Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Klimatronik nastawianie siły nadmuchu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=116579)

markopolus 05-12-2010 21:17

Klimatronik nastawianie siły nadmuchu
 
na klimatroniku nastawiam siłę nadmuchu na powiedzmy połowę a za chwile sam zmienia siłę do góry bądź do dołu dziś np jadę- silnik 90* ustawiam siłę nadmuchu na okolicę połowy,temperatura nastawiona na 24* po chwili okazuje się, że zmniejszył nadmuch do minimum mimo tego,że w samochodzie zimno wiec ponownie ustawiam na połowę a po chwili on dmucha na maxa . ****ica mnie bierze z tym dziadostwem . poprzednio w passacie miałem prawie identyczny klimatronik i nie świrował tak . dodam jeszcze,że to samo jest z dmuchawą przednią i tylną. u was też tak jest ? oczywiście funkcją auto wyłączona.

maczopr 05-12-2010 21:24

Odp: klimatronik nastawianie siły nadmuchu
 
u mnie jest to samo ... normalna lipa jakas z tym badziewiem :)

Pacific tdi 05-12-2010 21:25

Odp: klimatronik nastawianie siły nadmuchu
 
Nie. Przy ustawieniu ECON nie ma prawa zmienić siły nadmuchu. Odczytaj błędy z klimatronica.

muflon137 05-12-2010 21:36

Odp: klimatronik nastawianie siły nadmuchu
 
u mnie climatronic podobnie świruje....

markopolus 05-12-2010 21:47

Odp: klimatronik nastawianie siły nadmuchu
 
błędów nie ma żadnych

RafałB 06-12-2010 08:26

Odp: klimatronik nastawianie siły nadmuchu
 
Z tego co wiem tak ma być nawet na ECON...jak jest zimny silnik to będzie dmuchał słabiej,potem mocniej...u mnie to samo.Jak mam AUTO i jest zimny to dmucha na 2 kreski,jak złapie 70 stopni to wali na maksa aż do nagrzania wnętrza i potem spada szybkość...

Przemek_PC 06-12-2010 08:54

Odp: klimatronik nastawianie siły nadmuchu
 
Priorytetem jest nagrzanie silnika a nie wnętrza samochodu, dopiero po nagrzaniu silnika dmuchawa wchodzi na wyższe obroty i jest jak najbardziej sensowne działanie. Ale takie falowanie obrotów dmuchawy ze skrajności w skrajność to rzecz dziwna. Nie wiem jakie różnice są w kilmatroniku między mk1 a mk2 ale u mnie w mk1 to o czym piszecie nie występuje.
A różnica między ECON a AUTO jest jedynie taka, że na ECON nie pracuje sprężarka co przy obecnych temperaturach i tak nie ma znaczenia bo na AUTO też pracować nie będzie.

oldamo 06-12-2010 08:55

Odp: klimatronik nastawianie siły nadmuchu
 
U mnie tak samo skacze z siłą nadmuchu. Wystarczy ustawić HI i tego nie ma.

RafałB 06-12-2010 09:07

Odp: klimatronik nastawianie siły nadmuchu
 
Sprężarka sie nie załącza - wiadomo,a siła nadmuchu (poza ustawieniem LO i HI )jest regulowana automatycznie w MK2 przynajmniej...

Przemek_PC 06-12-2010 13:01

Odp: klimatronik nastawianie siły nadmuchu
 
Bo na HI nie działa regulacja temperatury tylko dmucha na pełnym otwarciu klapy nagrzewnicy co na zimnym silniku nie jest dobrym pomysłem bo dodatkowo ochładza płyn chłodzący.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.