Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2004-2008] AUDIO czy to będzie dobry zestaw?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108980)

pawelolszewski 04-09-2010 11:20

AUDIO czy to będzie dobry zestaw??
 
Witam wszystkich

Mam fokusa kombi FII i chce sobie złożyć nowe audio.

Co myslicie o takim zestawie:
Głośniki przód - HiFONICS TX-6.2C
Wzmacniacz – Mac Audio ZX4000
Subwoofer – Rockford Fosgate P2D28

Będę wdzięczny za odpowiedz no i jakieś podpowiedzi)

maciek911 04-09-2010 15:42

Odp: AUDIO czy dobrze kombinuję??
 
Popraw temat na bardziej szczegółowy :)

Fietkus3000 06-09-2010 13:26

Odp: AUDIO czy to będzie dobry zestaw??
 
Co do sprzętu to jest spoko tylko że czeka cię chyba trochę rzeźbienia lub dobór odpowiednich dystansów da ci to wtedy większa pojemność akustyczną puszki drzwi co będzie lepsze dla dźwięku z tych głośników TX-6.2C. Co do wzmacniacza Mac Audio ZX4000 powinien on być dopasowany do głośników a ten jest za mocny do tych głośników (ostatecznie może być) - powinno być tak jeśli wzmacniacz na 1 kanał ma moc 100 W RMS to głośnik powinien mieć moc 150W RMS. czyli głośnik powinien mieć 0,5 raza więcej mocy RMS niż wzmacniacz na 1 kanał, bierz pod uwage też na ile kanałów i jak podłączysz głośniki.

Co do głośnika basowego to moze i dobry ale polecam skrzynię SONY X-pload model o wartości około 400 złotych i mocy około 400 W RMS niż takie małe coś, chyba że zależny ci an miejscu i będziesz to gdzieś montował w ścianie bocznej bagażnika. Nie wiem ale daj znać jak ty to robisz.

pawelolszewski 06-09-2010 22:19

Odp: AUDIO czy to będzie dobry zestaw??
 
Dystanse mam już zakupione..dodam że drzwi też będę wygłuszał.
Więc wzmacniacz może być za mocny??hmm to znaczy że szukać czegoś słabszego??

Co do suba to chciałem właśnie 8 cali żeby schować go pod podłogą w bagażniku we wnęce na koło(focus kombi), znalazłem nawet opis chyba z audi jak to zrobić więc powinno dać radę:)

Iwo 07-09-2010 22:29

Odp: AUDIO czy to będzie dobry zestaw??
 
Cytat:

Napisał Fietkus3000 (Post 1502997)
Co do wzmacniacza Mac Audio ZX4000 powinien on być dopasowany do głośników a ten jest za mocny do tych głośników (ostatecznie może być) - powinno być tak jeśli wzmacniacz na 1 kanał ma moc 100 W RMS to głośnik powinien mieć moc 150W RMS. czyli głośnik powinien mieć 0,5 raza więcej mocy RMS niż wzmacniacz na 1 kanał

Łojezu... co Ty wypisujesz ?! :/
Po pierwsze skąd pogląd, że wzmacniacz ma być słabszy od głośników ? Chodzi o to, żeby mu brakło mocy i żeby głośniki zaczęły charczeć i trzeszczeć tak wcześnie jak tylko się da ?
pawelolszewski, oczywiście im więcej mocy tym lepiej. Mocniejszy wzmacniacz od głośnika pozwala na jego pełną kontrolę i wykorzystanie jego możliwości.

Po drugie, o ile dobrze widzę to ten wzmacniacz jest w stanie podać 4x95W przy 14,4V czyli w rzeczywistości nieco mniej, a głośniki mają zapotrzebowanie na 125W mocy ciągłej także ten wzmacniacz jest za słaby.
Co do subwoofera to Rockford jet całkiem dobrą opcją i zdecydowanie bym go na Sony nie wymienił.

Fietkus3000, polecam na początek to: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Dobrze jest coś wiedzieć zanim zacznie się w danym temacie doradzać innym :P :D

Fietkus3000 07-09-2010 22:33

Odp: AUDIO czy to będzie dobry zestaw??
 
1 załącznik(i)
Jeśli masz już zakupiony to zostaw tylko jak go będziesz ustawiał to nie kręć go na maxa przy strojeniu mocy wyjścia czyli regulacji głośności we wzmacniaczu na maxa tylko tak na 3/4 mocy wtedy będzie dobrze bo będzie miał zapas mocy a głośniki nie będą charczeć.

Co do suba to czy sprawdziłeś wszystkie wymiary tam gdzie będziesz go montował czy głębokość montażu będzie odpowiednia i czy koło zapasowe będzie zostawiał, czy chcesz je wyrzucić i czy nie lepiej kupić trochę włókna i kleju oraz okładziny i samemu sporządzić ładną puszkę na bok w bagażniku niż kroić podłogę??

Chyba ze ci się nie chce spróbuj wyszukać jakiejś przestrzeni w tych bokach w bagażniku.

Co do wypowiedzi przedmówcy to z doświadczenia wiem że za dużo mocy to też nie zdrowo choć w stosunku do mocy ciągłej masz rację ale tak nie do końca jeśli chodzi o soczystość brzmienia głośnika podczas muzyki. weź też pod uwagę że nie każdy słucha określonej normą sinusoidy dźwięku tylko niektóre z nich są przekraczane a szczególnie bas a właśnie przy nim idzie najwięcej mocy.

pawelolszewski 07-09-2010 23:24

Odp: AUDIO czy to będzie dobry zestaw??
 
Dzięki za podpowiedz co do ustawień;)
A co do suba to i tak nie mam zapasu więc stąd wybór właśnie tamtego miejsca..nie mówiąc już o samej konstrukcji skrzynki która wydaję mi się prostsza do wykonania niż ta w boczek (tez o tym myślałem).. znalazłem na forum opis jak to jest zrobione w Audi i tym się tak zasugerowałem:)
No chyba że błędny mam wniosek co do tej prostoty wykonania??

Fietkus3000 07-09-2010 23:34

Odp: AUDIO czy to będzie dobry zestaw??
 
Właśnie ze nie ten poradnik co poleca przedmówca tj. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pawelolszewski 08-09-2010 20:06

Odp: AUDIO czy to będzie dobry zestaw??
 
jeszcze jedno:) czy jest różnica czy złoże prostokątną skrzynkę czy lepiej żeby miała jedną ściankę wciętą??

Fietkus3000 09-09-2010 09:03

Odp: AUDIO czy to będzie dobry zestaw??
 
W poradniku pisze w budowie każdej skrzyni, ze ściana tylna poprzeczna będzie powodować falę stojącą, która będzie zakłócać pracę głośnika. Dlatego chociaż tylną ścianę zrób z kontem ok 75 stopni. + taki ze będzie lepiej grało i pasowało do kanapy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.