Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2011-2014] Czy ELM 327 Bluetooth może rozładować akumulator? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224390)

fanatyk81 07-05-2015 12:19

Czy ELM 327 Bluetooth może rozładować akumulator?
 
WItam
Auto stało w bezruchu 16 dni. Po tym czasie padł akumulator. 3,9V wskazał miernik. Oczywiście brak możliwości otworzenie drzwi z pilota itd.
Czy wpięty ELM327 Bluetooth pobiera prąd cały czas?

Robiłem wstępne pomiary ale ponoć wszelkie systemy odłączają się po nawet 50minutach(ASO mnie poinformowało) - jest to czasochłonne wiec wcześniej pytam. Bez wpiętego ELM'a kiedyś stał 2 tyg i to na mrozie i nie miałem problemów. Dzisiaj posprawdzali po swojemu i mówia ze jest OK. Jedna myśl to ten ELM.

siebek 07-05-2015 15:54

Odp: Czy ELM 327 Bluetooth może rozładować akumulator?
 
Tak, większość ELMów pobiera cały czas prąd. Zasilanie na ODBII nie jest odłączane, tak jak to się dzieje z resztą systemów.

Widziałem ELMy na bluetooth wyłączające się po jakimś czasie bez połączenia z żadnym urządzeniem, ale były dużo droższe od chińskich zabawek.

fanatyk81 07-05-2015 17:03

Odp: Czy ELM 327 Bluetooth może rozładować akumulator?
 
Dzięki;)
Sprawdze dla pewności jutro jaki to pobór ma.

fanatyk81 08-05-2015 18:48

Odp: Czy ELM 327 Bluetooth może rozładować akumulator?
 
ELM w spoczynku pobiera mi 20mA w momencie kiedy połączy się z Torqueiem to robi się z tego ponad 800mA. Po wyjściu z programu pobór spada.
W zasadzie problem był bo przed wizyta w ASO stwierdziłem pobór ponad 1A przy wylaczonych odbiornikach.
Aso naladowalo akumulator i pobór wyniósł 0,00A. Czyżby przewentylowanie samochodu rozwiazalo problem? Mając ograniczone zaufanie sprawdziłem ponownie pobory. Rzeczywiście pojawiło się 0,00 po 15minutach(wcale nie po 50 jak wspomniał Pan w ASO)

Więc nie wiem co było przyczyną większego poboru prądu. Problem rozwiązał się albo po przewietrzebiu auta, albo po naladowaniu akumulatora w ASO.

Atlis 08-05-2015 18:53

Odp: Czy ELM 327 Bluetooth może rozładować akumulator?
 
Ja jak nie używam ELM, to go wyjmuję z OBD, bo zauważyłem, że aku wysysa. Pozatym aku do start&stop szybciej się samowolnie rozładowywuje, więc pewnie 16 dni było zadużo.

fanatyk81 08-05-2015 19:02

Odp: Czy ELM 327 Bluetooth może rozładować akumulator?
 
Teraz i ja wyciągam bo coś czuję że 20mA może być nie koniecznie cały czas. A może sąsiad mi ciągnie dane😉 Nie mam start/stop. Aku ma 60Ah


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.