Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Zgrzytająca trójka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=33801)

abmer 25-11-2007 19:26

Zgrzytająca trójka
 
Mam od niedawna Galaxy no i mam problem z trójką. Podczas wbijania następuje zgrzyt. Jak wbijam delikatnie wolno jadąc to nie zgrzyta. Przeglądałem forum i wygląda to na synchronizator. Mam pytanie czy ktoś to robił. Ile kosztują częci do naprawy? Czy moze lepiej zakupić całą używaną skrzynie?
Proszę o radę co począć. Nowy użytkownik wielkiej przestrzeni.

piotr14758 25-11-2007 19:32

Można naprawić, ale radzę się skontaktować z dobrym serwisem skrzyń biegów. Naprawiałem już skrzynie ale zazwyczaj automatyczne. Co do cen, hmm o ile pamiętam to kilkadziesiąt złotych za synchronizator.

Stefano 25-11-2007 19:39

Re: Zgrzytająca trójka
 
Cytat:

Napisał abmer
Mam od niedawna Galaxy no i mam problem z trójką. Podczas wbijania następuje zgrzyt. Jak wbijam delikatnie wolno jadąc to nie zgrzyta. Przeglądałem forum i wygląda to na synchronizator. Mam pytanie czy ktoś to robił. Ile kosztują częci do naprawy? Czy moze lepiej zakupić całą używaną skrzynie?
Proszę o radę co począć. Nowy użytkownik wielkiej przestrzeni.

Zgadazm się z poprzednikiem, ale jeszcze koniecznie sprawdz olej w skrzyni.
Pozdr.

subratri 25-11-2007 22:30

synchro jest podwoje 3 i 4 bieg na jednym (dwostronne)
cena w oryginale 500 zeta
ja jezdze z rozwalonym :) problem jest jedenie przy wyprzedaniu, ale skrzynia i tak do zmiany wiec daje po zebach :)
wiec duzo lepiej kupic uzywke za 1200 czy 1500 sa czasami nawet z 3 miesieczna gwarancja
odrazu poczytaj o oleju
DEXTRON III i nie probuj eksperymentow z olejem przekladniowym bo ten eksperyment ja juz zrobilem :) nie dosc ze 2 razy drozej to jeszcze dwa razy gorzej :(

[ Dodano: 25-11-2007, 23:33 ]
a i jeszcze jak rozbierzesz skrzynie to pewnie jakies lozysko uszczelka i wyjdzie z tego 1000 plus robota :)
a co do mojego synchro to mam bardzo powazne przypuszczenia ze skrzynie rozwalil mechanik poprzedniego wlasciciela, ktos wymienil sprzeglo i do skrzyni dolal oleju przekladniowego i po wymieszaniu z oryginalnym dextronem poszlo a teraz slysze ze synchro to byl pierwszy element, slysze skrzynie coraz bardziej

piotr14758 26-11-2007 06:51

DEXTRON III jest syntetycznym olejem do automatycznych skrzyń biegów i nie powinno się go stosować do skrzyń manualnych chociaż VW takowy podaje w swojej specyfikacji. Ford już zaleca 70W/80. Synchronizator jest na 3 i 4 bieg ale może wystarczy wymiana samego pierścienia synchronizatora, bo to on najwięcej się zużywa (mosiądz). Numer VW tego pierścienia: 006 311 295 F , VW zaleca wymianę także koła zębatego 3-biegu 006 311 129 D.
Cały synchronizator ma numer: 006 311 301 A.
Co do oleju to jeszcze się zorientuję.

subratri 26-11-2007 08:31

jak ja szukalem oleju to wlasnie ford podawal DEXTRON III a WV mial zakodowany
ale ja wlalem przekladniowy i rano nie moge wrzucic jedynki, dopiero jak troche pojezdze to skrzynia zaczyna chodzic normalnie. w miare normalnie ale caly czas mam twarde biegi

D245 26-11-2007 17:31

Wlales za gesty - ja wlalem dosc rzadki uniwersalny przekladniowo/hydrauliczny stosowany np w skrzyniach automatycznych i serwach maszyn budowlanych i jest ok .
No ale jak bym mial kupic olej to bralbym dextronII.

subratri 26-11-2007 17:36

no wlasnie a ja wlalem przekladnie ELFA w katalogu ELFA byl do tej skrzyni ale w fordzie byl juz DEXTRON i teraz zgupialem czy przypadkiem nie II ale to jest w tabelach mozna sprawdzic, ja takowej nie mam pod reka

piotr14758 26-11-2007 17:49

subratri, miałeś rację co do oleju. VW zaleca ATF czyli DEXTRON III (przynajmniej dla silnika 2,8 z sharana). Co do innych silników forda to nie wiem dokładnie ale wynika z tego że też to samo. Trochę to dziwne bo ten olej jest olejem hydrauliczno-przekładniowym. Ale skoro tak ktoś to zaprojektował... no cóż.
Wracając do tematu, abmer, sprawdzałeś koszty części? Jeżeli nie to ja sprawdzę.

ps. DEXTRON II jest olejem mineralnym i nie powinien być mieszany z DEXTRONEM III. Widziałem już skrzynię automatyczną której właściciel chciał zaoszczędzić przy wymianie oleju i wlał II zamiast III.

subratri 26-11-2007 18:11

Cytat:

Napisał piotr14758
Wracając do tematu, abmer, sprawdzałeś koszty części? Jeżeli nie to ja sprawdzę.

gdybym mogl poprosic .. bardzo chetnie przeczytam te ceny, moze nie bedzie tak zle i bedzie sie oplacalo rozplatac skrzynie
wtedy przynajmniej bede mial pewnosc ze skrzynka bedzie OK i troche posluzy :)
i okazja w zainwestowanie w nowe narzedzia :fcp23


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.