Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=326108)

AstraC 01-01-2022 00:12

Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Na wzór wątku na forum Kuga, chce założyć i tutaj taki, bo wiemy już że kilka osób oczekuje na swoje S-MAX'y hybrid. A może ktoś już ma?

StStS 07-01-2022 12:47

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Ja czekam. Ciekawe czy się doczekam

AstraC 07-01-2022 15:28

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał StStS (Post 3389920)
Ja czekam. Ciekawe czy się doczekam

Mój dealer twierdzi że tak, powinniśmy się doczekać. :) Z tego co widzę anulowali diesle i przyspieszyli hybrydy.

lukast 07-01-2022 20:36

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Podbijam, tez czekam. B dobry pomysł z tym wątkiem tutaj. Odbiór mam do końca marca wg umowy. Wersja titanium z pakietem x, panoramą i hakiem w kolorze magnetic gray��. Jestem ciekawy pierwszych wrażeń osób co odbiorą już swoje!

Gorash 10-01-2022 13:00

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
No niestety skrzynia ecvt ma bubla bo grzechocze w niej tłumik drgań, który próbują poprawić wgrywająć soft :p
jest masa filmów i wątków, szczególnie na forach zagranicznych
tutaj przykład [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A miało być tak pięknie.

tomaszjan31 10-01-2022 13:31

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
...Tak - teraz możesz zamówić jeszcze rocznik 2021 - produkcja grudzień i odbiór styczeń. Ale już ostatni dzwonek
Cytat:
Napisał tomaszjan31 Zobacz post
Kolega jest troszkę naiwny, ja na hybryde czekam już od czerwca, która miała być na początku listopada, a do dnia dzisiejszego jeszcze nie nadano nr.vin

Kolego - nie mierz innych swoją miarą. Albo może zmień dilera. Zamówiony 22.10 - dostał już vin. Przestój był latem - to prawda. Ale teraz już podobno ruszyło.

Hm... @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] przecież kolega zapewniał mnie że odbierze na przełomie grudnia, stycznia jeśli dobrze pamiętam

simon_says 10-01-2022 22:21

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał Gorash (Post 3390629)
No niestety skrzynia ecvt ma bubla bo grzechocze w niej tłumik drgań, który próbują poprawić wgrywająć soft :p
jest masa filmów i wątków, szczególnie na forach zagranicznych
tutaj przykład [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A miało być tak pięknie.

Temat zapewne na osobny wątek ale jedno pytanie na szybko:

Jaka jest skala problemu? Pytam o fakty, a nie o opinie. Czy jest to jakaś określona partia produkcji czy może np. wszystkie Kugi i S-maxy mają ten problem?

Pytam dlatego, że o ile sam temat faktycznie da się znaleźć w necie, o tyle w mojej ocenie to nie jest żadna 'masa filmów i wątków', a raczej kilka pozycji na YT i na kilku forach, a liczba ich odsłon jakoś nie sugeruje, że to masowe zjawisko. Ale tu znowu - to jest opinia, a nie fakt. Stąd moje pytanie o konkrety.

Żeby nie było - nie twierdzę, że nie ma tematu tylko próbuję zrozumieć skalę. Bo niestety mam wrażenie że w realiach dzisiejszej motoryzacji to chyba nie ma już marki która nie boryka się z jakimiś problemami i wkrótce pozostanie tylko rower... A może o to chodzi w tym spisku...? ;) :619:

PS. Jeszcze jedna kwestia - te filmiki na YT najczęściej pokazują problemy z HF35 występujące w skrzyniach z lat sprzed 2016 i często mówi się tam o przebiegach rzędu 120-150 tys mil. Podobnie dyskusja na forach zagranicznych - w większości używki z niemałym przebiegiem. Pytanie więc czy to co pokazuje podlinkowany przez Ciebie filmik (albo filmiki z nowymi Kugami) to ten sam problem czy może jakiś inny temat?

melerro 13-02-2022 19:11

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cześć

Odebrałem swoją hybrydę w połowie stycznia. Jeżdżę niecały m-c, zrobiliśmy ok. 1300km. Nie mam doświadczenia z hybrydami, ale pomijając bardzo przyjemną jazdę i komfort, początkowe wrażenia są umiarkowane. Auto spala ok. 8.6l/100km, zachowuje się też bardzo różnie jeśli chodzi o tryb jazdy (elektryczny vs hybryda). Ostatnio przestałem zauważać by używał silnika elektrycznego, dlatego wybieram się do dealera na oględziny i wyjaśnienia. Być może robię coś nie tak, ale oczekiwałem, że przynajmniej przez pierwsze minuty spokojnej jazdy (30kmh teren osiedlowy) będzie jechać na elektr., tymczasem hybryda ostatnio załącza się minutę po zakończeniu manewru wyjazdu z garażu...

Pozdrowienia

AstraC 13-02-2022 19:16

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał melerro (Post 3396969)
Auto spala ok. 8.6l/100km

To ciekawe, strasznie dużo mi się wydaje, ludzie jednak to chwalili że mało pali.

slawek-kali 13-02-2022 19:40

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał AstraC (Post 3396970)
ludzie jednak to chwalili że mało pali.

gdzie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.