 16-04-2023 08:38

Wersja Titanium bez ciemnych szyb
 
Witam Forumowiczów.
Mam zamiar zakupić Forda Mondeo 2.0 TDCI z 2018 150KM.
Oglądałem go przed zakupem i zdziwiła mnie jedna sprawa: model jest w wersji Titanium ale nie ma fabrycznie przyciemnianych szyb z tyłu (boczne pasażera i cały tył w kombi) Ewidentnie widać biały rowek na krawędziach szyby co sugeruje, że jest to folia. Wszystkie szyby są w orginale i zgodnie z rocznikiem.
Jest taka możliwość żeby wyszedł z fabryki bez ciemnych szyb, a salon lub właściciel robił przyciemnienie we własnym zakresie ? (wydaje mi się że każda wersja Titanium ma fabrycznie przyciemniane szyby)
Mam Forda Tourneo również w wersji Titanium i tam wszystkie szyby z tyłu mam przyciemnione w całości - nie ma efektu białego rowka na krawędziach szyby.

ziomal155 16-04-2023 08:54

Odp: Wersja Titanium bez ciemnych szyb
 
Przyciemniane szyby to chyba był pakiet dodatkowy :-)

Matych 16-04-2023 09:20

Odp: Wersja Titanium bez ciemnych szyb
 
Nie są przyciemniane, ale rowek jest, wiec folia jest.Radzę się dokształcić jak wyglada oklejona szyba.Nie okleja się krawędzi szyb.A rowek jest bo to szyba dwuwarstwowa.Wystarczy obejrzeć jakikolwiek cennik w internecie żeby dowiedzieć się że mondeo nigdy nie miało z fabryki takiego wyposażenia w standardzie do żadnej wersji ale widzę że niektórzy sobie coś wmówili.

Szikaka 16-04-2023 10:01

Odp: Wersja Titanium bez ciemnych szyb
 
1 załącznik(i)
Sugerowałem się tym, że jeśli Tourneo Connect w wersji Titanium miał w specyfikacji fabrycznie przyciemnione szyby w pakiecie to pozostałe modele Forda w pakiecie Titanium również to mają. Załączam zdjęcie jak to wygląda na tym Mondku. Obok stał kolejny, sprowadzony z Niemiec i ten szybę miał ciemną w całości, bez jakichkolwiek rowków - dokładnie taką samą jak mam to w Tourneo Connect.
Czyli w moim przypadku jest folia klejona np. przez Salon ?

MaXyM 16-04-2023 11:58

Odp: Wersja Titanium bez ciemnych szyb
 
dekoder vin prawde powie

bromsky1 16-04-2023 14:43

Odp: Wersja Titanium bez ciemnych szyb
 
Cytat:

Napisał Szikaka (Post 3452817)
Witam Forumowiczów.
Mam zamiar zakupić Forda Mondeo 2.0 TDCI z 2018 150KM.
Oglądałem go przed zakupem i zdziwiła mnie jedna sprawa: model jest w wersji Titanium ale nie ma fabrycznie przyciemnianych szyb z tyłu (boczne pasażera i cały tył w kombi) Ewidentnie widać biały rowek na krawędziach szyby co sugeruje, że jest to folia. Wszystkie szyby są w orginale i zgodnie z rocznikiem.
Jest taka możliwość żeby wyszedł z fabryki bez ciemnych szyb, a salon lub właściciel robił przyciemnienie we własnym zakresie ? (wydaje mi się że każda wersja Titanium ma fabrycznie przyciemniane szyby)
Mam Forda Tourneo również w wersji Titanium i tam wszystkie szyby z tyłu mam przyciemnione w całości - nie ma efektu białego rowka na krawędziach szyby.

Patrzę na ofertę Mondeo Titanium z 2017 i tam jest:

Cytat:

Pakiet Titanium - reflektory w technologii 'Ford Dynamic LED' (zawierają: Adaptive Technology (automatyczne
dostosowanie kształtu i zasięgu strumienia świetlnego do warunków otoczenia i kierunku jazdy), LED Technology (światła
mijania, drogowe, do jazdy dziennej, pozycyjne i kierunkowskazy w technologii LED) Intelligent Light Technology
(automatyczny wybór rodzaju oświetlenia zależnie od prędkości jazdy), dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części
nadwozia
, czujniki parkowania z przodu i z tyłu (dla wersji Trend, Edition i ST-Line opcja zawiera dodatkowo pakiet
Visibility (reflektory automatyczne (włączające się automatycznie w zależności od poziomu natężenia światła), Auto High
Beam (system automatycznego sterowania światłami drogowymi), automatycznie sterowane wycieraczki z czujnikiem
deszczu, automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne) (AB1CW))
Pakiet kosztował dodatkowo 4 950,00

Szikaka 30-04-2023 11:13

Odp: Wersja Titanium bez ciemnych szyb
 
Na szybach ewidentnie jest folia, nie tak jak mam to w Tourneo gdzie całość szyb jest ciemna, bez foli i bez żadnych odcięć. Wygląda mi to na to, że przyciemniane było już po wyjeździe z fabryki.

pankrakus 30-04-2023 12:30

Odp: Wersja Titanium bez ciemnych szyb
 
Cytat:

Napisał Szikaka (Post 3454507)
[...]
Wygląda mi to na to, że przyciemniane było już po wyjeździe z fabryki.

A po co nam ta informacja? - mamy współczuć czy wyraziź zachwyt?

pozdrawiam
pankrakus

Szikaka 05-05-2023 09:04

Odp: Wersja Titanium bez ciemnych szyb
 
Cytat:

Napisał pankrakus (Post 3454513)
A po co nam ta informacja? - mamy współczuć czy wyraziź zachwyt?

pozdrawiam
pankrakus


Nie wiem co ty zrobisz z tą informacją ale dla innych, którzy mają podobną sytuację może pomóc.

Matych 06-05-2023 09:23

Odp: Wersja Titanium bez ciemnych szyb
 
Cytat:

Napisał Szikaka (Post 3455182)
którzy mają podobną sytuację może pomóc.

Ale w czym niby ma pomóc? Ludzie raczej wiedza jak wygląda oklejona szyba i nie zakładają milionowego zaśmiecającego tematu na forach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.