Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Metaliczny dżwięk (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78131)

Arek-ST 06-09-2009 18:46

Metaliczny dżwięk
 
Podczas rozruchu samochodu po nocy[TDCi-2004]słychać metaliczny dzwięk po kilku sekundach ustaje.Co to może być, może pasek ,może jakaś rolka?Proszę o pomoc.

kiri1117 06-09-2009 18:53

Odp: Metaliczny dżwięk
 
Arku uprzedze SUPER MODERATORA Tomiscorpio..."opcja szukaj , a nie zakladasz 50000000 tys temat o tym samym"

Z tego co czytalem to Dwumasa... Ale niech sie inni wypowiedza

thermalfake 06-09-2009 19:40

Odp: Metaliczny dżwięk
 
Zanim któryś z mechaników albo forumowiczów to stwierdzi, że na bank do wymiany koło dwumasowe weź sciągnij rozrusznik i pomierz jaki jest luz wzdłużny na kole (poprzeczny też może wystąpić), przebiegiem się nie sugeruj
sprawa nr 2 jak gaśnie foka i czy jest zmiana w stosunku do czasu zaraz po zakupie, no twardszy odgłos albo tak samo nieco metaliczniej gaśnie
sprawa nr 3 czy są odczuwalne coraz mocniejsze wibracje/drgania na pedale sprzęgła
sprawa nr 4 osłuchaj dobrze okolice alternatora w momencie rozruchu
sprawa nr 5 sprawdź napinacz paska wieloklinowego

cezarg1410 06-09-2009 22:41

Odp: Metaliczny dżwięk
 
Ludzie... jak to moze byc dwumasa skoro dzwoni mu tylko po dlugim postoju. Jak dwumasa daje o sobie znac to dzwoni po ROZGRZANIU silnika przede wszystkim przy rozruchu...
Moze popychacze zaworowe?

Jester 06-09-2009 22:47

Odp: Metaliczny dżwięk
 
Kolego, nie tak nerwowo. U mnie dwumasa podzwania sobie co rano, a później jej przechodzi. Czasem szczęknie sobie przy gaszeniu. Nie zawsze objawia się po rozgrzaniu.

thermalfake 06-09-2009 23:35

Odp: Metaliczny dżwięk
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1240152)
Kolego, nie tak nerwowo. U mnie dwumasa podzwania sobie co rano, a później jej przechodzi. Czasem szczęknie sobie przy gaszeniu. Nie zawsze objawia się po rozgrzaniu.

Dokładnie.... życzymy więcej spokoju

Vadero 06-09-2009 23:36

Odp: Metaliczny dżwięk
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1240152)
Kolego, nie tak nerwowo. U mnie dwumasa podzwania sobie co rano, a później jej przechodzi. Czasem szczęknie sobie przy gaszeniu. Nie zawsze objawia się po rozgrzaniu.

i jest to normalne?
Bo też własnie słyszę sobie rózne dźwięki dwumasy na zimnym i przy gaszeniu...

Jester 07-09-2009 09:41

Odp: Metaliczny dżwięk
 
Wg mnie normalne. Skoro nowa dwumasa ma luzy to może wydawać różne dźwięki. No może poza szczęknięciem, które świadczy o maksymalnym ugięciu sprężyn albo uderzeniu wewnętrznej części o korpus (spore luzy).

CIABAH 07-09-2009 19:21

Odp: Metaliczny dżwięk
 
ja mam metaliczne odlgosy rano po calonocnym staniu na dworzu najprawdopodobniej to dwumasowka bo sprzeglo sie troche slizga i wysoko lapie wiec wszytskie objaowy na dwumase no i sprzeglo, nie sprawdzalem tego paska wielokilnowego , i podobno to tez moze byc jakies sprzeglo alternatora gdzies wyczytalem ,,, ciezko ocenic a wymiania 2masowki i sprzegla to w moim przypadku ponad 2.tys zl

bargus 08-09-2009 01:07

Odp: Metaliczny dżwięk
 
Panowie siejecie tutaj panikę o dwumasówce, a to moźe być tylko pasek wieloklinowy. Ja miałem dokładnie takie objawy (benzyniak) -zmieniłem pasek i już rok jeżdżę i tego "metalicznego dźwięku" nie słyszałem. Także polecam się szczególnie nie martwić i zacząć od sprawdzenia paska wieloklinowego i napinacza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.