Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Regeneracja reflektorów xsenonowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=110504)

duszek70 23-09-2010 13:41

Regeneracja reflektorów xsenonowych
 
Witam!

Zacznę może od tego, że użyłem funkcji szukaj, dzięki czemu już co nie co wiem, ale nie wszystko, więc proszę o nie odsyłanie mnie do tej opcji.

Mam już swojego wymarzonego Forda Mondeo 2.0 TDCI. Ma dość dobre wyposażenie bo to wersja Ghia. Jednak nie wszystko złoto co się świeci. Chciałem mieć w swoim aucie reflektory xsenonowe bo naczytałem się i naoglądałem jakie to jest o niebo lepsze światło. U mnie wręcz przeciwnie. Wiem, że muszę prawdopodobnie zregenerować odbłyśniki i wyczyścić klosze. Wiadomości zaczerpnąłem z naszego forum. Poza tym to jedna światełko świeci na jaśniej coś wpada w niebieski, a drugie tak normalnie.
Pytanie mam do klubowiczów z rejonu woj. opolskiego, gdzie można w tym rejonie dokonać takiej regeneracji reflektorów. Szukałem u googla, ale nic nie znalazłem. Może mieliście podobny problem i wiecie gdzie to u nas robią.

duszek70 24-09-2010 17:13

Odp: Regeneracja reflektorów xsenonowych
 
Panowie z rejonu opolskiego nie wiecie, gdzie można to zregenerować. Czyżby nie było u nas tych usług?

yarek 24-09-2010 18:00

Odp: Regeneracja reflektorów xsenonowych
 
Można we Wrocławiu. ale nie powiem ci gdzie bo nie pamiętam, a jeśli chodzi o Google, to właśnie tam znalazłem tą firmę. Załóż sobie nowe żarniki, to wtedy będziesz widział, czy nadal masz różnicę w świeceniu.Być może jeden był wymieniany, i dlatego jest różnica w świeceniu.

duszek70 24-09-2010 19:33

Odp: Regeneracja reflektorów xsenonowych
 
Czyli co...to nie koniecznie muszą być odbłyśniki?
Słabe światło to może być też z powodu żarnika?
Te światła to porażka! W moim poprzednim mondku ze zwykłymi reflektorami były o niebo lepsze.

yarek 25-09-2010 08:51

Odp: Regeneracja reflektorów xsenonowych
 
To mogą być odbłyśniki, ale i mogą być żarniki. Wymień żarniki, to będziesz wiedział czy jeszcze musisz zregenerować odbłyśniki.

MĄKA 25-09-2010 11:48

Odp: Regeneracja reflektorów xsenonowych
 
podepne sie do tematu tylko szukam takiego szpeca ale w szczecinie lub okolicach. moje xenonki maja nowe żarniki Philipsa i dalej swiecą kiepsko, a jak juz popada deszcz w nocy to katastrofa totalna jazda prawie po omacku. Czy na aż tak słabe światło może mieć wpływ to że nie działają mi spryski i reflektor nie jest na bieżąco czyszczący ?

yarek 25-09-2010 11:58

Odp: Regeneracja reflektorów xsenonowych
 
Prawdopodobnie masz zabrudzone od środka reflektory, no i wypalone odbłyśniki. Oddaj je do regeneracji, będziesz je miał jak nowe.

Zawika 25-09-2010 17:55

Odp: Regeneracja reflektorów xsenonowych
 
Panowie po co robicie bałagan na forum. Temat ksenonów został już opisany na wszystkie możliwe strony.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.