Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] b±bel powietrza pod tapicerk± w podszybiu-jak go usun±ć? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101914)

lukaszek2603 02-06-2010 21:13

b±bel powietrza pod tapicerk± w podszybiu-jak go usun±ć?
 
1 zał±cznik(i)
Jak w temacie i na zał±czonym zdjęciu (może by to jakos inaczej nazwać ale nic innego nie przyszło mi do głowy), jak to ruszyć i usun±ć?my¶lałe, o cienkiej igle i strzykawce ale boje sie,ze bedzie widać nakłucie. Co myslicie?Lepiej wyssać to powietrze czy wpu¶cić troche kleju?Prosze o podpowiedzi koledzy. Zrobiło sie to niestety od długoletniego używania klimy.

lanselot 02-06-2010 21:44

Odp: b±bel powietza pod tapicerk± w podszybiu-jak go usun±ć?
 
Mam taki sam b±bel!! Ale się tym nie przejmuję. Jak w samochodzie gor±co to b±bel jest, natomiast jak zimno to znika. Wydaje się że delikatne przedziurawienie szpilk± zalatwi sprawę, choć nie próbowałem.
apropos... Nigdy więcej forda nie kupię. hehe ;)

Emmm 02-06-2010 22:31

Odp: b±bel powietrza pod tapicerk± w podszybiu-jak go usun±ć?
 
Koledzy, ¶miało można przekłuć. Też miałem takiego purchla.
Pozdrawiam

lukaszek2603 02-06-2010 22:38

Odp: b±bel powietrza pod tapicerk± w podszybiu-jak go usun±ć?
 
ale my¶licie, że warto wcisn±ć troche kleju tam do ¶rodka?np kropelki itp?

DELIKFENT 02-06-2010 23:04

Odp: b±bel powietrza pod tapicerk± w podszybiu-jak go usun±ć?
 
Kropelki to nie koniecznie bo może wypalić jeszcze większ± dziurę lub jaki¶ nalot zrobić. Bardziej polecał bym jaki¶ klej szewski lub tapicerski (nie s± drogie) ponieważ s± bardziej elastyczne i mniej inwazyjne :D

jogopeda 02-06-2010 23:27

Odp: b±bel powietrza pod tapicerk± w podszybiu-jak go usun±ć?
 
tez mam takie bomble ale na boczkach przy szybie :D

lukaszek2603 03-06-2010 09:33

Odp: b±bel powietrza pod tapicerk± w podszybiu-jak go usun±ć?
 
kurna, skoro w wiekszosci mk2 to wystepuje, moze by opracować jaki¶ plan by to usun±ć. zanim podejmę jak±¶ próbę to może jest kto¶ kto juz próbował z tym cos zrobic i cos podpowie?
skoro juz załozyłem ten temat to mam do was jeszcze jedno pytanie:czy również u was niektóre uszczelki w okolicach szyb (chodzi mi o te sztywne uszczelki) sie utleniaj±?u mnie jest kilka takich miejsc gdzie pojawiaja sie w nich niewielkie dziurki, a w srodku taki biały proszek i wykruszaj± się.poza tym w niektórych rogach, szczególnie w okolicach szyb bocznych tylnich pojawia sie taki biały nalot.jakby grzybek, próbowałem to zapsiukać różnymi ¶rodkami ale po czasie znów wyłazi.miał ktos cos takiego?

Marek 03-06-2010 09:50

Odp: b±bel powietrza pod tapicerk± w podszybiu-jak go usun±ć?
 
norma w fordzie z tymi uszczelkami.alu się utlenia

szubi10 03-06-2010 10:05

Odp: b±bel powietrza pod tapicerk± w podszybiu-jak go usun±ć?
 
Cytat:

Napisał lukaszek2603 (Post 1448823)
kurna, skoro w wiekszosci mk2 to wystepuje, moze by opracować jaki¶ plan by to usun±ć. zanim podejmę jak±¶ próbę to może jest kto¶ kto juz próbował z tym cos zrobic i cos podpowie?
skoro juz załozyłem ten temat to mam do was jeszcze jedno pytanie:czy również u was niektóre uszczelki w okolicach szyb (chodzi mi o te sztywne uszczelki) sie utleniaj±?u mnie jest kilka takich miejsc gdzie pojawiaja sie w nich niewielkie dziurki, a w srodku taki biały proszek i wykruszaj± się.poza tym w niektórych rogach, szczególnie w okolicach szyb bocznych tylnich pojawia sie taki biały nalot.jakby grzybek, próbowałem to zapsiukać różnymi ¶rodkami ale po czasie znów wyłazi.miał ktos cos takiego?

Tak raczej w kazdym wystepuje ten sam problem z uszczelkami, u mnie w dodatku porysowalo mi to szyby boczne.Ale wydaje mi sie ze sa to tylko zalety forda.Pozdro

jareckiwawa 03-06-2010 10:20

Odp: b±bel powietrza pod tapicerk± w podszybiu-jak go usun±ć?
 
Witam,mam ten sam problem.Ale nie jest to uci±żliwe.Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.