Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] 2,3 po wymianie szczotek w alternatorze - brak ładowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128233)

Przemek_PC 11-04-2011 09:17

2,3 po wymianie szczotek w alternatorze - brak ładowania
 
Zapaliła się kontrolka ładowania, szybka wymiana szczotek (razem z regulatorem) w alternatorze bez wyjmowania go, odpalenie auta, kontrolka zgasła. W czasie jazdy co jakiś czas kontrolka sobie na chwilę mrugnie. Nagle podczas jazdy zapala się ABS potem poduszka, przełączanie benzyna-gaz w końcu auto gaśnie. Próba odpalenia i już wiadomo, akumulator wyładowany. Podładowałem akumulator, odpaliłem silnik, miernik w dłoń i okazuje się, że mimo zgaszonej kontrolki ładowania (co jakiś czas mrugnie i być może to jest jakiś trop) ładowania nie ma. Gdzie leży przyczyna? Miał ktoś podobny przypadek?

mcqra 11-04-2011 09:21

Odp: 2,3 problem z alternatorem - brak ładowania
 
Sprawdź sobie styki w skrzynce z bezpiecznikami obok akumulatora. U mnie były powypalane końcówki kabli- wymiana całej skrzynki i polutowanie kabli od nowa- Śmiga do dziś!

daros 11-04-2011 12:33

Odp: 2,3 problem z alternatorem - brak ładowania
 
Cytat:

Napisał Przemek_PC (Post 1636002)
Gdzie leży przyczyna? Miał ktoś podobny przypadek?

Miałem to samo (wprawdzie mam tdi, ale zasada ładowania przecież ta sama)
Zgadzam się z kolegą ,,mcqra'', w skrzynce bezpieczników przy aku brak było styku na bezpieczniku blaszkowym 150A od ładowania. Któryś z poprzedników polutował wcześniej oczko od tego bezpiecznika, to się chyba utleniło i objawy jak u ciebie. Nowy bezpiecznik w serwisie - 25 zł, w Agromie - 1,20 zł (troszkę trzeba przygiąć bo jest dłuższy i zamiast oczka ma wsuwkę).
Pozdr.

Przemek_PC 11-04-2011 13:13

Odp: 2,3 problem z alternatorem - brak ładowania
 
No ale cały problem pojawił się po wymianie szczotek z regulatorem. Wcześniej ładowanie było a kiedy szczotki się skończyły kontrolka ciągłym światłem to zasygnalizowała. Zbieg okoliczności? Po wymianie szczotek nagle jakieś złącza przestały przewodzić? Bardziej skłaniam się ku uszkodzonemu regulatorowi mimo że nowy. Żeby się upewnić zmierzę jeszcze napięcie bezpośrednio na wyjściu z alternatora, w ten sposób wykluczę bądź potwierdzę problem z przewodami.

galo 18-04-2011 23:18

Odp: 2,3 po wymianie szczotek w alternatorze - brak ładowania
 
A czy regulatory napięcia mogą się różnić mocą diod, bo alternatory są chyba o trzech różnych mocach i może to jest przyczyna.

Przemek_PC 21-04-2011 09:08

Odp: 2,3 po wymianie szczotek w alternatorze - brak ładowania
 
Temat rozwiązany. Po wilgotnej nocy ładowanie powróciło, jeździłem przez tydzień z woltomierzem wpiętym w zapalniczkę i wszystko było ok. Jednak pewnego słonecznego poranka problem znów powrócił. Auto stało dwa dni i czekało na wolne moce przerobowe mechanika. Kiedy jechałem do mechanika ładowanie znów było. Wyjęliśmy jednak alternator (w 2,3 trochę zabawy, trzeba zdemontować filtr powietrza, wyjąć reflektor i trochę plastików) i zawiozłem go do regeneracji. Winowajcą okazał się komutator. Przy okazji wymienione zostały łożyska. Mimo że można szczotki wymienić bez wyjmowania alternatora nauczony doświadczeniem radzę jednak go wyciągnąć i naprawić go raz ale porządnie a nie na raty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.