Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Gwarancja Ford Protect przy zakupie używanego focusa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122671)

rebarace22 12-02-2011 11:02

Gwarancja Ford Protect przy zakupie używanego focusa
 
Mam zamiar zakupic focus MK2 z ASO Forda korzystajac z oferowanej gwarancji ford protect dla samochodów używanych. Planuje zakup focusa z 2007 roku w dieslu (90KM badz 115 badz 109 ) - przebieg miedzy 70 - 90 tys km
Koszt gwarancji to 800 pln na rok/25 tys km lub 1500 pln na rok/50 tys km.
Gwarancja nie obejmuje wymiany sprzegla i filtra czastek stalych.
Czy ktos z forumowiczow korzystal z takiej opcji przy okazji zakupu uzywanego forda z ASO ??
Obawiam sie ze przy takim przebiegu padnie wlasnie sprzeglo dwumasowe wiec gwarancja bedzie i tak nie przydatna.

szmelcmax 17-02-2011 20:51

Odp: Gwarancja Ford Protect przy zakupie używanego focusa
 
Dwu masowe jest koło zamachowe a nie sprzęgło. Gwarancja na sprzęgło jest, ale oprócz tarczy jeżeli przypalona. A gwarancja Protect może być zawarta jeżeli auto nie przekroczy 1 roku. Chyba pomyliłeś z gwarancją 12. Ta też obejmuje dwu masę.

rebarace22 19-02-2011 13:13

Odp: Gwarancja Ford Protect przy zakupie używanego focusa
 
Chyba nie masz racji - dostałem warunki gwarancji Protect z salonu Forda dla samochodu 4 letniego akurat w moim przypadku. W tej gwarancji nie znalazlem ze obejmuje naprawe koła dwumasowego. Widocznie mowimy o innej gwarancji.

Koszt gwarancji 1 rok lub 25 tys km – 850 PLN

Koszt gwarancji 2 lata lub 50 tys km – 1500 PLN

Interesuje mnie jednak czy ktos skorzystal z takiej gwarancji i nie mial problemów z jej wyegzekfowaniem od ASO.

szmelcmax 19-02-2011 14:48

Odp: Gwarancja Ford Protect przy zakupie używanego focusa
 
Cytat:

Napisał rebarace22 (Post 1602268)
Chyba nie masz racji - dostałem warunki gwarancji Protect z salonu Forda dla samochodu 4 letniego

Rozumiem, że jest to jakaś specjalna gwarancja. Normalny Ford Protect jest do 100 lub 150 tyś przebiegu. I zarazem droższy. Ale auto musiało teoretycznie cały czas mieć jakąś gwarancję, a ty ją przedłużasz na nowych warunkach. A dwu masa rzeczywiście jest tylko w Gwarancji 12. Niestety nie podpowiem nic z praktyki bo nie korzystałem. Ale też się zastanawiam, czy nie wziąć G12.

rebarace22 19-02-2011 18:31

Odp: Gwarancja Ford Protect przy zakupie używanego focusa
 
Tak jest - ta gwarancja Ford protect to nic innego jak to ze ASO daje na auto ktore sprzedaje wlasnie ta gwarancje - nie konieczna musi byc jednak ciaglosc wczesniejszej gwarancji. Co ciekawe: mozna tez uzyskac gwarancje perforacyjna mimo ze wczesniej naprzyklad ona przepadla z winy poprzedniego wlasciciela.

Czy ta gwarancja G12 to nic innego jak przedluzenie gwarancji fabrycznej auta ??

szmelcmax 20-02-2011 10:48

Odp: Gwarancja Ford Protect przy zakupie używanego focusa
 
Cytat:

Napisał rebarace22 (Post 1602460)
Czy ta gwarancja G12 to nic innego jak przedluzenie gwarancji fabrycznej auta ??

Nie. To zupełnie co innego. Ma ograniczony zakres i można ją zawrzeć w każdym momencie jeżeli auto ma poniżej 10 lat i chyba 150 tyś przebiegu. Oczywiście musi przejść przegląd i ewentualne naprawy w ASO. Co do wyegzekwowania napraw na gwarancjach dodatkowych (po zakończeniu fabrycznej) spotkałem sporo negatywnych opinii. Ford lubi się migać. Dlatego też mam mieszane odczucia czy opłaca się taka inwestycja.

wojtbf1 20-02-2011 11:01

Odp: Gwarancja Ford Protect przy zakupie używanego focusa
 
Cytat:

Napisał szmelcmax (Post 1602786)
chyba 150 tyś przebiegu.

200 tyś. km......
Cytat:

Napisał szmelcmax (Post 1602786)
(po zakończeniu fabrycznej)

Cytat:

Napisał szmelcmax (Post 1602786)
mam mieszane odczucia czy opłaca się taka inwestycja.

Opłaca się tylko właśnie w takiej sytuacji..... bezpośrednio po gwarancji fabrycznej masz w aucie wszystko doprowadzone do porządku, kiedy chcesz uzyskać ją np. w sprowadzonym aucie to musisz najpierw przejść w ASO przegląd i naprawić wszystko co jest przez nich wykryte, u nich i na oryginalnych częściach,a to już są spore wydatki.....
Wiem, bo chciałem taką operację przeprowadzić u siebie, ale w końcu zrezygnowałem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.