Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie działa wyświetlacz LCD (radio, navi ...) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=217443)

potop 04-01-2015 19:37

Nie działa wyświetlacz LCD (radio, navi ...)
 
Witam

Mam problem z wyświetlaczem LCD radia i navi (dot mondeo mk4 2009r) - nie działa.
Żona zostawiła zapalone światło w środku samochodu na kilka dni.
Samochód jednak odpalił, natomiast wyświetlacz LCD (radio, navi, itd.) jest wyłączony i nie można go włączyć w żaden sposób, sprawdziłem bezpiecznik jest OK, trochę doładowałem akumulator ale nie pomogło.
Objaw jest taki jakby radio nie miało zasilania.

Co to może być?

Z góry dzięki za pomoc

leszcz 04-01-2015 19:47

Odp: Nie działa wyświetlacz LCD (radio, navi ...)
 
odpinałeś ako ?
Jeśli nie to spróbuj czasami pomaga .

potop 04-01-2015 19:51

Odp: Nie działa wyświetlacz LCD (radio, navi ...)
 
Witam

Odpinałem na parę minut, może z 5 - 10 min, też nie pomogło, a może za krótko.

jaceks 04-01-2015 20:07

Odp: Nie działa wyświetlacz LCD (radio, navi ...)
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ogólnie lipa, jeśli masz radio z feralnego okresu to możesz je za darmo wymienić za granicą. w polsce to droga przez męke.
serwisy naprawiają to za ok. 500zł

potop 05-01-2015 12:47

Odp: Nie działa wyświetlacz LCD (radio, navi ...)
 
Macie jeszcze jakieś pomysły, co może być przyczyną tej sytuacji.

Bump: A może jest to za niski poziom naładowania akumulatora???, nie mam już pomysłu, a wyjęcie radia to jest porażka i chciałbym to zrobić w ostateczności.

jaceks 05-01-2015 21:38

Odp: Nie działa wyświetlacz LCD (radio, navi ...)
 
za radiem jest jeszcze jeden bezpiecznik, ale serio podejrzewam że masz blaupunkta z wadliwej serii która pada na amen po odłączeniu akumulatora.
wyjecie radia to 5 minut jak masz wprawe, lub 15 gdy to twój "pierwszy raz".
potrzeba klucza torx, i starej barty bankomatowej oraz troche siły i wyczucia.

flower91 07-01-2015 20:06

Odp: Nie działa wyświetlacz LCD (radio, navi ...)
 
Ja mam akurat ten sam problem w moim focusie. Byłem z tym u elektryka zaśpiewał mi 500 zł na allegro naprawa kosztuje 400 ale podjechałem do serwisu, mistrz powiedział że zobaczy co da się zrobić. Do piątku ma mi dać odpowiedz może sie uda wymienić na gwarancji.

potop 08-01-2015 18:07

Odp: Nie działa wyświetlacz LCD (radio, navi ...)
 
Daj znać jaka była przyczyna i ile poszło na to kasy.

Dzięki za odpowiedz

flower91 10-01-2015 17:36

Odp: Nie działa wyświetlacz LCD (radio, navi ...)
 
Podobno uszkodzony procesor, niestety nie wymienią. Ale załatwiłem sobie to samo za 500 zł więc nie jest tak źle. Naprawie stare i jeszcze będę mógł sprzedać (;

FM18tdci 16-01-2015 09:23

Odp: Nie działa wyświetlacz LCD (radio, navi ...)
 
Witam.
Od kilku dni mam awarię radia z nawigacją Blaupunkt NX.

Objawy (widoczne na załączonym filmiku):
- samoczynne wyłączanie i włączanie się ekranu radia (radio, CD grają)
- samoczynne wyłączanie i włączanie się radia (nie działa radio, CD oraz przyciski funkcyjne).
- blokowanie przycisków funkcyjnych (nawiew, temperatura, cli mate, Max , wentylator) przy działającym radiu
- posamoistnym wyłączeniu z pozycji grającego radia samoczynne włącznie w opcji CD

Video
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Podjęte działania
Nie pomogło odpięcie akumulatora na pół godziny. Akumulator nowy wymieniony 3 miesiące temu.
Trzech niezależnych elektryków oraz pobliskie ASO po powyższych objawach twierdzą, że to usterka radia i nie podejmą się naprawy (również ASO tego nie naprawia – przy podobnym przypadku w ubiegłym roku wymienili sztuka za sztukę na gwarancji – co mnie niestety nie dotyczy).
Dotychczasowe diagnozy - wymienić radio.

Prośba
Proszę o namiary na sprawdzone, solidne i pewne firmy/speców, które/którzy podjęliby się naprawy panelu bez jego dewastacji i za rozsądne pieniądze (poniżej 1 tys. zł). Okolice Lubina, Legnicy, ewentualnie Wrocławia.

Ciekawostka:
Ponoć koszt nowego panelu/radia w ASO = 17 tysięcy złotych jak powiedział mi pracujący w serwisie znajomy - prawda li to?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.