Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   wymiana plynu hlodzacego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=32740)

oogarek 06-11-2007 22:06

wymiana plynu hlodzacego
 
witam. jezdze mondzeo kombi z 95 r 1,8 td. ostatnio wymienialem plyn chlodzacy i chyba cos spspralem. wszedzie pisze ze wchodzi 9,3 l plynu do ukladu a mi weszlo tylko 5 l.!!! moze cos nie tak zrobilem?pomocy... i jak sie odpowietrza uklad??

mariuszko1 07-11-2007 07:53

ja wymieniałem tez płyn przy okazji wymiany termostatu MKIII 2.0 TDDI tez miało być 10 litr a wyszło 5,5 litr bo było na min a wlałem do środka 6,5 litra po odpowietrzeniu

llechu 07-11-2007 09:39

Wszystko dlatego, że płyn chłodzący jest trudno spuścić w całości...

devil511 07-11-2007 10:23

ja również wymieniałem w swoim aucie płyn.Wg instrukcji powinno wejść około 6,6 litra.Płyn wymieniałem zaraz po zamontowaniu nowej pompy i mi weszło w układ około 6,5 litra.Mechanior po zalaniu płynu odpalił auto i włączył nadmuch na max (na 4) i oczywiscie na opci grzanie(czerwone pole na pokretle zimono ciepło) i gazował go az wentylaotr sie załączył.Moze dlatego ze pompa była wymieniana to weszło wiecej niz u was??Ale mówie jak to wyglądało u mnie.

blant poet 07-11-2007 19:13

Koledzy, dobrym sposobem (sam testowałem) jest zdjęcie węża od chłodnicy od strony termostatu i dmuchanie w niego. Jak zmieniałem płyn to przez korek spustowy faktycznie dużo nie wyleciało ale jak zacząłem dmuchać w ten wąż to się zdziwiłem ile jeszcze wyleciało. Normalnie jak powinno wejść 6.6 to tym sposobem weszło 6.4 :fcp2 Oczywiście pokrętło ogrzewania trzeba przekręcić na max ciepłe przed spuszczeniem płynu.

maniolx 08-11-2007 02:12

Re: wymiana plynu hlodzacego
 
Cytat:

Napisał oogarek
witam. jezdze mondzeo kombi z 95 r 1,8 td. ostatnio wymienialem plyn chlodzacy i chyba cos spspralem. wszedzie pisze ze wchodzi 9,3 l plynu do ukladu a mi weszlo tylko 5 l.!!! moze cos nie tak zrobilem?pomocy... i jak sie odpowietrza uklad??

A czy podczas spuszczania płynu odkręciłeś śrubkę która znajduje się z przodu bloku silnika (bardzo dobrze ukryta - ciężko ją zauważyć) i służy do spuszczenia płynu z bloku silnika . Chyba tego nie zrobiłeś , bo gdybyś to zrobił do weszło by ci tyle płynu ile powinno. :fcp18

oogarek 10-11-2007 19:06

A widzisz! Tej srubki to nie odkrecalem. A gdzie ona dokladnie sie znajduje? :fcp13

grudzio81 11-11-2007 11:37

wymiana płynu nie polega tylko na spuszczeniu z orurowania i chłodnicy ale też z bloku silnika,tam jest około 1/3 płynu zależnie od rodzaju i pojemności.co do odpowietrzeni to spróbuj pólsacyjnie uciskać wąż dolotowy do chłodnicy na otwartym korku wtedy wypchniesz powietrze do zbiornika wyrównawczego


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.