Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana baterii w kluczyku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91130)

Leonzaw 08-02-2010 01:23

Wymiana baterii w kluczyku
 
po prawie 2 latach bateryjka dała znać na Conv+ że czas na wymianę ... czy ktoś wymieniał już w swoim kluczyku czy jakaś specjalna technika jest potrzebna (np. szybko, ograniczony czas na wymianę, ) czy po prostu można spokojnie wyciągnąć kupić taką samą i wymienić bez ryzyka rozkodowania czy czegoś w tym stylu

jvc 08-02-2010 08:59

Odp: Wymiana baterii w kluczyku
 
Leonzaw ja może nie wymieniałem ,ale wyciągałem jakiś rok temu bo wpadł mi pilot do wiadra z wodą :P .Na szczęście nic się nie stało ,wyciągnąłem baterię ,wysuszyłem i jest dobrze ,nic się nie rozkodowało,choć ktoś tam wspominał żeby wyciągać na nie zbyt długi czas baterię, nie wiem jaki masz kluczyk ,ja mam taki chowany w pilot , w razie problemów z rozebraniem pisz ,damy radę :one:

wesmond 08-02-2010 10:58

Odp: Wymiana baterii w kluczyku
 
Ja już baterię wymieniłem i..... nie działa.
Co ciekawe używając drugiego kluczyka (taki sam tylko że nowy :) ), wszystko działa nawet ten z wymienioną baterią. Niestety dziś rano nawy kluczyk został w dmu a ja otwierałęm ręcznie mondasa.
Czy w MKIV programuje się jakoś kluczyk?

jvc 08-02-2010 11:45

Odp: Wymiana baterii w kluczyku
 
Chyba coś jest o tym w instrukcji

juras25 08-02-2010 12:19

Odp: Wymiana baterii w kluczyku
 
Instrukcja nic nie mówi o programowaniu kluczyka po wymianie baterii.

jvc 08-02-2010 13:15

Odp: Wymiana baterii w kluczyku
 
Patrzyłeś w instrukcji MK4 ?

edit:

Programowanie nowego pilota
zdalnego sterowania
1. Włóż kluczyk do włącznika zapłonu.
2. Przełącz kluczyk z położenia 0 do II, a
następnie z powrotem do położenia 0
cztery razy, w krótkich odstępach czasu
(co około sekundę).
3. Wyjmij kluczyk z włącznika zapłonu i
naciśnij dowolny przycisk na pilocie
zdalnego sterowania.
4. Ponownie włóż kluczyk i obróć do
położenia II, a następnie 0. Wyjmij kluczyk
i sprawdź działanie pilota zdalnego
sterowania, aby upewnić się, że
programowanie zostało ukończone
pomyślnie.

Leonzaw 08-02-2010 13:58

Odp: Wymiana baterii w kluczyku
 
hhmmm a jeżeli ktoś nie ma włącznika zapłonu?? ... chyba będę musiał podjechać do ASO bo nie chce ryzykować .. co prawda u nich bateria będzie kosztowałą z 5x tyle co u zegarmistrza ale nie będzie problemów z ewentualnym kodowaniem.

lisec 08-02-2010 14:04

Odp: Wymiana baterii w kluczyku
 
Cytat:

Napisał Leonzaw (Post 1356980)
hhmmm a jeżeli ktoś nie ma włącznika zapłonu?? ... chyba będę musiał podjechać do ASO bo nie chce ryzykować .. co prawda u nich bateria będzie kosztowałą z 5x tyle co u zegarmistrza ale nie będzie problemów z ewentualnym kodowaniem.

jaki włącznik zapłonu chodzi o stacyjkę ona jest włącznikiem zapłonu

ernestpierwszy 08-02-2010 14:19

Odp: Wymiana baterii w kluczyku
 
A jak ktoś ma przycisk FordPower to można coś przekręcić w stacyjce? Tam się tylko wkłada ten kluczyk jak padnie bateria. Nic się nie przekręca...
Czyli pkt 2 od JVC odpada Przełącz kluczyk z położenia 0 do II, a następnie z powrotem do położenia 0 cztery razy, w krótkich odstępach czasu (co około sekundę).

Strona 143 instrukcji obsługi: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Leonzaw 08-02-2010 14:24

Odp: Wymiana baterii w kluczyku
 
a nie wiem nigdy tego nie używałem ... a szczerze powiedziawszy myślałem że tam jest tylko zaślepka

muszę dziś wypróbować


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.