Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Zakup Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303153)

maxpoll 18-11-2019 18:36

Zakup Ford Edge
 
Witam

Znalazłem na Otomoto ciekawą ofertę, Ford Edge na pełnym wypasie ze zdjęć widać wersja sport sprowadzony z Kanady, zmienione reflektory przednie LED razem ze zderzakiem EU z przeciwmgielnymi. O dziwo widać nawet na konsoli zmieniony jest także przełącznik świateł na ten europejski z przeciwmgielnymi.

No jak by nie patrzeć to albo okazja stulecia , piękna biała perła ze wszystkimi zewnętrznymi stylizacjami wersji SPORT w dodatku z europejskimi FLD ze świeżym rocznikiem i przebiegiem 17000km

ALE: wątpliwości duże mam gdyż jest to rocznikowo model z marca 2018 , ma jak widać ze zdjęć wszelkie rzeczy od SPORTA nawet siedziska, tylko dlaczego ta cena jest tylko 103900zł, no i dlaczego silnik jest 2.0 a nie jak według specyfikacji wg Vin autodna 2,7. Ponoć miał tylko zmieniany zderzak przedni i błotniki , a sprzedawca jak w mantrze powtarza że ten silnik był taki od początku.

Link do ogłoszenia : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rysiula 18-11-2019 20:07

Odp: Zakup Ford Edge
 
Bardzo fajnie przerobione titanium na sporta z felgami od vignale. Swoją droga, że to się spięło w takim budżecie!!!

Bump: No i chyba cena netto plus VAT?

Bump: Po VIN co wyszukuje?

kopson 18-11-2019 20:32

Odp: Zakup Ford Edge
 
Wykupiłeś raport VIN lub CARFAX, żeby sprawdzić, jakie były szkody i na jaką kwotę? Wtedy będziesz wiedział, czy to był tylko zderzak i błotnik, jak lubią wmawiać handlarze.
Poza tym zastanów się, za ile handlarz mógł kupił ten samochód, ile wyniósł go transport, jakie były koszty naprawy/wymiany elementów, by na koniec cena dla klienta była atrakcyjna i to z marżą handlarza! Może wtedy dojdziesz do ciekawych wniosków ...

Pitol321 18-11-2019 21:03

Odp: Zakup Ford Edge
 
12 czujników i brak automatycznego parkowania? - brak odpowiedniego przełącznika, jest tylko ASS i dezaktywacja przednich czujników...
Zastanawiające, ciekawe co jeszcze dołożono, a może nie działa lub działa połowicznie.

Podaj VIN to może któraś szklana kula coś znajdzie.

maxpoll 19-11-2019 06:21

Odp: Zakup Ford Edge
 
Cena do zapłacenia blisko 100 000zł i nie netto tylko brutto na fakturę marża.
Akurat przełącznik parkowania jet na miejscu jak widać na zdjęciu , w USA nie ma 3 przełączników jak w europie https://images93.fotosik.pl/77/5b81b146ce83f227.jpg
Wydaje mi się że to grubsza sprawa, bo w wykupionym aporcie w Autodna pod tym nr VIN widnieje faktycznie prawdziwa wersja SPORT 2.7 opisana jako EDGE 2.7l DOHC 4V DI GT GAS/FFV seria 55.
A po magicznym przyjeździe do Polski jest już fizycznie tylko silnik 2.0 i Pan sprzedawca telefonicznie stwierdza, że silnik nie był zmieniany.
Według mnie to albo silnik w Kanadzie szlak trafił i w polszcze się pokusili o taką przekładkę, co jest jeszcze nie najgorsze o ile zrobił by to ktoś z głową.
Albo co najbardziej podejrzewam, że cała buda jest inna a numer Vin inny.
Podam jego VIN 2fmpk 4ap9j bb 96298 , może jakiś mądrzejszy ode mnie ogarnie jaki w tym jest "myk"

danwit2 19-11-2019 07:54

Odp: Zakup Ford Edge
 
No pod tym nr VIN jak byk jest silnik 2.7 i wersja rzeczywisce SPORT. Z drugiej strony nie widziałem jeszcze Edga w wersji SPORT z Kanady lub USA z silnikiem 2.0. SPORT zawsze jest z silnikiem 2.7. Nie wiem jak jest z nowym modelem.

MAG 19-11-2019 08:37

Odp: Zakup Ford Edge
 
Cytat:

Napisał maxpoll (Post 3194717)
...
Według mnie to albo silnik w Kanadzie szlak trafił i w polszcze się pokusili o taką przekładkę, co jest jeszcze nie najgorsze o ile zrobił by to ktoś z głową.
...

Przekładka z V6 na rzędową R4? - - tam zapewne skrzynia jest inna, a do tego cała masa innych rzeczy z cała elektroniką na poczatek ...
zapomnij żeby to się komus chciało robić i żeby to było opłacalne ...

Masz pewność że VIN jest dokładnie od tego auta? Masz fotkę naklejki i zdjęcie pod maską?

rysiula 19-11-2019 09:18

Odp: Zakup Ford Edge
 
Po vin jak byk sport 2.7. Poproś o zdjęcie vin i silnika.

maxpoll 19-11-2019 12:29

Odp: Zakup Ford Edge
 
Widziałem wysłane zdjecie numeru VIN z podszybia , ale szczerze to nie byłem podczas gdy ktoś to zdjęcie robił na pewno na tym sprzedawanym aucie.
Ale duża ciekawość mnie bierze bo na zdjeciu z komory silnika widać dziwną osłonę górną chłodnicy, ten plastik nad chłodnicą . Jest on jakiś taki z kwadratowymi przejściami, inny niż we wszystkich Fordach Edge które dziś oglądałem. Ponadto jakoś dziwnie nisko jest zbiornik płynu wyrównawczego . No Zonk jakiś o co kaman
tu zdjecie tej komory silnika https://imagizer.imageshack.com/img922/5264/ZJmieB.jpg
Może ktoś odważny zadzwoni i się dopyta , bo ja już odpadam.

adiplus 19-11-2019 12:44

Odp: Zakup Ford Edge
 
po co drążyć temat, wał jak nic ....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.