Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] bicie kierownicy podczas hamowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324808)

FiestaST200 06-11-2021 17:09

bicie kierownicy podczas hamowania
 
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Fiesty ST200 MK7 rok 2016 od półtorej roku.

Pojawił się jednak bardzo uciążliwy problem, którego nie jestem w stanie zlokalizować związany z hamulcami.

Problem polega na biciu kierownicy podczas hamowania - najbardziej odczuwalny w przedziale 70-90 Km/h podczas "normalnego" używania hamulca

Poniżej 60 km/h nie czuję bicia - również ponad 100 km- bicie lekko ustępuje ( wyraźnie maleje wibracja )

Sytuacja o tyle dziwna, że po oryginałach hamulców, które wytrzymały 58 tyś km zakupiłem zestaw DBA 4000 T3 + Ferrodo DS2500 za ponad 2 tyś komplet -przód i tył

Po przejechaniu ok 1 tys km bicie zaczęło dawać znaki - przetoczyłem "podobno" skrzywioną tarcze przód - jednak po przejechaniu ok 500 km problem się tylko na tyle pogłębił, że postanowiłem włożyć " oryginalne z ASO tarcze

Przejechane również ok 1 tyś km- to samo...

Kupiłem zestaw EBC turbo groove + żółte klocki EBC- to samo.....


Nadmieniam, że czuję dziwne odgłosy podczas delikatnego hamowania z okolic 20 km'h tocząc się...jakby guma ocierała o gumę ? takie jeki..piski...to na kierownicy czuć i słychać, że tylko jest z koła przód kierowcy - OD samego początku od pierwszej wymiany ten głos się pojawił....


Dodam , że felgi proste - sprawdzane - wyważone i potwierdzone w dwóch warsztatach...

Zawieszenie "niby" sprawdzone w stacji diagnostycznej i mojego mechanika

Proszę o pomoc bo cała przyjemność z jazdy autem znika podczas hamowania....

Trwa to już dość długo a ja nie wiem co dalej zrobić...Obecnie przebieg 77 tyś KM

Ps. Na tygodniu będę sprawdzać jeszcze piastę u mechanika- tylko jak mogła by się sama skrzywić i powodować te dziwne dźwięki...

Aha...przewody w oplocie montowane były równolegle ze zmianą pierwszych tarcz + klocków - czy tu coś może być na rzeczy ???

Dziękuje i pozdrawiam

Ela.S 06-11-2021 20:51

Odp: bicie kierownicy podczas hamowania
 
Przerabiałam w Qaszkaju, klocki i tarcze Brembo i po 2 tyś km trzęsie kierownicą podczas hamowania.
Okazały się zabrudzone i za ciasne prowadnice klocków. Klocki się krzywiły i temu bicie.
Wymienione nowe speżynki-prowadnice klocków i bicie ustało.

Basra 07-11-2021 09:45

Odp: bicie kierownicy podczas hamowania
 
Witam
Proponuję wykonać pomiar bicia tarczy hamulcowej, zamontowanej na piaście koła.Max.dopuszczalne bicie tarczy to 0,02mm.
pozdrawiam

wilku30 14-11-2021 15:26

Odp: bicie kierownicy podczas hamowania
 
Czasami za takie rzeczy może być odpowiedzialna uszkodzona piasta z łożyskiem koła. Dopiero za trzecim razem jak wymieniłem piasty przestało mi giąć tarcze. Może to jest przyczyna.

Tonda-B 14-11-2021 16:29

Odp: bicie kierownicy podczas hamowania
 
Cytat:

Napisał FiestaST200 (Post 3377939)
...
Nadmieniam, że czuję dziwne odgłosy podczas delikatnego hamowania z okolic 20 km'h tocząc się...jakby guma ocierała o gumę ? takie jeki..piski...to na kierownicy czuć i słychać, że tylko jest z koła przód kierowcy - OD samego początku od pierwszej wymiany ten głos się pojawił....

Aha...przewody w oplocie montowane były równolegle ze zmianą pierwszych tarcz + klocków - czy tu coś może być na rzeczy ???

Możliwe. 'Slady ocierania powinny być widoczne.

Tarcze ATE (naokoło) plus klocki DS2500 (też przód i tył) zachowywały się podczas docierania przyzwoicie.
Potem - po obciążeniu termicznym - bicie kierownicy.
Przednie tarcze po przetoczeniu wróciły na miejsce i jest spokój.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.