Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] wymiana filtra kabinowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72977)

TomFoc 12-05-2010 19:36

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Strzałkę skieruj ku dołowi, co jest zgodne z kierunkiem przepływu powietrza

Lukaszko 12-05-2010 19:46

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Przy oryginalnym chyba nie ma air flow tylko strzałka i UP? I trzeba ją do góry zamontować?

bp77 12-05-2010 20:13

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
potwierdzam, wymieniałem ostatnio i strzałka pokazuje jak ma przepływać powietrze, inaczej nie podejdzie gładko w plastikową ramkę.

dj_rey 12-05-2010 21:32

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Jeden pisze strzałką w górę drugi, że w dół, czyli jak w końcu ?
Mam filtr Filtrona.

Hetfield 12-05-2010 21:37

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Ludzie, tyle stron o wymianie zwykłego filtra? Strzałka wskazuje kierunek przepływu powietrza, po za tym filtr ma skrzydełka, które zagięłyby się przy złym włożeniu.Pozdro

roberthk 29-01-2012 14:55

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Właśnie to jest nieścisłe.
Zakupiłem filtr węglowy Motorcrafta i na nim jest napisane "PET TOP OBEN (i strzałka w górę po tych słowach)" Czyli należy rozumieć, że filtr powinien być skierowany tą stroną w górę. Tak też był zamontowany identyczny filtr w serwisie, natomiast mechanik, który montował mi teraz filtr powiedział, że widocznie w serwisie, źle go zamontowali i zamontował mi strzałką w dół. Dodam, że dociśnięcie skrzydełek przy montażu nie jest problemem i można filtr zamontować równie bezproblemowo w obie strony.
Proszę o informację, jeśli ktoś zna odpowiedź jak ma być w końcu zamontowany ten filtr.

korek007 29-01-2012 15:45

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Cytat:

Napisał roberthk (Post 1773722)
...na nim jest napisane "PET TOP OBEN (i strzałka w górę po tych słowach)" ...

Witam
Ja "top" i strzałka, to jest to jednoznaczne - kierunek strzałki wskazuje górę. Może ten mechanik nie zna słowa "top", nie wspominając o "pet" czy "oben". BTW, ten "oryginalny" filtr Motorcraft to filtr MicronAir, z logo forda i zapakowany w folię też z tym logo.

roberthk 29-01-2012 21:19

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Tak. Zakupilm go na EW-Car.

pieterson 12-07-2014 16:56

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Witam, dołączam się do tematu, ale z nowym pytaniem.
Właśnie wymieniałem filtr kabinowy, ale chciałem być bardziej ambitny i wyjąłem całą skrzynkę, w której jest ten filtr mocowany, żeby przeczyścić całą powierzchnię pod podszybiem ze strony filtra. I właśnie kiedy ją wyciągnąłem, to okazało się, że za skrzynką było sporo syfu i część wpadła mi bezpośrednio do przewodu wentylacji kabinowej.
Stąd moje pytanie, czy jest jeszcze jakieś miejsce, gdzieś może od spodu, gdzie można wyczyścić przewody wentylacji? Czy te trochę zeschłych liści i pyłku może uszkodzić klimę, zatkać nawiew?

Kijus 13-07-2014 00:32

Odp: wymiana filtra kabinowego
 
Włącz dmuchawę na wysokim biegu i otwórz wszystkie nawiewy, wszystko wpadnie do kabiny..;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.