Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] samodzielna wymiana uszczelki pod głowicą (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142296)

fajfer29 24-10-2011 22:50

samodzielna wymiana uszczelki pod głowicą
 
Witam zabrałem się sam za wymianę uszczelki pod głowicą. Mam pytanie czy trzeba odkręcać kolektory żeby ściągnąć głowice czy zejdzie razem z nimi i czy wie ktoś z jakim momentem dokręcać głowicę z góry dziękuję za każde porady

taxidriver 25-10-2011 08:22

Odp: samodzielna wymiana uszczelki pod głowicą
 
Z tego co pamiętam masz do dokręcenia wszystko w okolicy, oraz parę metrów wody do porozpinania. Momenty i inne takie znajdziesz w autodacie lub na uszczelce w karcie produktu.

fajfer29 25-10-2011 20:35

Odp: samodzielna wymiana uszczelki pod głowicą
 
autodaty nie mam a w uk na uszczelkach nie ma opisu wiec mam lipę dlatego pytam, a że kupiłem cały zestaw uszczelek wiec jeszcze uszczelniacze zaworowe wymienię, więc miał bym prośbę jednak o te momenty dokręcania bardzo był bym wdzięczny pozdrawiam

djibiza 25-10-2011 23:59

Odp: samodzielna wymiana uszczelki pod głowicą
 
autodatę znajdziesz na nie jednym "chomiku" w necie. Wątpię by ktoś Ci podał tu momenty itp

fajfer29 26-10-2011 01:19

Odp: samodzielna wymiana uszczelki pod głowicą
 
mam już głowicę w rękach teraz mam pytanie czy planowanie głowicy jest zawsze obowiązkowe i jak naprawdę to wygląda w praktyce dziękuję za zainteresowanie moim tematem

ryju1468 26-10-2011 04:10

Odp: samodzielna wymiana uszczelki pod głowicą
 
2 załącznik(i)
witam nie wiem czy ci cos pomoze

toronto 26-10-2011 08:34

Odp: samodzielna wymiana uszczelki pod głowicą
 
Widzę, że zabrałeś się za robotę, którą robią ludzie mający jakieś doświadczenie w temacie. Jesli chodzi o planowanie głowicy to w większości przypadków jest to robione. Wszystko jest uzależnione od tego jak wygląda gładź na niej i co było przyczyną, że ją wymieniasz. Jeżeli ma tzw "wżery" to będzie to konieczne. Planowanie to inaczej "szlifowanie-ścieranie" głowicy w spośób precyzyjny. Mechanicy sami tego nie robią, lecz wożą głowicę do fachmanów mających odpowiedni sprzęt . Nie piszesz dlaczego to robisz, a może Twoja awaria to nie uszczelka, a pęknięta głowica?

fajfer29 26-10-2011 22:33

Odp: samodzielna wymiana uszczelki pod głowicą
 
wymieniam uszczelkę ponieważ szybkie przegrzewanie się silnika pierwszy raz miałem jak wracałem z Polski gdzieś w Anglii jechałem pod wielka górę gaz w desce 6 bieg i nagle temperatura 120 i rośnie wiec zwolniłem i wróciło do normy dojechałem szczęśliwie i miesiąc potem gdzieś mi się spieszyło przydusiłem na obwodnicy i moment 130 stopni i tak z przerwami dokulałem się do domku. Pompę wody sprawdziłem więc uważam że to uszczelka. Na głowicy wżerów nie widać gładź jest ładna ale nie wiem czy te wżery tak łatwo sprawdzić co do pękniętej głowicy, mam nadzieję że nie bo sprawdzić pewnie się nie da utkwiłem na rozpinaniu zaworów żeby przy okazji uszczelniacze wymienić, nawet nie wiem jak się do nich dobrać dziękuję za momenty o to mi chodziło więc działam dalej

tom.jan 27-10-2011 11:39

Odp: samodzielna wymiana uszczelki pod głowicą
 
Witam.Planoj glowice, w wiekszosci przypadkow ,nawet jak wyglada ladnie to jest pokrzywiona.Nie sa to wielkie wartosci,ale wystarcza aby wywalilo uszczelke po raz drugi.Wystarczy frezarka i jakies dobre narzedzie.To nie jest wielka filozofia.U mnie szef bierze ok 20-30 funtow , wzaleznosci od stanu ,wielkosci, czy jest umyta czy u****......Pozdrawiam

Pacific tdi 27-10-2011 20:53

Odp: samodzielna wymiana uszczelki pod głowicą
 
Zawsze jest krzywa. Tylko raz mniej, a raz więcej. Dziwi mnie jednak, że nie zdiagnozowałeś dokładnie a na podstawie wskaźnika temp. wymieniasz uszczelkę. Mógł sie nawet termostat przywiesić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.