Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122233)

MarioSz 10-02-2011 22:18

Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?
 
Niestety spalanie to okrutna prawda, nie mam kompa nie wiem ile wynosi średnie spalanie, ale jak zatankuje za 30 fulików to zrobie ok 100 mil. Faktem jest że na trasie 2 mil do pracy mam 7 skrzyżowań ze światłami. Mam również dobre wieści autko przeszło test MOT, czyli będzie dobrze:razz:

BIGDINOZAUR 12-03-2011 21:18

Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?
 
witam jeżdżę tym autkiem od 1,5 roku i jak na razie wszystko bezproblemowo.
Ja chyba posiadam całkowity unikat bo ten mondek jest w kombi
jadąc na szóstce przy 2200obr to około100 km/h na trasie około 1200 kw spalił 5.5 litra ale było to męczące

mkre5 13-03-2011 03:45

Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?
 
Ja jak przymierzalem sie do kupna mondka (jedynie benz) to wlasnie ten silnik mi odradzali ze wzgledu na duza awaryjnosc. 1,8 110km ze slaby a 125 km odpowiedni, lepszy by byl 2,0 145 ale akurat tego nie mialem pod reka. pozniej czytalem o tym 130 niby 5 km wiecej nic nie zdziala ale skoro kraza sluchy to lepiej sie nie ladowac.

brzozinho 26-03-2011 19:09

Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?
 
witam... mam takie mondeo od miesiac i rzeczywiscie spalanie w okolicach 10l/100km to niestety minus... poza tym auto spisuje sie dobrze, wiec oby jezdzilo...

KRZYCHU303 28-03-2011 14:04

Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?
 
Witam ... Posiadam takie 1,8 SCI od ponad roku. Sprowadziłem go osobiście z Bawarii od pierwszego własciciela. Przebieg miał 90.tys. km. Podczas powrotu do kraju spalił mi ok .10 l/100 km. Czytając fora w necie też nie znalazłem wielu pozytywnych opinii. Ale go wziąłem !!! W salonie FORDA twierdzili,że trudno o opinię negatywną ponieważ sprzedali ich w obronie krajowym kilkanaście sztuk. Ale nie są częstymi gośćmi na serwisie - tylko podstawowe sprawy :olej, płyny, tarcze, klocki, ... Ja ze swoim modelem nie miałem większych problemów. Żadnej poważnej awarii, a zrobiłem nim 2 spore wyjazdy - ponad 4 tys. km. Od początku tankuję tylko na dobrych stacjach a omijam podrzędne dystrybutory. Spalanie średnie przy trasach ( średnia prędkość 120 km/h + KLIMATRONIC ) to 11 l / 100 km.
Według mnie silnik ma bardzo dobre przyspieszenie i elastyczność, nawet przy 6-cio biegowej skrzyni i wersji KOMBI. Ogólnie rzecz biorąc jestem bardzo z niego zadowolony. Wcześniej miałem VW Passata 1,9 TDI - 116 KM - KOMBI 2001 rok.to byłem rozczarowany !!!!
OBY TAK DALEJ .....:one:

jareczek1980 28-03-2011 14:16

Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?
 
spalanie wysokie, u mnie przy takiej jezdzie pali max 8, myślełem ze spalanie jest niższe

MacieqZST 28-03-2011 14:19

Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?
 
Mało tego ja nie miałem takiego spalania, zimą owszem ale w mieście.

jacek_z78 01-05-2011 15:23

Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?
 
Witam.
Jeżdżę Mondeo MK3 1.8 SCi 130 KM od prawie roku. Rocznik 2003 Hatchback, dość bogate wyposażenie + webasto.
Chętnie nawiąże kontakty z innymi użytkownikami tego modelu. Skoro jest nas tak mało, warto dzielić się na bieżąco spostrzeżeniami. Może nawet warto się spotkać na jakimś zlocie.
Co do samego silnika, to nie mam zastrzeżeń. Po zakupie i wizycie w ASO Forda nastraszono mnie co do jego awaryjności i ciągłej jeździe przy zapalającej się kontrolce CHECK MOTOR. Wiadomo jak człowiek się wtedy czuje. A tu miła niespodzianka. Auto sprawuje się znakomicie, przyzwoite spalanie przy 6-cio stopniowej skrzyni. Kultura pracy silnika na wysokim poziomie, cichutki, prawie go nie słychać. Ceny części są droższe ale przy wymianach w układzie paliwowym, np: wymieniałem filtr paliwa (podgrzewany itp) 260 zł.
A co do rzadkości tego modelu, to owszem ale tylko u nas w Polsce. Za granicami kraju jest tego sporo.

Pozdrawiam i czekam na kontakty użytkowników tego motoru.

MarioSz 19-05-2011 18:05

Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?
 
Witam
I stało się, zapaliła się kontrolka CHECK MOTOR i to niedługo po przeglądzie MOT, ale po skasowaniu( odłączyłem akumulator) już się nie zapaliła. Czasami przy odpalaniu muszę dodać gazu, bo inaczej kręcę i kręcę... Po wypłacie odwiedzę mechanika ;), poza tym jeździ bez problemów.
Pozdrawiam

benek 19-05-2011 21:36

Odp: Silnik "1.8 16V SCi 130 KM" - co sądzicie o tym silniku ?
 
Cytat:

Napisał MarioSz (Post 1656713)
Witam
I stało się, zapaliła się kontrolka CHECK MOTOR i to niedługo po przeglądzie MOT, ale po skasowaniu( odłączyłem akumulator) już się nie zapaliła. Czasami przy odpalaniu muszę dodać gazu, bo inaczej kręcę i kręcę... Po wypłacie odwiedzę mechanika ;), poza tym jeździ bez problemów.
Pozdrawiam

Nie przejmuj się jak po odłączeniu aku się nie zapala to daj sobie spokój z mechanikiem , szkoda kasy. Takie błędy mogą się czasem pojawiać a szczególnie w Szkocji (czyt. wilgoć). Ja przez rok miałem tak dwa razy, ostatnio po przejechaniu ostrego zakrętu bardzo agresywnie. Po odłączeniu aku chek zgasł. Parę dni później napatoczył się kolega z Londynu z urządzeniem do odczytywania błędów i ich kasowania (często używa do swojego VW) i brak błędów pokazał. Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.