Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDCi] 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168981)

Sebastian_Mk1 12-11-2012 19:04

Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Wyciągniecie wsadzenie a przed tym sprawdzenie pompy 350 zł. , + regenerację, nie wiadomo co tam będzie robione ... , eh znowu portfel zmaleje

PaBlLoO90 12-11-2012 20:27

Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Cytat:

Napisał Sebastian_Mk1 (Post 1904555)
Wyciągniecie wsadzenie a przed tym sprawdzenie pompy 350 zł. , + regenerację, nie wiadomo co tam będzie robione ... , eh znowu portfel zmaleje

W jakim warsztacie jeżeli można zapytać , zdecydowałeś się na diagnozę pompy i wtrysków ?

Sebastian_Mk1 13-11-2012 17:10

Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Warsztat polecili mi ludzie z Zakopiańskiej , nazywa sie on Dell Service Godart i miesci sie na ul. Białostockiej 5. Ale i tak regeneracja pewnie się odbędzie na Zakopiańskiej.

Łewap30 13-11-2012 17:23

Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Ja bym się tak nie pchał jeszcze w regenerację pompy. Te fokusy mają jeszcze taką wadę że wyciera się potencjometr przy pedale gazu. Ponieważ pedał gazu nie ma linki a potencjometr. A sterowanie odbywa się elektronicznie. Sprawdził bym jeszcze potencjometr. Miałem kilka takich przypadków że mechanicy chcieli wymienić pół auta a winien był tylko ten potencjometr. Do dostania w sklepie jest chyba niemożliwy. W ASO około 400 do 500zł.

Sebastian_Mk1 13-11-2012 19:02

Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Czytałem coś o tym , ale prawdopodobnie jak by to był pedał gazu , to pojawił by się jakichś błąd na diagnostyce.

Moje błędy dotyczą , pompy i jakiegoś czujnika na listwie wtryskowej.

Łewap30 13-11-2012 19:30

Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Sprawdzę jaki błąd wyskakiwał przy awarii pedału gazu bo w tej chwili nie pamiętam.

PaBlLoO90 13-11-2012 21:28

Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Nie bez przypadu pytałem o zakład , gdyż sam mieszkam w okolicy trójmiasta . W niedalekiej przeszłości korzystałem z usług zakładu na ul. zakopiańskiej . Niegdyś miał on niezłą markę , jednak to już historia. Niestety spotkałem się z kompletnie amatorskim podejściem do sprawy.

Sebastian_Mk1 14-11-2012 17:53

Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
O proszę , a zrobili to co mieli, czy dałeś komuś innemu do zrobienia ?

PaBlLoO90 15-11-2012 07:35

Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Cytat:

Napisał Sebastian_Mk1 (Post 1905694)
O proszę , a zrobili to co mieli, czy dałeś komuś innemu do zrobienia ?

Sprawa wygląda tak, iż ostatecznie wiosną pojazd sprzedałem z niedomagającą pompą wtryskową. Panowie nie potrafili jej ustawic po wykonanym przez nich uszczelnieniu górnej pokrywy pompy. Dwa lata wcześniej regenerowałem u nich pompę , po tygodniu poprawka , a po poprawce pompa już nigdy nie chodziła tak jak wcześniej. Od ostatniej wizyty stanowczo odradzam nawet wrogowi.

Sebastian_Mk1 15-11-2012 19:39

Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie
 
Kurczę , to mnie zasmuciłeś teraz... , dobra spokojnie najpierw go oddam na diagnozę do tego warsztatu DELL SERVICE GODART , biorą go w poniedziałek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.