Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182562)

majsterus_nt 20-05-2013 22:01

Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
czy ktoś to robił?
wkurza mnie nie miłośiernie wciskanie sprzęgła przy odpalaniu.
Wyłącznik jest sprzęgnięty z komputerem, podowiadaczem aby zmienić bieg, podczas jazdy gdy sygnalizuje wrzucenie kolejnego biegu, gdy wcisnę sprzęgło, gaśnie podpowiadaczka, ale na chwilę.

Upierdliwe brzęczenie niezapiętych pasów już popsułem....ale to był beznadziejny uprzykrzający życie wynalazek.. teraz jest cisza..

xywameg 21-05-2013 07:24

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Brzęczenie pasów też mnie denerwuje ale odkąd zapłaciłem stówkę za niezapięte pasy doceniłem natarczywość tego brzęczka. Nawet na wiosce go nie dezaktywuję jak zobaczyłem że miśki stoją za przystankiem PKS i łapią wszystkich za wszystko nawet jak ludzie przejeżdżają ze sklepu do sklepu 100m a między nimi miśki .Zapinam zawsze . Co do sprzęgła po prostu patrz na drogę nie na zegary będzie zdrowiej i może nawet bezpieczniej, a odpalać silnik ze wciśniętym sprzęgłem jest dużo zdrowsze dla rozrusznika.

majsterus_nt 21-05-2013 07:31

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
a widzisz, nie zauważyłem oszczędności w produkcji nawet tutaj. :D
Słabszy rozrusznik = odpalanie ze sprzęgłem.

Jest to nieznośne zwłaszcza zimą, gdy trzeba odpalić auto i odśnieżyć, to trzeba wsiąźć i nanieść śniegu do środka.
Wszystkie rozwiązania fodorwskie są any egronomiczne, tylko nie wiem dlaczego...

Jężdże z pasami, ale czasami ruszam bez i wtedy dzwoniło...dzwoniło bo już się popsuło :)

Ręce mi opadają z tym fordem.....

zombie6 21-05-2013 07:40

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2015731)
a widzisz, nie zauważyłem oszczędności w produkcji nawet tutaj. :D
Słabszy rozrusznik = odpalanie ze sprzęgłem.

Jest to nieznośne zwłaszcza zimą, gdy trzeba odpalić auto i odśnieżyć, to trzeba wsiąźć i nanieść śniegu do środka.
Wszystkie rozwiązania fodorwskie są any egronomiczne, tylko nie wiem dlaczego...

Jężdże z pasami, ale czasami ruszam bez i wtedy dzwoniło...dzwoniło bo już się popsuło :)

Ręce mi opadają z tym fordem.....

Przecież wszędzie tak jest, zawsze zaleca się nawet w instrukcji do każdego auta wciśnięcie sprzęgła przy odpaleniu - tak jest zdrowiej dla auta, a nie od razu słabszy rozrusznik...., piszczy podobnie w każdym samochodzie jak nie masz pasów, masz podobne zalecenia zmiany biegów itd. więc o co ci chodzi ? sprzedaj Forda jak cię wkurza i kup inną markę z takimi samymi lub gorszymi przywarami :619:

majsterus_nt 21-05-2013 07:43

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Weź przestań, w nowym aucie??
rozumiem w 10 letnim to sobie mogę deptać sprzęgło. Ale nie w nowym prosto z salonu.

zombie6 21-05-2013 07:49

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2015739)
Weź przestań, w nowym aucie??
rozumiem w 10 letnim to sobie mogę deptać sprzęgło. Ale nie w nowym prosto z salonu.

W każdym aucie odpalałem przy wciśniętym sprzęgle - ZAWSZE !, więc w pale mi się nie mieści by wciśnięcie sprzęgła było takim problemem g:DD Wręcz boki zrywać można przy twoich postach :D

Grinch 21-05-2013 08:50

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Co prawda juz dawno to bylo, ale z tego co pamietam to na nauce jazdy mowili zeby odpalac z wcisnietym sprzeglem :P Dla zwyklego odruchu i bezpieczenstwa :).

zombie6 21-05-2013 08:53

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał Grinch (Post 2015770)
Co prawda juz dawno to bylo, ale z tego co pamietam to na nauce jazdy mowili zeby odpalac z wcisnietym sprzeglem :P Dla zwyklego odruchu i bezpieczenstwa :).

Dokładnie, a majsterus_nt ujada jakby miał tonę węgla przy odpaleniu zrzucić :mrgreen: To jest już nic innego szukanie problemów na siłę :P

majsterus_nt 21-05-2013 09:18

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
dodam jeszcze jedno TOTALNIE BEZNADZIEJNE rozwiązanie:
podjeżdżasz wieczorem, nie chcesz aby ktokolwiek widział, że jesteś w aucie, wyłaczasz światła, ok są automatyczne, świecą sie dalej...wyłączasz silnik a tutaj dalej się światła świecą....i nie można ich wyłączyć

podobnie przy otwieraniu auta, zapalają się światła....na co to komu??????
bezsens totalny, ale żeby to jeszcze można było wyłączyć, nie można.
Filozofia forda to filozofia kretynów.

nori76 21-05-2013 09:22

Odp: Odłaczenie wyłacznika na sprzęgle
 
Cytat:

Napisał majsterus_nt (Post 2015780)
Filozofia forda to filozofia kretynów.

Taaa, woda na młyn malkontentów z 10letnich "bryk"! Och jak to dobrze było kiedy auto miało 4 koła i kierownicę, po co te wynalzki co teraz montują.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.